Ateşi çıkmış çocuğa fitil kullanılır mı?

Kuzenim çok ateşlendi napıcağımı bilemedim. Emanet çocuk annesi peşime taktı yolladı tatile yanıma. Ne olduysa anlamadım bugün aşırı ateşi var. Doktoru aradım banyo yaptır varsa ateş düşürücü kullan dedi. Ateş düşürücü şurup var ama çocuklara yan etki yapar diye korkuyorum. Ben çocukken annem fitil kullanırdı. kuzenime kullansam olur mu acaba?

Güncellemeler:
Merkezi bir yerde değil yazlığım.Onun için kendim hallettmem lazım

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• çocuk dıyorsunuz ama kaç aylık kaç yaşında 3 mü 5 mi yoksa daha bebekmı. Eğerki 3 aydan daha küçükse. Doktora gitmelisin.Bunun dışındaki yöntemler şu.Ilık duş ve ılık bır havlu ıle cocugu sarmalamalısınız.Parasetamol Asprin içermeyen ağrı kesicilerde bulunan aktif madde Çocukluk döneminde tercih edilen ateş düşürücüdür bunlar bu maddeyi içermektedir. Çocuklarda hiçbir zaman asprin ateş düşürücü olarak kullanılmamalıdır. Parasetamol 4-6 saatte bir verilir. Ateş parasetamole rağmen 38,5ºC’nin üzerinde seyrederse doz aralığını 4 saatten 3 saate almak gerekir. Bu durumda ikinci bir ilaçla parasetamolü dönüşümlü bir şekilde kullanmak gerekir. Dikkat etmelisin yani.ama diğer durumları bilmem lazım ateşi tetikleyene mikrobik durumlarda olabilir. Eyerki o türden bir ateşli vaka ise acil servise yada çocuk doktoruna başvurmalısınız.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Erkekler Ne Diyor 6

• dostum sağlığın şakası falan olmaz hem daha çocukmuş burda vakit geçireceğine acile falan götür mazallah ne olur olmaz

• Bi araba falan çağır manyakmısın çocugun saglığı söz konusu .. kaç yaşında çocuk

• fitil olur mu çocuğu başka yerlere taşırsın fitil harici birşey dene

• ates olursa tabıkı fıtıl soguk daha tehlıkelı sonra kesın hastalanıyor basımıza geldı bılıyorm

• bas soguksuyu yada götür doktora macera arama kendine

• fitil kullanabilirsin ateşi çok varsa.

Yükleniyor...