Özel günlerde neden karın ağrır?

özel günlerde neden karnımız ağrır ya bazı kişilerin hiç ağrımıyo hissetmiyorlar bile bense yataklardayım neden böyle oluyo anlamıyorum :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Regl dönemi olası bir gebelik için kendini hazırlamış olan uterusun vücudun kendisi tarafından yok edilmesi asamasıdır.Söyle düsün; vücudun gebelik icin bol kılcaldamarlı ve süngerimsi yapıda bir bağ dokudan olusan fetus yatağı oluşturuyo.bir hafta boyunca da bunları yavas yavas vücudundan söküyo. bence gayet normal ağrı olması. acının değişkenliğine de gelince,uterusun otolizi hormon salgısına göre belirlenir.ve herkeste hormon salgısı değişkendir.

• çok saol böyle olduğunu bilmiyordum

Erkekler Ne Diyor 5

• bakirelerde olağan bir durumdur evlenip doğrumuş olanlarda o sancı yaşanmamaktadır. bakire olupta o sancıyı yaşamayanlarda vardır elbet fakat çok nadirdir.bekaretin bozulmasıyla o sancı geçmez. evlenmek yada evlilik öncesi ilişkide çare değildir. sadece doğurmak gerekiyor.

• Allah acını dindirsin diyeyeyim.Üzülme ama bu agrılar canının yanması senin günahlarına kefaret olacak yani affedilmene vesile olacak sadece biraz sabret evlenince çocukk doğurduğun zaman da ağrıların iyice mazalma ihtimali yüksek oalcaktır :)

• çok saol gerçekten :) ama inşallah öyle olur sanki doğum sancısı gibi durucak gibi değill yaa

• Öncekileri Göster
    • ne güzel mutlulugun daim olsun.

• aminn :) çok saol sennde

• bilmem heyecandan heralde.mesela kız istemeye filan giderken acaip ağrır bu karın:)) biliyorum kastettiğin bu değildi ama öyle yani:)

• karın bölgesimi ağrıyor yumurtalıkların olduğu kısımmı ağrıyor hep merak ederim geçmiş olsun :)

• kasıklarım ağrıyo

• Öncekileri Göster
    • sınav gününe falan denk gelirse napıonuz mesela lys kpss gibi önemli sınavlarda regl oldunuz napıonuz

• ağrı kesici içiyorum

• herkesin hormon salgısı eş değer değil ki

Kızlar Ne Diyor 3

• İlk 2 gün bende acıdan kıvranıyorum ya :/

• e için parçalanıyor.olsun o kadar.

• çünkü rahim duvarın dökülür dökülürken herkeste farklı etkilere neden olur bu oradaki ağrı eşiğine bağlı

• rahim duvarı nasıl dökülüyor sadece yumurtalar parçalanıp çıkıo die biliodum

• Öncekileri Göster
    • menepozda bitiyor bu durum ama şimdi hormon haplarıyla bu durumun devamlılığını sağlayanlar vat

• en güzel yöntem doğal yöntemdir o haplar kimbilir hangi sorunlara yol açıyorlardır vücudun bitti dediğinde bitecek hapla falan uzatırsan başka tarafları bozabilir

Yükleniyor...