Saçlarım çok yıprandı, nasıl düzeltebilirim?

benm saçlarım mavi siyahtı neyse ben açtırdm saçlarımı oryalle yanmadı ama cok cok yıprandı bi sampuan saç kremi kulanıyorum onlar sayesinde yumuşak oluyor hiç degilse tarayabliyorum ama saçlarım kupkuru arkadaşlar öyle bi kuru ki görmeniz lazm ne olur yardm edin nasıl düzelteblirim evde hazırlayacam maskeler felan yok mu :(


0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

 • öncelikle saçlarını çok fazla yıpratmışsın saçın doğal nemini kaybetmiş ve çok kurumuş açma işleminden dolayı.şampuandan önce besleyici bir ürün uygulayın. Saçınızı sıcak bir havluyla sararak, uyguladığınız üründe önerilen süre kadar bekleyin. Sıcak havlu ürünün saçınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Şampuan öncesi uyguladığınız bu bakımın avantajı, saçı daha sonraki bakımlara hazır hale getirmektir.

  Daha sonra, saç tipinize uygun ve besleyici özelliğe sahip bir şampuan ile saçınızı yıkayın.

  Kuru saçlar onlarla ilgilenmenize bayılır; şampuan sonrası saç kremi uygulamakta tereddüt etmeyin. Kreminizi durulama gerektirmeyen ürünler arasından da seçebilirsiniz. Bu tip ürünlerin avantajı diğer yıkamaya dek saçı dış etkenlere karşı korumasıdır.

  Haftada bir kez, kuru saçlar için hazırlanmış besleyici bir maske uygulayın.

  Saçınızı çok sıcak kurutmayın. Eğer güneşleniyorsanız, şapka veya bandana kullanın ya da güneşten koruyucu bir ürün uygulayın.

  Saçınızı hiç bir zaman sert bir şekilde fırçalamayın. Kuru saçlar kırılmaya çok meyillidir. Fırçalamadan önce saçınızın kolay taranmasını sağlayacak ürünler kullanmaktan

  çekinmeyin. Saç fırçanızı ise yumuşak ve doğal kıllı olanlardan seçin. Saçın doğal korunmasını köklerdeki sebum salgısı sağlar. Saçınızı kökten uca doğru fırçalayın böylece sebumun saç boyunca yayılmasını sağlamış olursunuz.

  Kuru saçlarda saç uçlarında çatallaşmalar yani kırıklar çok sık görülür. Saç uçları köklere göre daha hassas ve kırılgandır. Onları düzenli olarak kestirin.

  * 1 fincan kaynar su,

  * 1 tatlı kaşığı bal,

  * 1 tatlı kaşığı badem yağı,

  * 1 tatlı kaşığı ceviz yağı,

  * Yarım tatlı kaşığı keten tohumu yağı,

  * Yarım limonun suyu.

  Bütün malzemeler, karıştırılır. Karışım, saç diplerine iyice yedirilir. Saçlar streçle sarılır. 1 saat bekletilir. Kuru saçlara uygun özel bir şampuanla yıkanır.

  Bu bakım, haftada bir uygulanır.

  Bu kür ile, saçlarınız kısa sürede canlanıp, parlayacak.

  0|0
  • Şikayet

   canm teşekkür ederm

  • Şikayet

   rica ederim canım.umarım yardımcı olabilmişimdir. :)