Saçlarım çok yıprandı, nasıl düzeltebilirim?

benm saçlarım mavi siyahtı neyse ben açtırdm saçlarımı oryalle yanmadı ama cok cok yıprandı bi sampuan saç kremi kulanıyorum onlar sayesinde yumuşak oluyor hiç degilse tarayabliyorum ama saçlarım kupkuru arkadaşlar öyle bi kuru ki görmeniz lazm ne olur yardm edin nasıl düzelteblirim evde hazırlayacam maskeler felan yok mu :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• öncelikle saçlarını çok fazla yıpratmışsın saçın doğal nemini kaybetmiş ve çok kurumuş açma işleminden dolayı.şampuandan önce besleyici bir ürün uygulayın. Saçınızı sıcak bir havluyla sararak, uyguladığınız üründe önerilen süre kadar bekleyin. Sıcak havlu ürünün saçınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Şampuan öncesi uyguladığınız bu bakımın avantajı, saçı daha sonraki bakımlara hazır hale getirmektir. Daha sonra, saç tipinize uygun ve besleyici özelliğe sahip bir şampuan ile saçınızı yıkayın. Kuru saçlar onlarla ilgilenmenize bayılır; şampuan sonrası saç kremi uygulamakta tereddüt etmeyin. Kreminizi durulama gerektirmeyen ürünler arasından da seçebilirsiniz. Bu tip ürünlerin avantajı diğer yıkamaya dek saçı dış etkenlere karşı korumasıdır. Haftada bir kez, kuru saçlar için hazırlanmış besleyici bir maske uygulayın. Saçınızı çok sıcak kurutmayın. Eğer güneşleniyorsanız, şapka veya bandana kullanın ya da güneşten koruyucu bir ürün uygulayın. Saçınızı hiç bir zaman sert bir şekilde fırçalamayın. Kuru saçlar kırılmaya çok meyillidir. Fırçalamadan önce saçınızın kolay taranmasını sağlayacak ürünler kullanmaktan çekinmeyin. Saç fırçanızı ise yumuşak ve doğal kıllı olanlardan seçin. Saçın doğal korunmasını köklerdeki sebum salgısı sağlar. Saçınızı kökten uca doğru fırçalayın böylece sebumun saç boyunca yayılmasını sağlamış olursunuz. Kuru saçlarda saç uçlarında çatallaşmalar yani kırıklar çok sık görülür. Saç uçları köklere göre daha hassas ve kırılgandır. Onları düzenli olarak kestirin. * 1 fincan kaynar su,* 1 tatlı kaşığı bal,* 1 tatlı kaşığı badem yağı,* 1 tatlı kaşığı ceviz yağı,* Yarım tatlı kaşığı keten tohumu yağı,* Yarım limonun suyu.Bütün malzemeler, karıştırılır. Karışım, saç diplerine iyice yedirilir. Saçlar streçle sarılır. 1 saat bekletilir. Kuru saçlara uygun özel bir şampuanla yıkanır.Bu bakım, haftada bir uygulanır.Bu kür ile, saçlarınız kısa sürede canlanıp, parlayacak.

• canm teşekkür ederm

• rica ederim canım.umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

Erkekler Ne Diyor 3

Kızlar Ne Diyor 5

• Bioxcin kullan kuzenımın sacıda aynı senın gıbıydı sımdı yumusacık kuruydu sacı sımdı duzeldı

• başın sağolsun kestirmeden eskisi gibi olmaz

• sıfır asit saf zeytinyağı çoğunlukta olmak üzere,tatlı badem yağı ve kekik yağını bir şişede karıştır. diplerden başlayarak tüm saçına iyice yedir, uclara bolca sür ve 1-3 saat arasında vaktin yettiğince saçnda beklet, normal bir saç kremi yerine yoğun bakım yapan saç kremi kullan, ayrıca taramadan önce durulanmayan bakım kremi yada saç serumu saç köklerine değirmeden kullanman faydalı olacaktır. yağ karışımını haftada 2 kere, durulanmayan bakım kremi ve serumunu hergün kullanabilirsin...

• cok teşekkür ederm canm

• kestireceksin malesef

• Keşke kestirseydin uzadıkça hem boyalarda akar giderdi. bende saçlarımı siyaha boyattım 1 yıl oldu saçlarım hala tamamen akmadı yarısına kadar şimdi kısacık kestirdim rengi gitsin diye. saç başa bela. saçlarını kestirmelisin

Yükleniyor...