Son zamanlarda vücudumun çeşitli yerlerinde kırmızı nokta şeklinde izler çıktı. Nedeni nedir?

Sivilce değil ben gibi ama et beni değil. Yüzümde vucudumda son zamanlarda çıktılar. Sizce nedeni nedir ve nasıl geçer ? :(

Güncellemeler:
arkadaşlar görüntüsü sanki minik kırmızı ben gibi ama et beni değil :S

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• tıp dilinde giomina diye bilinen hastalığın sebebi mikroptur. Genelde yaz aylarında görülür ve terlemeyle meydana çıkar. Terin kurumasından sonra vücut temizlenmediği takdirde terdeki toksinler vücudun ince deri diye kastedilen bölgelerinden içeriye sızar ve organlara mikrop kaptırabilirler. ilk aşamada vücutta kırmızı izler, ufak şişkinlikler ve aşınmalar meydana gelir. hastalığın ilerleme noktasında ise vücuda yayılan bu izler gittikçe büyür ve kist şekline bürünürler. kist gibi yayılan ve tedavi edilmediği takdirde insanı ölüme götüren bu hastalığın tedavisi hala bulunamadı. OXFORD üniversitesi tıp bilimleri uzmanı Nick Monty'nin açıklamasına göre alınabilinecek en iyi önlem; "temizliğin imandan gelir" sözcüğünü doğrular niteliktedir. temiz olun demiş üstad.

Erkekler Ne Diyor 10

• Kırmızı noktalar küçük çıkıp ve zamanla büyüyorsa.

Sedef olabilir, ama doktora gitmen daha faydalı olur.

• Kizamik olmayasin :(

• havalardan olabilir bugün biri daha yazmıştı göğsümde kırmızı benekler var die :S

• havalar sıcak isilik olabilir

• ayalarında bileklerinde de var ise ihmal etme doktora görün.

• siğiller :O

• purpura denen cilt rahatsızlığını andırıyor.google görsellerden bi arattır ona benziyorlar mı?benziyorlarsa buraya yaz bilgi veririm.

• baktın mı netten purpuraya?o galiba.

• stresten ve havanın sıcak olmasından dolayı çıkar .. birde yediğiniz birşeylere alerjiniz varsa (not: doktor değilim .. doktorra gitmekte fayda var )

• senin bünyeni ben nerden bilebilrim ki :) soğuk suyla duşa falan gir .. denize falan git .. ne biliyim sıcak ta durma . geçerse sende görürsün bizde :) stres yapma rahat ol . kasma kendini :) relaxx ol hayatım :)

• Stresten ve sıcaklıkltan olduysa geçme ihtimali var mı peki :(

• Son zamanlarda aşırı stres altında mısın?

• Rica ederim :) Acil şifalar diliyorum...

• teşekkür ederim yardımın için:)

• Aşırı strese bağlı olarak karaciğer aktivitelerinde düzensizlik oluyor ve vücudun kimi yerlerinde yaralar, siğiller, kırmızı yağ bezeleri vb. şeyler çıkabiliyor. Doktora görünmeni tavsiye ederim. Seni en doğru şekilde yönlendirirler :)

• Öncekileri Göster
  • Bendede var :(

Kızlar Ne Diyor 3

• bazen benim cildimdede oluyor beyaz tenlilerde çok görülüyor

• hayır geçmedi ama benim yüzümde yok kollarımda 7 veya 8 tane var bazılarının rengi koyulaştı ben gibi

• nokta kadar ben gibi ama isilik değil tam olarak. Sizinki geçti mi zamanla ?

• isilik tir belki canım. sıcaktan terlemekten olur. bebeklerde görülür genelde. tenin de hassas sa olur. bebe pudrası kullan. gecer. serinlemeye çalış hep

• alerci canım toktora git

Yükleniyor...