B12 kullanan var mı?

Bir süredir B12 vitamin hapı kullanıyorum doktor kontrolunde, sinirleri de yatıştırır demişti doktor. Ben bu hapı kullanınca deliriyorum, yerimde duramıyorum ya :) Durduk yere gülüyorum resmen, kafa yapıyor bana

Çevremdekiler bir daha kullanma diyorlar ama ben kullanıyorum :)) Siz de kullanıyor musunuz B12 vitamini, sizde de böyle haller oluyor mu? :))

Sakıncası var mı? Bu bir yan etki mi? Yoksa bu bir çelişki midir? Açıklar mısınız? :)

En İyi Erkek Görüşü

 • B12 vitamininin ve B12'yi tamamlamak üzere kullandığın ilaçların bu tür bir yan etkisi yoktur.

  B12 eksikliğinde genellikle fiziksel ve zihinsel yorgunluk, ellerde ve ayaklarda uyuşma, nadiren göğüs ve kol bölgesinde ağrı, uzun süre hareket edince bitkinlik ve bazı kişilerde de unutkanlığa neden olur.

  B12 vitamin iğnesi ya da hapı kullanınca, bu tür problemlerin giderilmesini sağlar. Genellikle yan etkisi bulunmaz, sadece bazı kişilerde aşırı hassasiyet varsa yan etki yapabilir. Bu yan etkiler de kişiye göre baş dönmesi, deride döküntü vb. gibi. Ama bahsettiğim gibi genelde yan etki yapmaz.

  Bu bahsettiğin durumun bu vitaminle hiç bir alakası yok kısacası. B12 vitamin hapı kullanıyorsan 30 - 50 - 60 tablet gibi seçenekleri vardır. Sana hangisi verildiyse günde bir tane alarak bütün tabletler bittiğinde kan tahlili yaptırarak B12 durumuna baktır.

  • Kullanmadan önce, bahsettiğin sıkıntılar bende de vardı. Kullandıktan sonra bu sıkıntıları görmedim, bana büyük bi enerji veriyo B12. Kan değerlerimi bi daha ölçtürücem bakalım ne çıkacak. :S

  • Hepsini Göster
  • Bi zararı yokta, ben bu olayı büyütmüyodum zaten, taa ki bu etkilerin sadece bende olduğunu öğrenene kadar. :)

  • :) Değişik aktivitelerle bu enerjiyi normale indirebilirsin o zaman :)