B12 kullanan var mı?

Bir süredir B12 vitamin hapı kullanıyorum doktor kontrolunde, sinirleri de yatıştırır demişti doktor. Ben bu hapı kullanınca deliriyorum, yerimde duramıyorum ya :) Durduk yere gülüyorum resmen, kafa yapıyor bana Çevremdekiler bir daha kullanma diyorlar ama ben kullanıyorum :)) Siz de kullanıyor musunuz B12 vitamini, sizde de böyle haller oluyor mu? :)) Sakıncası var mı? Bu bir yan etki mi? Yoksa bu bir çelişki midir? Açıklar mısınız? :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• B12 vitamininin ve B12'yi tamamlamak üzere kullandığın ilaçların bu tür bir yan etkisi yoktur. B12 eksikliğinde genellikle fiziksel ve zihinsel yorgunluk, ellerde ve ayaklarda uyuşma, nadiren göğüs ve kol bölgesinde ağrı, uzun süre hareket edince bitkinlik ve bazı kişilerde de unutkanlığa neden olur. B12 vitamin iğnesi ya da hapı kullanınca, bu tür problemlerin giderilmesini sağlar. Genellikle yan etkisi bulunmaz, sadece bazı kişilerde aşırı hassasiyet varsa yan etki yapabilir. Bu yan etkiler de kişiye göre baş dönmesi, deride döküntü vb. gibi. Ama bahsettiğim gibi genelde yan etki yapmaz.Bu bahsettiğin durumun bu vitaminle hiç bir alakası yok kısacası. B12 vitamin hapı kullanıyorsan 30 - 50 - 60 tablet gibi seçenekleri vardır. Sana hangisi verildiyse günde bir tane alarak bütün tabletler bittiğinde kan tahlili yaptırarak B12 durumuna baktır.

• Kullanmadan önce, bahsettiğin sıkıntılar bende de vardı. Kullandıktan sonra bu sıkıntıları görmedim, bana büyük bi enerji veriyo B12. Kan değerlerimi bi daha ölçtürücem bakalım ne çıkacak. :S

• Öncekileri Göster
    • Bi zararı yokta, ben bu olayı büyütmüyodum zaten, taa ki bu etkilerin sadece bende olduğunu öğrenene kadar. :)

• :) Değişik aktivitelerle bu enerjiyi normale indirebilirsin o zaman :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Birkeresinde ağzıma atmıştım bi kusma geldi:) O kadar iğrenç bişeydi, Ama bu etkileri sadece senden duydum:) Enteresan bir bünyen varmış:)

• Yaa sorma bide iğrenç bi tadı, kokusu var onu yutana kadar et yerdim dedim doktora :)

• Öncekileri Göster
    • buzuda tüm tüm yutuyoz heralde :)))

• Yok buzları yutmuyorum :) erimesini beklersen tadı bozulur. :)

• Ben spora gittiğim için vitaminlerle beraber alıyordum ama fazla kullanmadım. Bende hiç böyle bir durum olmadı. Başka bir şey içmediğine eminsin demi.

• Eminim bi süredir kullanıyorum yan etkisi sanmıştım değilmiş.

• Bak ilaç ismi vermeyimde 22 yasımda dr gitmiştim. Karşımdaki kişiye uzun süre bakamıyordum hipnoz olmus gibi gözüm dönüyordu. Sonuç olarak o zaman staj ortamında sentetik mad. Solunması ve kanın yüksek çıkması buna neden olmuştu. Kan değerine baktır derim.

• uzun süre kullandım daha dinç daha rahat hissettim ama öyle kafa yaptıgını görmedm .. farklı bir firmanın B12sini denedim ve 3 gun yataktan cıkamadım hasta etti o firmanın vitamini tüm dengeyi alt üst etti fazla geldi bünyeme galiba yan etkileri ..

• Benim vitamin hangi firmanın dikkat etmedim, bitti çöpe attım kutusunu.
      Demek firmadan firmaya ilaç kalitesi değişiyo, bunu bilmiyordum. :S
      Sana iyi gelen, hangi firmanın vitamini?

• benexol b12

• bende kullanıyorum ama bende öyle şeyler olmuyor sadece baş ağrım varsa onu kesiyor.kolum uyuşuyordu onuda kesiyor. sanırım sinirlerimle alakalı onu arada bir kullanıorm .yan etkisi yok diye biliorm

• Sorun bende o zaman ya.:S

• 1 hafta ilacın ne işe yaradığını bilmeden kullandım.stess için birebirmiş.iyileştikten sonra ne işe yarar diye bir araştırdım.muhteşem bir ilaçmış.yani bende plasebo etkisi yapmadan direkt etki yaptı.alkışlıyorum bunu bulan isviçreli bilim adamlarını.

• Ne gibi bi etki?

• 12saat

senin doktorun kesin sana antideprasan ilacı vermiş o ilaç sadece senin bahsettiğin konularda etki gösteriyor yanlış ilaç :)

• B12 kullaniyorum yillardir, kafa yapmaz yahu vitamin bu, sen ya farkli bi sey kullaniyorsum ya da havalar isindi vs bu sende kafa yapti ilactan saniyorsun

• Yok ben bunu kışın da kullanıyodum, aynı etkiyi yapıyodu mutluluk hormonu mu salgılıyo nedir.

• ben de kullanırım, bana da kafa yapan bir etkisi olmadı

• mutluluk hormonu salgilamaz, vucudunu olmasi gereken hale getirir, sende biraz placebo etkisi de var anlasilan

• Geçmiş olsun, bu aşamada B12 Sağlayan besinler yense ilaç yerine?

• Sağol ama benim etle, ciğerle, pek aram yok malesef.

• Öncekileri Göster
    • Bende onu diyorum işte. Çaktırmadan et ye. Ne biliyim napılır bu tip hastalıklarda ama üzüldüm yani basit gibi görünüyor dışarıdan. ''Ulen B12 vitamin eksikliği var alt tarafı'' der gibi oldum bir an ama işte önemini gördüm... Dikkat et.

• Ederim bundan sonra sağol :)

Kızlar Ne Diyor 3

• ben de sınava hazırlanırken kullanmıştım bir ara benim de iştahımı açmıştı kilo yaptı biraz.. ama böyle de bir etkisi var mı bilmiyorum..

• ben uzun süre kullandım ve bu etkilerin hiçbirini yapmadı, sakın sende placebo etkisi yaratmış olmasın? nöron çekirdeğinin koruyucu kalkanını oluşturmasında çok önemli bir etkisi olduğundan sinir zayiflıklarında doktorların önerdiği bir vitamindir, soğukkanlılık kazandırır genelde.

• placebo ne demek? Ben zaten soğukkanlı bi insanım. Bide çok çabuk sinirleniyorum ama bu ilacı içtikten sonra sinir deninen bişey kalmıyo uçuyorum resmen.

• Öncekileri Göster
    • B12 yi içince çok iy davranıyorum kendine :)

• :)

• bende kullanıyorum balık hapı ile beraber kilo yapması için ama bi faydasını ve zararını görmedim

• Balık hapı bende önceden kullanıyodum ama kilo almak için değil unutkanlık yüzünden sonra B12 kullanmaya başladım buda unutkanlığa iyi geliyo.

• Öncekileri Göster
    • Aynen erken yaşta alzaymır mı oldum ne.:)

• malesef ona doğru koşuyoruz.

Yükleniyor...