• Sor
  • Bence

Diş iltihabı için ne yapmalı?

selam arkadaslar, dişim iltihaplanmış, çektiremiyorum da sabahtan beri 5 tane ağrı kesici attım yine fayda etmedi diş iltihabi için ne yapmalı? bir... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Öncelikle kesin çekilecekse diş doktora gidip antibiyotik tedavisine başlamalısın.Bri hafta sürer yaklaşık.İltihap gidince diş çekimi öyle yapılır ancak.

• bılıorum ama o ıltıhap cok acı verıyor

• İşte antibiyotiğe başla.ağrı kesici tavsiye ederler zaten.

Erkekler Ne Diyor 17

• Diş doktorunun vereceği antibiyotiği kullanmadan geçmez o iltihap. Bu geceyi kurtaracak bir çözüm arıyorsan, ben dişim ağrıdığı zaman sürekli elimle orayı tutup ısıtırım bana iyi geliyor, sen de dene istersen. Aynen böyle :) link

• alfoxil yazmadı mı doktor yazmadıysa gıt al eczaneden 8 saate bır bıtane iç

• rakı

• alkol olmaz :S

• iltihabı kurutuncaya kadar dişlerini günde iki yada üç kere karbonat ve limonla fırçala.karbonataı koy bir çay tabağına.üstüne limon sık.diş macunu yerine onu kullan.iltihabı kurutacaktır.hemde beyazlatır.denemende fayda var.antibiyotikten iyidir.

• dişlerini fırçala

• Bahsettiğin şey abse ise AB tek başına işe yaramaz drene edilmesi lazım. Ağrı kesici olarak apranax fort al mide koruyucu olarak da lansor falan kullan en kısa zamanda dişçiye git.

• Go to doctor:)

• nöbetçi eczaneden arveles al

• intihar edeceksen git 1 tane dişini çektir yani hap yutmaya çalışma. anneminde dişleri iltihaplıymış dişçiye gittiğinde anladı bir hap bir de gargara mı vermiş. kullanıyorum beyaz beyaz iltihap gibi bir şeyler çıkıyor diş etlerimden diyor. sende doktora bir görün sanada ilaç verecek büyük ihtimal...

• cabuk doktora git gitmezsen iltihab ilerler

• şu eczanelerde satılan güçlü antibiyotikler var. kutusunda 3 adet olanlardan. ben alıp kullanmıştım, geçmişti, doktor ondan sonra dolgu yapmıştı. ama karaciğeri zorluyor. onun için 1 veya 2 tane iç. yani günde 1 adet falan. doktora sorsan reçeteye yazar.

• Dişçiye gidiyorsun, antibiyotik veriyor sana ve bi' kaç gün sonra çektiriyorsun. Mutlu son.

• al san en etkilisinden koca karı ilacı.Ceviz yaprağını dişinin üstüne gelecek şekilde küçük küçük katlayıp azar azar çiğneyip dişinin üstüne basıyorsun. ağrı kesiliyor inşallah. ve sen bana Allah razı olsun diyorsun.

• herhangi bi antibiyotigi ez toz haline getir tuz karıstır dişine bas

• Eczaneden largopen al 1000 MG.'lık 12 saatte bir kullan ilk hapı içtikten bir iki saat sonra ağrın dinmeye başlar bu arada apranax ağrı kesici de al

• apranax reflu yapıyor o yuzden kuvvetlı agrı kesıcıler kullanmyrm

• Öncekileri Göster
    • dişçi mübarek

• nerden bildin:D

• pamuk + kolonya

• kolonya mıdemı kaldırıyor

Kızlar Ne Diyor 8

• dişciye gidicen antibiotik vericek ancak öyle gecer kurur iltihap. gecmiş olsun

• Antibiyotiik ilacıı kullanmalısın ki iltihapı kurutsuun.Bizim evde var dis icin antibiyotik..

• eğer doktora gitmediysen o iltihap kiste dönüşür canım. inşallah gitmişsindir.

• ilk önce ilaçla tedavi olur daha sonra kanal tedavisiyle iltihap geçebilir eger çok bekletirsen kist olur ben yaşadım bunları geçmiş olsun

• doktora git antibiyotik vericek ilaç bitince git rahatça çeker

• largopen, alfoxil 500mg 8 saat arayla kullan günde üç kere bu gibi antibiyotikler kullanabilirsin yanında vitamin hapı kullan. ağrının olması doğal buscopan plus parasetamollü bir ağrı kesicidir tavsiye ederim , soğuk sıcak teması yaptırma dişine ayrıca gargara ile ağzını temizle andorex olabilir

• Meslek ne?

• sağlıkçıyım

• dişçiye gıtmene gerek yok ıltıhap var dıe bısı yapmıcak zaten hemen amoklavin dıe bı ılac var alabılırsın çok etkılı bende sahurda onu ıcerek yatıyorum diş agrımı kesıyor.gecmıs olsun

• doktor antibitiyotik vermedimi iltihabın kuruması icin

• doktora gtmeıdm

• eğer iyileşmesini istiyorsan doktorun seni muayene etmesi ve ona ilac vermesi gerekir..ilacı kullandıkan sonra iltihabın gecer merak etme..daha sonra dişini cektirebilirsin..eğer iltihap kurumadan cekersen cok kötü olur..

Yükleniyor...