• Sor
  • Bence

Sadece şu olarak soda içmek sağlığa zararlı mı?

Normal asitsiz şu içmeyi sevmiyorum zaten hararetimide almıyor ne kadar içersem içiyim ise yaramıyor çocukluğumdan beli hep sodayı normal şu olarak tüketim o olmiyinca şu yokmuş gibi oluyor sanki evde. Bunun zararı çok varmı vücuda hani doktorlar hep normal şu içmemizi önerdiği içinde biraz soruyorum? Benim gibi olanlarda varmı?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Soda ile Maden suyunun ayrımını yapmak gerek.Soda H2O ve Co2 bileşenlerinden meydana gelmektedir.Soda yapay olarak üretilirken maden suyu tamamen doğaldır.2sininde mideyi rahatlatma özelliği var.Ama maden suyu mineral bakımından daha zengindir.Dolayısıyla daha fazla tercih edilir.Türkiye şartlarında bu konularda güven sorunu yaşayan biri olarak madensuyu olsun soda olsun bunların fazla tüketilmesi taraftarı değilim.

Erkekler Ne Diyor 8

• 1 adetten fazla soda içmemelisin.Su yerine geçmez sonuçta.Böbrek taşı filan yapabilir bilgin olsun.Suyun yerini tutacak bir içecek yok zaten.

• miğde hastaları sodayı çok içmemeli

• soda hayatta içmedim içmemde bir tuhaf gelıyor bana tadı .Ama su yerıne sureklı soda ıcmek zararlıdır dıye dusunuyorum cunku en az 2 lıtre flan su ıcmek gerekıyormus 2 lıtre soda ıcen bırı :S düşünemiyorum cok zararlı olur bence

• Ben zaten bu yüzden cok su icemiyorumki soda hemen doyuruyor beni

• Öncekileri Göster
    • Tadi hos gelmiyor birde ne kadar icersem iciyim susuzlugum zor gidiyor

• Enteresan bir psikoloqdan yardım almalısın bence faydası olacaktır

• en son ne zaman normal su ıctın ?

• Bilmiyorumki evde soda olmadigi zaman cok susamissam icerim hatirlamiyorum

• Öncekileri Göster
    • Normal suyu sevmiyorum hic kücklüktden alistirdilar isde neyse ben bir arastirigim

• normal suyu sevmemek nasıl bısı cok merak ettım allah acıl sıfalar versın ne dıım

• surekli içebiliyorsan iyi ...hiçbir zararı yoktur normak sudan kat kat iyidir...kesinlikle zararı yoktur

• kolayı bıraktım bugün gül şerbeti aldım tadıda güzel tabi gıda boyasıda var içinde orası kesin.genelde su içmeyi tercih ederim arada bir soda içiyorum

• kalp krizi geçirirsin. 2 taneden fazlası zararlıymış. İstersen sana gazoz ikram edebilirim. Hararetini alır?

• eksileyenler size de ısmarlayabilirim.

• Bende kola tüketiyorum su yerine bi an önce suya dönmemiz gerekiyor :(

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...