Tavsiye edebiliceğiniz iyi bir sakinleştirici ilaç var mı? Passiflora sadece uyku ve sersemlik yapıyor.

Soru açık, doktora gittim ama ailem endişelendiği için hafif dozlarda sakinleştirici vermek zorunda kaldı doktor ben gün boyu daha yüksek dozda bir sakinleştirici istiyorum. Passiflora sadece uyku ve sersemlik yapıyor. Acaba dozunu az alıyorum ondan mı? Sizin kullandığınız veya tavsiye edebiliceğiniz eczaneden alabiliceğim ilaçlar var mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Anti deprasan kullanıyorum kulladğm zaman hiç bi şey hissetmiyorum her şeyi unutuyorum. Deneyebilirsin.

• Aynısından istiyorumm:)

• Uyuşturuyo omuzlarımı hissetmiyorum nerdeyse ve sürekli uyuyorum. Ne zaman moralim bozulsa alırım.

Erkekler Ne Diyor 7

• Doktor bu hafif dozda ilacı kullanmanı uygun gördü ise bunun sebebi ailenin endişeleri olamaz. Doktor aldığı egitim ve senin durumuna, ihtiyacına göre reçete yazar. Bu tarz ilaçların insanı düzene sokması biraz uzun sürer. Doktorun tavsiyesine göre kullanmalısın. Biraz sabret ve buradaki tavsiyelere göre değil doktorunun dediğine göre davran.

• Passiflora :)

• Bu arada öyle doktor gibi attık tuttuk ama bu tür ilaçların baş dönmesi mide bulantısı gibi gerçekten zorlu yan etkileri olur şimdiden uyarayım.

• o nedir?

• ben -çok şükür- ağrı kesici,sakinleştirici kullanmıyorum..çünkü bu ilaçlar için bünyemiz belli bir süre sonra bağışıklık kazanıyor ve ilaç etkisini yitiriyor.ben ise daha çok önleyici tedavi tercih ediyorum.b12 vitamini sinir sistemini güçlendirir.yani uyuşturmak yerine sistemi güçlendirmeyi tercih ediyorum.genel olarak sakinleşmeyi,ağız içi yaraları tedavi etmeyi,rahat uyumayı,yorgunluk hissini azaltmanı sağlar.marka olarak benexol yabancı menşei olanı;nerox ise türk dengi olan markadır.ama tabii daha ciddi olaylarda doktoru dinlemekte yarar var..

• Ihlamur-Gelincik- Nane en doğal sakinleştiricilerdir alışkanlıkta yapmazlar.

• pasiflora güncelliğni yitirmiş bir sakinleştirici ama doktorun sizin için bunu uygun görmüş,bu kadar tıp otoritesinin içinde buradan ilaç bildiriminde bulunmak uygun olmaz.tekrar dokktorunla görüşmeni öneririm.aynı zamanda da bunun tedavisini asıl kendinde olduğunu belitirim arkadaşım...sağlıklı ve huzurlu günler...

• atarax... walla besmele çekmiş şeytan gibi yapar... ama bence kullandığın ilaçları at çöpe... bağımlılık yapıyor... ve sonra kullanmadan yaşayamıyorsun gibi bişey...

• ya valla helal olsun size burdan verilecek ilaç adıyla gidip sakinleştiricimi alınır ya adı üstünde ilaç herkezin verdigi reçete ile sakın ilaç alma doktor tavsiyesi ile kullan

Kızlar Ne Diyor 7

• paxera 10 mg

• evet yine bir apaçi saldırısına maruz kalmışım bunların derdi ne benimle çözemedimki, kıskanmayın arkadaşlar birgün sizin de olur ::D

• Doktor sana ne uygun gördüyse onu kullan.. Bir bildiği var ki onu uygun görmüş

• antidepresan kullanmaya gerçekten ihtiyaç duyuyormusun.doktor sana hafif ilaç vermiş niye daha ağırını arıyorsun.ben hiç anlamıyorum kendiniz başa çıkmaya çalışın duygularınızla beyninizi uyuşturan o ilaçları boşuna içip kendinizi zehirliyorsunuz.doktorun söylediği ilacı söylediği dozda kullanmanı öneririm

• eslopram kullanmada ne kullanırsan kullan

• sen bırak şu sakinleştiricileri de kendince sakinleşmeye bak sakinleştiriciler iyi bişey değil eğer ki ihtiyaç duyuyorsan mutlaka doktora danış

• bir doktor ailen endiselendigi icin hafif dozda bir ilac vermez, sana uygun olan ilaci verir.antiderasanlarin etkisi hemen hemen aynidir sersemlik ve uyku yapar. doktor gözetimi disinda kafana göre antideprasan almani önermem, bu tür ilaclarin bagimlilik yapma olasiligi cok yüksek.senin suan kullandigin ilac surup gibi olmali yanilmiyorsam? eger ictiginde hicbir sekilde ise yaramadigini düsünüyorsan doktorunla irtibata gec, mesela 5ml aliyorsan 10ml alip alamicani sor. ordan burdan duydugun ilaclari almakla büyük hata yaparsin.

• eczaneden alabileceğin çok ilaç var çünkü ne yazık ki hala güzel ülkemde reçetesiz ilaç satılabiliyor. ancak beyin kimyanı yeniden düzenleme mantığı ile çalışan ilaçları doktora danışmadan kullanmak ne kadar akıllıca bir hareket olur, bilemiyorum. tüm psikolojik ilaçlar ilk başlarda sersemlik yapar alışıncaya kadar. sen passiflora gibi büyük ölçüde doğal bir ilaçla bu hale geliyorsan zaten daha ağır bir ilaçta yatağa gömülürsün. doktoruna güven ve onun sözünden çıkma şimdilik. yok eğer hiçbir faydası olmadığını düşünüyorsan bir dahaki gidişinde doktorunla görüşür ilacını değiştirmesini talep edersin -kabul edip etmeyeceği ona kalmış bir şey tabi..

Yükleniyor...