Hapşırık krizleri alerji olabilir mi bu acaba?

Hir hapşırık nöbeti geliyor ki sormayın. 10-15 defa arka arkaya hapşırıyorum. Perişan ediyor bu beni. Önceden yoktu böyle birşey bir senedir olmaya başladı. Soğuk hapşırmama neden olduğu gibi sıcak ta sebep oluyor. Birgün hapşırık yüzünden tabiri caizse salya sümük geziyorum ertesi güne bişey kalmıyor. Nedir bu? Alerjim mi var acaba benim?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• büyük bir ihtimalle alerjin vardır doktora git cilt testi yaparlar sana bnmde aşırı derecede alerjim vardı test yaptıkalrında tüm kolum kabarırdı hatta bi kere testi yapan kadın bu ne böyle felan diye şaşırmıştı ama tedaviyle geçiyor düşün bnm bile azaldı ayrıca odanı tozlu tutma polen zamanında mümkün olduğunca az dışarı çık nevresimini felan sık sık yıak ve değiştir annem bnm yorganımı her hafta yıakrdı hatta onun bile derecesi oluyor 60derecede felan yıkıycan sigara da içme :D verilen ilaçlarıda düzgün kullanırsan iyileşirsin ama git tedavini ol o kadar hapşırdığına değmez ce arkadaşalrının takılmasıda cabası okulda beni fıtık ederlerdi :D neyse geçmiş olsun

Kızlar Ne Diyor 2

• valla sinüzit olabilir diye düşünüyorum ama. bu yediğin bişiylede alakalı olabilir karabiber yumurta falan..

• yediğim bişeyle ilgili olacağını sanmam. ne yediysem hapşırık krizleri için farketmiyo yine perişan ediyo beni

• Alerjin var, tek bildiğim bu.

Erkekler Ne Diyor 3

• allerjik rinit olabilir aerius sprey deloday tb kullanırsan yararlı olur :)

• Bende de olmuştu bu, yıllarca çektim. Toz ya da akar alerjisi idi. Aerilus mu ne bi alerji hapı var, birkaç kutu ondan kullandım, tamamen geçti. Tavsiye ederim.

• muhtemelen alerjin var yada havadaki herhangi bir şeye karşı hassasiyet oluşmuş.bazı insanların diğer insanlara göre nazal hassasiyetleri vardır ve o da bu durumun oluşmasına neden olur.alerji tesit yaptırıp alerjeninin ne olduğunu tespit ettirebilirsin,ihmal etme derim ki ileride büyük sorunların oluşmasın...

• yorumlarınızı dikkate alcam

• sevindim.. : ))

Yükleniyor...