Yirmilik dişim ağrıyor. 20 yaş diş ağrısına ne iyi gelir?

Arkadaşlar alttaki yirmilik dişimin biri çıkacak sanırım dişin çıkacağı yer ve boğazım çok acıyor. Buna iyi gelen bi şey var mı, doktora gideyim mi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Yaklaşık 3 hafta önce aynı şey benim de başıma geldi. Önce ateş-boğaz ağrısı başladı. Soğuk algınlığı sandım başta. Fakat sonra 20'lik dişlerin olduğu yerler şişmeye başladı. Sonra da iltihaplandı zaten. 2 hafta boyunca patates püresi ve çorba yiyebildim ancak. Augmentin 1000 mg antibiyotik, bir de klorhex gargaraya başlayabilirsin. Gargaranın tadı biraz kötü ama diş etlerini tamamen temizliyor. (Tabii bu ilaçlar benim içindi, senin bünyende herhangi bir yan etkisi olup olmadığını araştır.) Bir de ateş düşürücü - ağrı kesici işe yarayacaktır. Röntgen çekip diş hekimine gidebilirsin. (Ya da direk diş hekimine gidersen seni röntgen için yönlendirecektir.) Fakat iltihap geçene kadar o da müdahale edemeyecektir muhtemelen. Geçmiş olsun. Çok sinir bozucu bir şey.

• ha biliyorum kaynımda da vardı aynısı

• Eniştem dentist. Beleşe getirdim.

• Gerçek bir dentistsin panpa

Erkekler Ne Diyor 6

• büyüyünce geçer

• çok komik :P

• benim yazdığımı dikkatli okumanı tavsiye ederim... 20 lik diş ağızda olması gerekmeyen dişlerden..hatta kullanmayız bile...her insanda 4 adet vardır...alt ve üst dişlerimizin bitiminde yer alır..özelliklede damağın gerisinde ve kendine damakta yer bulamadığından;azıya zarar verdiği için ağrı oluşur..zamanında alınmayan 20 lik dişler genellikle bitişiğindeki azı dişlere de zarar verir...azı dişlerinizi korumak adına -ağrıyan- 20 lik dişi mümkün olduğu kadar ivedi çektirmeliyiz...geçmiş olsun...

• anladım yeni çıkıyor...pardon orayı kaçırmışım...size genede diş doktorunu öneririm...diş doktoru bu gibi durumlarda damağı uyuşturarak hafifçe çizmek suretiyle, dişin kolay çıkmasına yardımcı olabiliyor...bendede çok ağrı yapmıştı ve ona benzer mini bir operasyon geçirmiştim...

• ya bendeki dişin yer bulamamak gibi bir sorunu yok ki yeterince boşluk var çıkacağı yerde :) ama daha çıkmadan inanılmaz bi acı veriyor konuşmakta zorlanıyorum

• Önce bir randevu al, diş rontgeni çektir. Onunla doktora git. Kurtulabilecek gibiyse zaten doktor söyler. Yoksa malesef o diş oradan alınacak.

• çok geç olmadan doktora git çünkü daha sonrasında iltihaplanma oluyor hiçbişey yiyemiyorsun.Benim başıma geldi bazılarımızın çene yapısı dolayısıyla (benim bu nedendendi) diş çıkacak yeri bulamıyor çıkmaya çalışırkende sıkışıp ağrı yapıyor ateş yükselmesi falan olabiliyor.

• Bence doktora git cünkü bazen yirmilik diş önde cıkıyor sıkışma yapıyor buda ağrı yapıo . Bence dr görün

• doktora gidin bence...

Kızlar Ne Diyor 4

• benimde ağrıyo ya off okul başladı ateşlendm oksuruk yutkunamadm şimdide dişin kendsı ağrıyo nedr benm bu kaderm:D:S

• ben ameliyatla aldırdım senelerce cektim yapmadıgım kalmadı ama aldırmak lazm ve 1 hafta cektim şimdi aşırı rahatım bilseydim önceden aldırırdım

• voltaren, majezik gibi kas ve kemik ağrılarında kullanılan ağrı kesiciler ıstırabını bir parça azaltabilir. özellikle voltaren pek yeteneklidir böyle acıları almakta. imkanın varsa bir doktora görünmen iyi olur, eğer diş eğri geliyorsa müdahale edip seni bu sıkıntıdan kurtarabilirler.

• @dyvim 'in de dediği gibi, bir diş hekimine gidip röntgen çektir.ağrısı için, ağrı kesici alabilirsin. apranax fort reçetesiz satılır ve diş ağrısına iyi gelir.

Yükleniyor...