• Sor
  • Bence

Yemek yedikten sonra aşırı derecede uykum geliyor, sebebi ne olabilir?

yemek yedikten sonra özellikle öglen yemeginden sonra aşırı derecede uykum geliyo halsizlesiyorum bunun sebebi ne olabilir?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Bak şimdi bizim otonom ve somatik sinirlerimiz wardır. Otonom sinir sistmi sempatik ve parasempatik olarak ikiye ayrılır. sempatik sinir sisteminin olayı vicut metabolizmasını hızlandırmaya yöneliktir. Mesela kalp atışı hızlanır soluk alıp werme hızanır. Ancak sindirim sisteminde ters etki yapar ve sindirim sistemini yavaşlatıcı yöndedir. Parasempatik sinir sisteminde ise sindirim sistemi hızlanır ancak kalp atışı soluk alıp werme yavaşlar. Yemek yedikten sonra midemiz sindirmek istiyeceği için parasempatik sinir sistemimiz faaliyete geçer ve hipotalamustaki yorgunluk ile ilgili bölüm uyarılır vicudumuzun faaliyetleri yavaşlar ve uykumuz gelir.. Yani sebep sadece sindirim sistemiyle vicuttaki diger sinirlerin zıt çalışmasıdır. bu nedenle uykumuz gelir. Yardımcı olabilmişimdir umarım ...

• evet. sagolun :)

Erkekler Ne Diyor 15

• Yediğin yemeklerle ilgisi olabilir.Kızartma,fast food türü yiyecekler yapabilir.Bir de kolestrol gibi değerlerine baktırsan iyi olur.

• böyle yemekler yemedim aslında

• Öncekileri Göster
    • tamam tskrler ;)

• Rica ederim.

• metabolizmanı hızlandır .d

• yeterince hızlı

• o zaman bi doktora görün :)

• E insansın normal yani

• Yemek yeme

• baska bi istegin?

• Öncekileri Göster
    • gec yatmakla ne alakası var anlayamadım?

• Ben genç yatınca ondan sonraki gün yemek yiyince uykum geliyo ondan dedim

• normaldir.parasempatik sempatik sistem olayı:)miden çalışırken kalbin yavaşlar:)ve uykun gelir

• rehavet.

• cok veya dengesiz yiyorsun. aniden mideye kan yukleniyor yorgunluk oluyor. kisa ve ozu bu aslinda bilimsel seylere girmeden.

• Çok yediğinden olabilir mi..

• korkutmak gibi olmasın ama benim hiperglisemi zamanlarımda böyle oluyordu ayaklarım felan yürümüyordu

• Çok yiyorsun anlaşılan. Bütün kan mideye yoğunlaşıyor.

• laktik asit

• Birden mi yiyorsun?

• fazla yersen ağırlık yapar herkesde olan bi durum normaldir

• yani normal yiyirorum fazla zorlamıyorum kendimi

• ozaman bunyesel bişey

• çok yemek yediğin için.

• yok cok yemiyorum yeterince zayıfım zaten

• o zaman bünyen zayıf o yüzden :)

• Aniden mideye yüklenme

Kızlar Ne Diyor 6

• agırlık çöküyor bendede oluyor.hele en cok ramazanda.sanki yemege ilaç atıyolar.hemen uyuyorum :D 30 gün aralıksız :D

• evet o da ayrı bir konu tabi :)) bana o zamanda oluyo. haklısın :D 30 gun uyku snraa

• kan şekerin yükseliyor olabilir. şekerli şeyler yeme :)

• aslnda sekerli bisey yememistim bildigin ana yemeklerdi. neden boyle oluyo 1 haftadır anlmadım

• yaz mevsimi. mevsim geçişinden falan da olabilir.

• oyledir heralde :))

• şeker problemin olabilir mesala gözden kaçırmamalısın derim

• :/ oylemi dersin? evet baktırırm bi ara

• kollestrol

• b vitamini eksiklğin var.

• fazlasıyla var aslında :D

• gizli şeker olabilir. doktora görün.

• evet gidicem insallah

Yükleniyor...