• Sor
  • Bence

Barfiks boy uzatır mı?

Bi süre barfiks sporu yapmıştım baya geliştirmiştim kendimi ama, bazı nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kaldım... şimdi yeniden başlamak istiyorum... Daha Fazla

En İyi Görüş

• kardeşim ben vücudumu gelişttiriyorum profesyonel anlamda barfiks boyu uzatır ama günde 10-20 defa felan değil 400-500 arası çekmen lasım ve bunun yanında koşu ( onbin km günlük en az) iple atlama (1000 defa) ve mekik (900-1000 arası) işe yarar bunlar kesinlikle önerilir ve plates hareketleri kemikte eğiklikleri düzleştirerk boyu uzatır bence bunları yap :D ayrıca doktora git ve kemik uçların kapanmışmı öğren eğer kapanmamışsa kendiliğinden uzama şansın var kapanmıssa tavsiyelerimden baska çaren yok bide klişe olcam ama basketbol da ise yarar

• günde 100-200 barfiks çekebilirim.. günde 4 kilo metre yürüyorum.. vitamin hapları alıyorrum.. bu benim için yerterli olur sanırım.. profoyonel anlamda yaparsam bu sporu fazla kas yapabilirim.. hoş durmuyor :D

• Öncekileri Göster
    • On bin kilometre? Dünya turuna çıkartalım arkadaşı.

• on bin demisim 10 km dicektim :D

Erkekler Ne Diyor 6

• Barfiks çekmek boy uzamasına yardımcı olmaz. Kol ve omuz kaslarının güçlenmesine neden olur. Sırt kaslarına da faydası vardır. Ancak eğer uzamak istiyorsanız barfiks demirine en az 30-35 saniye asılı kal. Az da olsa boyun uzayacaktır. Ama beslenmen ve düzenin yaptığın spordan bile daha önemli.. Ayrıca boyun çok kısa maalesef.. en iyisi bir arkadaşın da dediği gibi plates yap. Dikleşmeni sağlar, seni baya esnetir. Çok faydası olur sana boyun uzar... Ama yaşın geçiyor fazla bir çaren yok. Bu arada bu söylediklerimi en az 5-6 ay düzenli yapmalısın.

• Eğer 18 yaşındaysan boyun çok kısa kalmış. Haftanın 3 günü, kefal, torik, uskumru, palamut ve ton balığı tüketerek ayrıca belli başlı spor egzersizleri yaparsan %70 sonuca ulaşırsın.

• ben kadının pamuk gibi olanını tercih ederim, kas falan, cık.

• sağlık benim için daha önemli.. ben lömbür lömbür eti sarkan kadınları hiç sevmedim malesef..

• lömbür olmasın tabi ki, ama uzun boy da sağlık belirtisi değildir

• Barfiks bir spor türü değildir.Ayrıca dengeli beslenme, düzenli uyuma ve gerekli spor ve hareketler ile boyun daha uzayacaktır.

• bi spor olamaya bilir ama bir spor tekniğidir

• uzatmaz pazo kası yapar, basketbolla uğraş

Kızlar Ne Diyor 4

• barfiks kol kası ve omuz kasını güçlendirir diye biliyorum. bence pilates yapmalısın hem dik durmanı sağlar ve bu sayede 2 -3 cm uzarsın . yani aslında kemiklerin dik durur. uzamış gibi olursun . canım benim.

• nasıl uzadı bana yardim edermisin ?:(

• Demir hapı kullandım

• Öncekileri Göster
    • Allah Allah ? nasıl oluyo bu genetik mi regl nezaman oldun

• 14 yaşımda

• bi hap kullandım demişsin ama bu boy için hangi alandaki doktora gittin? cevap lütfen ben de başlamak istiyorum

• Bende demir eksikliği olduğundan biraz yavaş gelişiyorum, doktorda, demir hapı verdi, bu sayede.. ama herkesin bünyesi farklıdır.

• Öncekileri Göster
    • çook teşekkür ederim umarım bende de işe yarar

• umarım, sende bir endokrin doktoruna görün

• 1 sene olmuş sen bunu yazalı ama naptın işe yaradı mı ben de düşünüyorum da

• barfiks yapmadım hap kullandım boyum 5 cm uzadı şimdi 160 boyundayım...

• Öncekileri Göster
    • kullandın

• doktor önerisi ile aldım bu hapı, ben hapın ismi, ferro sanol , ama doktoruna görüşmeden kullanma, çünkü ağır bir hap...

Yükleniyor...