Dengeli ve düzenli beslenme nasıl olur?

dengeli ve duzenlı beslenme nasıl olur?kilo alamıyorum doktora gıttım bı kac hap verdı.o haplarda bana uyku yapıyor halsızleşiyorum.az ve sık yıyordum ve bu alışkanlıgını bırakıcaksın dedı.bunları bız zayıflamak ısteyenler ıcın uyguluyoruz dedı.artık dengelı ve duzenlıbesleneceksın dedı.benı mıde ne kadar kabul edıyorsa o kadar yıyorum.nasıl daha cok yemek yıyeblırım?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• 3 öğün yemelisin kesinlikle.Dengeli derken şu yedi besin grubundan almalısın:karbonhidrat,protein,yağ,vitamin,mineral,posa,lif.

• 3 ogunden falz yıyorum saat bası yemek yıyorum dıyeblırım.ne gibi yicekler yemeliyim kılo almak ıcın

• Öncekileri Göster
    • Ara öğün için link

• bu çok ıse yarıyacak tesekkurler

Erkekler Ne Diyor 5

• trabzona gelcen orda seni yedirirler hertürlü :D

• Bak ben yemeğimi 2-3 saat içinde tekrar acıkırım ve tıka basa yerim.Günde 5 öğün yemek yiyorum.75 kiloyum ben de kilo alamıyorum Kas ve Vücut tipiyle alakalı bir durum.70 kiloydum kuruyemişi biraz abarttım bal reçel tahin pekmez ne varsa yedim 5 kilo alabildim 2 ayda tabi spor da yapıyorum spor yapmasam bir 10 kilo alırdım.Sen de bu şekil beslen bence işe yarıyor.

• ot yiyecen

• hacmi küçük kalorisi yüksek gıdalar al

• mesela?

• sabah öğle akşam adam akıllıı yiyerek :D

• adam akıllıdan kasıt nedır?ekmek pek yemıyorum ama oturdugum vakıtte 3 tabak yemek yıyorum ama aynı kılodayım

Kızlar Ne Diyor 2

• önemli olan yediklerinin miktarının cok olması değil,kalorilerinin yüksek olmasıdır.tatlı şeyler tüketebilirsin,kahvaltılarında reçel,bal veya pekmez ye bol bol. sonra gün içinde yine şekerli içecekler tüket,meyve suyu,limonata falan. dondurma ye canın istedikçe. öğünlerinde mutlaka 1 dilim ekmek ye. bi de yağlı yiyecekler kilo almanı sağlar. kızartma cok tavsiye etmem sağlıklı değil. hamurişi seviyorsan bol bol ye. gün içinde sürekli ye iç işte.

• sabah kalvaltını cok sağlam yap bol proteinli vitaminlisindenöğleni sabaha nazaran azaksamıda öğlene orana az yaparsan..mutllu olrsun:)

• sabah ıstahım olmuyor pek yıyemıyorum ama oglenden sonra hem çok yıyor hemde sık sık yıyorum

• cok sık yeme bilinenin aksine daha cok acıktırır ve düzene koymaz seni

Yükleniyor...