• Sor
  • Bence

Adet ağrılarına ne iyi gelir?

Bugün regl dönemimin ilk günü ve her yerim çok fena ağrıyor. Çok fena durumdayım. Tavsiye ettiğiniz şeyler var mı? Çok acil cevap bekliyorum arkadaşlar lütfen :(

Güncellemeler:
tüm cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar sıcak su torbası baya işe yaradı :)
tamam arkadaşlar daha fazla yorum atmanıza gerek yok çünkü artık regl olmuyorum sağolun yinede :):)

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• balık ve yumurta ye. kafeinli şeylerden kaç Ağrılı adet görmede ağrı şiddeti ile ilgili pek çok etken mevcut. Kişinin psikolojik durumu, beslenme alışkanlıkları, aşırı yorgunluk, aşırı stres gibi altta yatan diğer hastalıklar da etkili olur.Şiddetli ağrıları gidermek için, aşağıda yer alan önerileri uygulayabilirsiniz…Ağrılı adet görmenin oluşmasını önlemek mümkün değildir. Ağrı ancak doktorun size tavsiye edeceği ilaçlar kullanılarak hafifletilebilir.Sıcak banyo iyi gelirOrta dereceli bölgesel sıcak uygulama iyi gelebilir. Bunun için sıcak banyo ya da ayaklara sıcak uygulama önerilir.Dikkat edilmesi gereken nokta, sıcak uygulamanın direkt karına yapılmamasıdır. Çünkü karın içerisinde bir iltihabi problem varsa, bu yayılabilir ve oldukça tehlikelidir.Nefes ve kasları güçlendirici egzersizler ağrıları kontrol eder. Ev ortamında yapılabilecek hafif egzersizler önerilir.Masaj ağrıyı azaltmada etkili bir yöntemdir. Ağrıyan bölgenin altına yoğurma tarzında ritmik masaj uygulanırsa, ağrının algılanması azaltılabilir.Düzenli uyku, gerginliği azaltacağından ağrıyı kontrol etmede işe yarar.Adet Döneminde Neler yenmeli?İyi beslenme ve bunun adet döneminde de sürdürülmesi ağrıyı azaltmada etkilidir. B vitamini ve magnezyumdan zengin besinler bu dönemde oluşan rahatsızlıkları ve ağrıyı gidermede yardımcı olur.Adet döneminde; et, balık, karaciğer, kuru baklagiller, fındık, fıstık, susam gibi yağlı tohumlar, koyu yeşil yapraklı sebzeler ve öğütülmemiş tahıllar tüketilmelidir.Eğer kişide adet kanamasından önce baş ağrısı, karında şişlik gibi problemler oluyorsa reglden bir hafta önce tuz kısıtlanmasına gidilebilir.Doğal idrar sökücü olan maydanoz, ıhlamur, kuşkonmaz gibi besinler bu dönemde alınan ödemi giderir.Kafeinli ve gazlı içeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız.Adet sancısı birçok bayanın ortak derdidir. Her ay belirli günlerde belkarın ve yumurtalık bölgelerinde oluşan spazm şeklindeki dayanılmaz ağrılar yüzünden kimi işiyle ilgili önemli bir toplantıya katılamazken…Balık yumurta tavuk ve süt adet sancılarını önlerken elmaincir ise sinirlilik ve gerginlik gibi adet öncesi sendromuna iyi geliyor. Adet sancıları çoğu kadının ortak derdidir. Her ay belirli günlerde belkarın ve yumurtalık bölgelerinde oluşan spazm şeklindeki dayanılmaz ağrılar yüzünden kimi işiyle ilgili önemli bir toplantıya katılamazken kimi de günler öncesinden biletini aldığı konsere gidemez.Sıkıntı sinirlilik halsizlik gibi adetBazı kadınlar ise adet sancılarını geçirmek için ağrı kesicilerden medet umar. Oysa yenilen gıdalara dikkat ederek adet

• cevap için teşekkürler birazcık kısa olmuş ama :D

• Herşey saglık için :D

Erkekler Ne Diyor 13

• valla ben benim hatuna sıcak havlu ayarlıyordum elma yağıyla karnına masaj birde majezik iyi geliyor diyordu ayda bir mesaim oluyordu sıkıntısız geçiyordu.

• 4 hafta sonra tekrar başına gelecek :D o zaman kullanırsın diğer tavsiyeleri :))

• geçti mi?

• evlenince bu kadar agrimazmis. evlenene kadar artik sicak su agri kesici idare et :D

• o zaman ben bir an önce evleneyim :D

• bence de varsa hic vakit kaybetme ;)

• Minoset... :)))İç kendine gel... Ben faydasını gören çok insan biliyorum :))

• bu arada dikkat et sıcak su torbası yumurta hücrelerini öldürüyodu sanırım kısırlık fln filan gibisinden bişey okumuştum dikkat et cok fazla kullanma

• 30-35 adet kiraz sapını gölgede kurutup bir bardak suda kaynatın(çok değil)..gün içinde azar azar için.devamlı olarak kullanın..2----- bir bardak süte bolca şeker karıştırıp sıcak için..3--- belli miktardaki zeytinyağını bir kapta ısıtarak yarım çay bardağı pekmez içine karıştırıp sıcak şekilde için hemen kesilecektir...Erkek olarak nasıl diye yadırgamayın ya ne diyim ben böyle yapıyorum mu diyeceğim...kız arkadaşımdan biliyorum işte.

• :D:D:D cevabın için sağol :)

• play station oyna :D

• balik ve yumurta adet sancisini hafifletiyor

• posta gazetesi 9. sayfaları oku

• aprol ağpranax türü ilaçlar alabilirsin yalnız süt yada meyva suyula aol ki midene zarar vermesinler..

• Çikolata, Nutella, Apranax Forte.

• cevabın için teşekkürler

• Rica ederim.

• balık ve yumurta ye

Kızlar Ne Diyor 11

• gripinde çok iyi geliyo ve sırf bu dönemler için yapılmış karışık bitki çayı var inan çok rahatlatıyo ondan da iç ağrı falan kalmicak

• majezik iyi bir ilaç ama sem yinede bir doktara git.

• Adet düzensizliği yaşadığım dönemlerde hayıt tohumu çayı içiyordum. Ben o dönemimi öyle çok sancılı geçiren biri değilim aslında ama yine de fark edilir derecede bir rahatlama olmuştu, psikolojik anlamda bile. Hayıt tohumunun gerçekten kadınlar üzerinde mucizevi etkileri var. Hâlâ piyasada mı bilmiyorum ama kadınların adet dönemlerinde yaşadığı sorunları aza indirgeyen "agnucaston" diye bir hap vardı, onun ana bileşeni de bu bitki idi diye hatırlıyorum.Şu anki durumunuz için bir faydası olmaz belki ama "bu neymiş" diye bir araştırmanıza değer bence, düzenli içmeseniz bile o döneminizden önce birkaç gün tüketirseniz sanırım faydasını görürsünüz. Önemli not: Doğum kontrol hapı ve hormonları etkileyen başka takviyeler alıyorsanız kullanmamak gerekiyor.

• majezik adet ağrısını keser ama aynı anda mideyi deler:D

• ağrımı kessin de :D midem umrumda değil şuanda :D

• 1ay

Regl dönemimdeki agri beni kivrandircak cinsten. ne yaparsam ne ilac kullansam gecmiyordu. solugu hastanede igne olarak aliyordum. ta ki 'ponstan forte' hapini bulana kadar. Butun eczanelerde bulmak mumkun benim agrimi yarim saat icinde tamamen kesiyor. Benm gibi Cogu yaptgnz sey ise yaramiyorsa 'ponstan forte' icmeniz yeterli arkadaslar.

• çok ağrımıyorsa şekerli sıcak su yap iç eğer ilaçlıksa ve dayanamıyacak gibisen en baba ağrı kesicilerden etol fort iç kendine gelirsin

• acile gidip iğne yaptırmak

• sıcak su torbasına sıcak su koyup karnının ustune koy cok ıyı gelıyor

• gecenlerde soyle bir sacmalik duydum. sicak su koymak kizlik zarina zarar veriyormus. ben soyledim olmaz oyle sey diye ama burda da paylasmak istedim.

• Öncekileri Göster
    • :D:D

• kızlık zarının karnın veya kasıkların üstünde olduğunu sanan bir zihniyetle yüz yüzeyiz, evet.

• dolorex ağrı kesici etkisini gösterene kadarda sıcak su torbası dolorex i normalde ağrımaya başlamadan önce almaya çalış

• Yürüyüş çok iyi gelir.

• Her seferinde sıcak su torbası iyi geliyor deyipte onu kullanma..Aksine kan akışını hızlandırır..Haberin olsun ^_^

Yükleniyor...