Ağız yaraları geçmek bilmiyor, ne yapmalıyım?

Son 2 aydır ağzımın içinde yaralar gecmek bilmiyor ,tam kurtuluyorum başka bir yerde yine yara oluyor ağızımın içinde yaralar tur atıyor resmen .

Doktora gittim iki ilaç verdi onlarda işe yaramadı bir arkadaşım tuzlu su iyi gelir dedi o da iyi gelmedi .

Ağız yaraları için vitaminsizlikten olur diyorlardı gittim 70 liraya verip bir kilo aldım sabah akşam bal şerbeti içiyorum ,sürekli süt içiyordum zaten ama yok geçmek bilmiyor .

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Listerine gargarayı tavsiye ederim. Özellikle yeşil olanını.

link

• Etkili ama :)

• Çok keskin bir şey bu ıyk dilini uyuşturuyor birde :D

Erkekler Ne Diyor 7

• aktardan nöbet şekeri al

• :) tuzlu su falan hikaye ya vitamin eksikligi yada asiri psikolojik baskidan olmustur.ben zamaninda oss ye girdigimde boyle olmustu agzim resmen mayin tarlasi gibiydi:)bol bol vitamin al ve kafana her neyi takiyorsan artik takma yoga falan yap:) ruhani zirveye ulas nirvanaya cik:) gecicek

• sen yaparsin ben sende o elektirigi gordum:))) high voltage:) plajda yapman demek ...plaj yoga milli takimina girmeyi amacladigini gosteriyo harika fikir :)) neden ben daha once dusunmedimkii:)) bu kutsal yolda sana basarilar:)

• Hemen bir plaja gidip güneşin altında yoga yaparım :)

• bu senin tercihin:)))yoga deyip gecme buda ya selam :)) bir bakmisin ileride yoga milli takimindasin:) olurmu olur...havalar guzel deniz kum gunes:) hersey yolunda her turlu yaralar gecer sıkıntı yok...

• Öncekileri Göster
  • Ağız içi yaralarının nedenleri nelerdir link

Ağız içi yaralarının bitkisel tedavisi var mı link

Geçmeyen ağız içi yaralar hastalık belirtisi olabilir mi link

Ağız içi yaralarından aft nasıl tadavi edilir link

• Rica ederim.Mutlaka bir çözüm yolu vardır.

• Teşekkürler

• Bende de geçen ramazan ayında başlamıştı dün gene çıktı aft .

• :):)

• B vitamini eksikiğiydi.

• dişlerini düzenli fırçala ve arasıra oksijenli su ile gargara yaparsan yaraların daha çabuk iyileşecektir.

• damak ve ağız iç yapısına zarar verecek çizecek gıdalar tüketmemeye çalış.Bazı insanların ağzında bakteri faunası çok hızlı ürer. Bu yüzden oluşan çizikler tahrişler kısa sürede aft'a dönüşür. ağzını oksijenli su ile çalkala

• Dişlerim konusunda aşırı hassasım günde 3 defa fırcalıyorum 6 ayda bir de temizletmeye giidyorum.

• O damağındaki yara değil, Marla Singer'dır.

• Yok laaa :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Ağız yarası aft mı çıkıyor? Bünyen düştüğü zaman olur. B vitamini al ve eczanede aft için bir ilaç var oje gibi sürüyorsun yaranın üstüne

• Kabarcık şeklinde mi ?Pskolojık de olabiliyor stresden uzak durmaya çalış.

• Benımde oyle işte

• Benimde yanak içinde tekrarlıyor nasıl bir illetse

• Kabarcık seklınde degıl de sankı sanki deri soyulmuş gibi hele üst damaktaki yaralar yemek yerken öldürüyor resmen bir de dilimin ucunda olduğu zaman sanki hep tuz var dilimde

• biokadin gargarayı denedin mi bilmiyorum ama çok iyi geliyor.

• vitaminsizsin çünkü

• meyve tüketmelisin özellikle c vitamini besin takviyesi kullan

• Ne vitaminsizi ya tosun gibiyim :) ağzım yara olmasına rağmen yerken acımasına rağmen her öğün neredeyse ikli ekmek bitiriyorum :)

Yükleniyor...