Lens aldım ama gözlerim yanıyor

yeni lens kullanıcısıyım takmayı çıkarmayı yapabiliyorum ama gözümde 4-5 saatten fazla kaldığında batma ve yanma oluyor dün sabah taktım öğleden sonra dışarda gözümün içi kıpkırmızı oldu çok feci yandı yaşlar aktı felan bu benim aldığım haftalık lens ama sabahları takıp akşamları çıkarıyorum.. Yeni kullanmaya başladığımdan mı kaynaklanıyor bu sorun ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ben 2010 dan beri zeiss numaralı aylık şeffaf kontakt lens kullanıyorum astigmatım olduğu için toric. en zor lenstir numaralı lensler . bende ilk aldığım zamanlarda gözüm bir tuhaf oldu elbet ama göz reaksiyon gösterdiği için oluyor ama hiç öyle 4 5 saatten sonra yanma filan olmadı bir de ben tüm gün taktığım da oldu ,birde temizlemeye çok dikkat et . önce ellerini sabunla bir güzel yıka ve kağıt havluyla kurula bir güzel ellerini solüsyon ile hem lens kabını yıka sonra solüsyonu dök içine az koyma . sonra önce lensin önüne sık solüsyonu bir güzel parmağınla ovala sonra öbür yüzünü ve kaba koy birde solüsyonunu da lensini de bu havalarda bilhassa buzdolapta tut .. eğer bu söylediklerimi uyguladığın halde bir sorun varsa yine tahminen markandan yahut solisyonundan kaynaklanıyor olabilir . Ben solüsyon olarak solo care aqua kullanıyorum .

Erkekler Ne Diyor 4

• bende dün gözlerıme sabun kaçırttım:) yandım dracula oldum kan gözlerımle..

• 1.yeni kullanıyon..göz reaksiyon veriyo

2.ne marka?baush lomb kullan

• dandirik lensler böyle yapıor

hem kaliteli bir marka

hemde soft(yumusak) lens olacak

benim gece-gündüz takılanlardan olmamasına ragmen takıp 1 ay hiç çıkarmazdım gece-gündüz

lazer olduktan bir süre sonra denemek için renkli lens taktım dandik marka

gözümü mahvetti resmen

• benim kullandığım BAUSCH & LOMB un soft lensi idi...

• gözlerin kuruyor olabilir .yada lenslerde toz kalıyor olabilir doktora gitsen iyi olur.göz ALLAH göstermesin hassas bi yer.

Kızlar Ne Diyor 6

• bence takma gözlerine zarar verebilirsin.

• bnde 1 sene lens kullandm sonra gözlüğe geri döndm.. lens ıyı bse deıl ya bndede kızarıklık yapıyodu. gözlern kuruyo ve en ufak bı toz kactgnda yanma yapıo. bnde haftalık derecelı lens almıstm.. bnce snde gözlük kullanmalısn ...

• Daha kısa süre kullanmalısın ...

• Korktum şimdi ya bende lens kullanmayı düşünüyordum :(

• korkmayın güzel bir marka güzel bir marka solüsyon ve temizlikle hiç bir sorun olmuyor ben iki senedir kullanıyorum bazen unutuyorum bile hiç bir sorun olmuyor :) oh be dedim 10 sene gözlük kullandıktan sonra bıkıyor insan :)

• temizliğini yapmıyormusun? eğer temizliğini yapaıpda halen yanıyorsa. gözüne uygun değildir. doktora birdaha görün.

• ozaman 2-3 saat tak

Yükleniyor...