• Sor
  • Bence

Sağlıklı vajina nasıl olur?

Vajinanın sağlıklı olup olmadığı nasıl anlaşılır? Bazen kötü kokuyor ama bazen de koku oluyor ama bir tuhaf böyle bazen hiç kokmuyor. Sanırım o bölgeyi fazla temizlemek için uğraştığımdan ph dengesi bozuldu. Duş jeli vs baya temizlemeye çalışmıştım. Bilmiyordum malesef, ne yapabilirim şimdi? İlla doktora gitmem gerekiyor mu?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• çamaşırlarının sentetik içermediğinden emin ol, onlar da koku sebebi olabiliyor...

Erkekler Ne Diyor 5

• Özel vajina temizleme zımbırtıları var sanırım. Onları dene istersen, öncesinde jinekolog şart.

• genelde regl döneminde koku olur takma kafana bence

• Fazla kurcalama bir süre kendi haline bırak.Baktın şikayetlerin devam ediyor doktora görünmekten çekinme.En önemli şey sağlık bunu sakın unutma.Geçmiş olsun.

• kiz olmak ne zor bisey yaa sukurler olsun ki erkegim dert yok tasa yok

• her şey doğal ortamında güzeldir.

Kızlar Ne Diyor 4

• kötü koku gelmiyorsa herhangi bi kaşıntı yada akıntı yoksa sağlıklıdır. fakat vajinayı çok sık temizlemek de dengesini bozabilir. biraz rahat bırakınız çocukcağızı :) sabunla temizlemek en sağlıklısıdır.

• Rutin temizlik icin genital bolgeyi Intimate Gel ile temizlemek en saglikli yontemlerden biri . Sabun, dus jeli vb. ile cildin zarar gorecektir.

• örnek link

• akıntıyla karısık bır koku oluyorsa mutlaka doktora gıt gerçı her turlu doktora gıt bence ama duş jelıyle ılgısı oldugunu sanmıyorum

• Östrojen vajinanın üst tabakasındaki hücrelerin kalınlaşmasını sağlayarak kadınları vajinal enfeksiyonlardan korur. Sağlıklı bir kadında vajina, vajinal florayı oluşturan birçok mikroorganizma içerir. Normal vajinal salgılar kokusuz ve renksizdir. Cinsel aktivite, yaş, menstrual siklusun dönemi, genel sağlık durumu ve beslenme vajinal salgıda değişikliklere yol açabilir

Yükleniyor...