5 gündür sigara içmiyorum. Önceden bırakanlara sorum var...

Arkadaşlar bugün sigarasız beşinci günüm. Normalde bırakmayı deneyince ilk 2 gün aşırı zorlanıp vazgeçiyordum. İlaç yardımı ile ilk 4 günü geçirdim,... Daha Fazla

Güncellemeler:
arkadaşlar bugün 7. günüm

dün boynum rahatsızdı, sabahtan akşama kadar tek başıma evde yatmama rağmen hiç aramadım sigara

gitgide daha rahat dayanmaya başladım

nefesimi test etmeye pek fırsat olmadı dün güya koşacaktım boynum yüzünden zor dogruluyorum :)
bugün 12. günüm, artık iyice rahatladım sayılır hemen hemen hiç sigara isteği yok

ilacı da tamamen bıraktım...

kilo almamak için yediklerime dikkat ediyorum, önceki bırakmamda aldığım 10-15 kilo bütün hevesimi kırmıştı. henüz hiç kilo almadım hatta 1 kilo verdim bile... işyerinde öğle yemeği için yürüyerek 20 dk uzaklıktaki yere gidiorum, git-gel 40dk yürümüş oluyorum her gün :)

asansör falanda kullanmıorum artık...

bunun dışında daha spora başlayamadım bi başlasam tam süper olacak
bugün 15. gün

dün gece rüyamda sigara içerken bir arkadaş olm sen sigarayı hani bırakmıştın dedi

hemen sigarayı fırlatıp Allah kahretsin diye bağırdım :)

En İyi Kız Görüşü

• Ben sigarayi birakali 8 ay olacak neredeyse.. gunde yarim paket sigara icerdim. Sigarayi birakmadan once cok dusunuyordum oyle hemen ani olmadi ama bir gun hastalandim 4 veya 5 gun sigara icmedim sonrasindada icmemeye karar verdim. ilk bir ay yogun canin cekiyor tabi aliskanliklar felan.. ben biraz yemege verdim kendimi saglikli seyler yemege calistim, doydugum halde yine yiyordum. Zamanla o da geciyor.. Sigarayi birakinca hic canim cekmicek diye bir sey yok hala canim cekiyor ara sıra ama 2dk suruyor unutuyorum sonra. Oyle atlatilmasi guc bir sey de degil. Zaman gectikce birakmanin ne kadar kolay oldugunu dusunuyorsun ve keske daha once biraksaymisim diyor insan.

Bence bu karari verdigin icin mutlu olmalisin, tebrik ederim. Zaten insan ya sigara iciyordur yada icmiyordur, Artik sen icmeyenlerdensin ve kendinle gurur duyabilirsin.

Ilk zamanlarda sigarayi ictigin zamanlara gore daha cok oksuruk nefes darligi vs olur cunku vucut o zehiri disari atmaya kendini temizlemeye basliyor, bir aydan sonra daha rahat nefes almaya baslayacaksin..

Soran beğendi
    • teşekkür ederim

ben içtiğim zaman sürekli içen biriyim

uzun bir ömrüm olursa eninde sonunda ciddi bir hastalıkla sigarayı bırakmak zorunda kalıcam

o aciz halde mecburi bırakmaktansa şimdi rahat rahat bırakmak en iyisi