• Sor
  • Bence

Sezaryanla doğumdan sonra tekrar hamilelik için ne kadar süre olması lazım?

selam herkese yakinda sezaryanla dogumum olucak, ve bidaha tekrar bi hamileligimin olabilmesi icin ne kadar bi süre beklmem lazim... ve ya bi süresi var mi ?Ve sezaryanla nasil oluyor ?iyilesmesi falan dikis yeri cok belli oluyor

Güncellemeler:
normal bi dogum bende istiyorum...ilk hamileligimin olmasina ragmen..ama doktorlar bebek icin sezaryanla almamiz gerekebilir dedikleri icin bende endise icindeyim..dogum tarihim de 30.haziran yani bu ayin sonunda pek bisey kalmadi sayilir...

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• senin hayati tehliken mi var yada bebegin sezeryan yapiyorsun? eger yoksa kusura bakma ama keyfi keyfi sezeryan yapana da ana demem! sezeryan la normal dogum arasindaki farklari biraz arastir derim eger ki keyfi yapicaksan. dedigim gibi senin yada bebegin hayati tehlikesi olmadigi surece, yapilan her sezeryan KEYFi dir ve yazik etmis olursun vucuduna. ve sezeryani anlatayim, dikislerin oldugu icin ne bebegini rahat emzirirsin nede kalkip kendi isini gorursun. unutma dogumdn sonra bagimsiz degilsn artik bir bebek sahibi olucaksin ve cok zor bir durum. bebegine bakamiycaksin. eger ki hayati tehlike soz konusu ise sezeryan la aliniyorsa gercekten sansiz bir kadinsin derim Allah da yardimcin olsun. iyilesme suren herhalde 1+ ay ve hamile kalman 2+ sene zannedersem

Erkekler Ne Diyor 8

• En az iki yil gebe kalınmaması tavsiye edilmişti eşimin doktoru tarafından.

• Normal yapma şansın yok mu?Problem mi var?

• malesef normal yapma sansim yok. o yüzden ameliyata alip yapicaklar ...yani tam narkozlu

• Öncekileri Göster
    • Son olarak da şunu söyliyim dikiş izleri kalabiliyor doğal olarak ve üç tane hakkın var en fazla.Çok iyi bir özel hastanede yaptırmanın öneririm mecburu ise.hoşçakal...

• Bir dahakinde normal doğum yapma şansın azalıyor.Sen iyi merkeze daha giti .Ona göre karar ver bence.

• yasaklanmadı mı o :D

• biz 2 yıl beklemiştik. ama ilk sezeryandan sonraki de 5 yıl geçmediği sürece sezeryanla olacağı için 1,5 yıl yeterli diyor dr.ler

• Biraz zahmetli bi durum bu

• doktoruna göre değişiyor. en az iki yıl. sadece iki sezeryan olabiliyorsun yani üçüncü çocuğu düşünmemelisin. sezaryenden sonra çok sıkıntı çekersin, ömrün boyu çekersin, normal doğum için doktoru zorlamanı tavsiye ederim.

• kişinin bünyesine göre değişkenlik gösterebilir SGK sezeryan hakkında eğitim verecekmiş anne adaylarına

• 9 ay 10 gün de iyileşir .sıkıntı olmaz...

Kızlar Ne Diyor 17

• Bildiğim kadarıyla en az 3 yıl geçmesi gerekiyor , sezeryanla daha zor geçiyor ve daha uzun sürüyor iyileşmen .Dikiş yerin 10-12 cm gibi ince bir çizgi oluyor .Yine de normal doğum her zaman daha avantajlıdır benden söylemesi hem bebek hem anne için ...

• Sezeryanla en fazla 3 çocuk dünyaya getirebilirsin.Normal doğum yapan kadınlar gibi 2.bir doğum yapma süresi olmaz.Sezeryan doğum yapan kadınlar en fazla 1 gün hastanede kalabilirler.Genellikle jinekologlar sezeryan operasyonlarında gizli dikiş yapmaktalar.Yani;karın bölgesine içten dikişler yapılmakta ve zaman içerisinde deri bu dikişleri emer ve iz kalma olasılığı düşük olur..

• 3 sene geçmesi gerekiyomuş yeni bir hamilelik için 1 ayda iyileşiyormuş dikiş izi de geçiyor zamanla 1 sene sürmemiş dikiş değil yapıştırıyorlarmış şu an anneme sordum taze taze :)

• Süresi var mı bilmiyorum ama sezeryan ile doğum olduktan sonra daha sonraki doğumlarda sezeryan ile oluyor ve en fazla 3 doğum oluyor bildiğim kadarıyla.

• Herkeste dikis yeri belli olmuyor.Neden normal yapmıyosun ? 7,8 ayda anca geciyomus tamamen acısı :)

• en az 1 bucuk yıl 2 de olablır

• normal doğumdan sonra 3 yıl sezaryanla olan doğumdan sonra 5 yıl beklemek gerekiyormuş diyorlar sağlık kitapları

• 2 yıl diye biliyorum bende

• 2ay

2sene geçmesi lazim dikiş yerim belli benim

• sanırım 1,2 yıl

• en az ıkı yıl.

• "yasak yasak :D sezeryan Dogumdaa yasak" . Recep Tayyip ERDOGAN.

• 40gün

Onun yasagi yuzunden bebegim öldü sezeryan olamadim diye Allah... versin

• sezaryenin yan etkisi bebek daha dışarı çıkarılmadan size anestezi verdikleri için bebeğe de ufak da olsa bir miktar geçme durumu var solunum sıkıntısı yaratabilir bebekte

• süresini bilmiyorum ama max 2 kez yapılıyomuş sezeryanla doğum

• 2yıl diye biliyorum.eger ılkse dıgerlerıde sezeryanla oluyor bılıyorsundur.neden buna basvuruyorsun

• Kendi tercihin mi sezeryan? Yoksa mecbur musun?

• Benim ilk çocuğum sezeryanla oldu ve üç ay sonra ikincisine hamile kaldım hiç bir sorun olmadı...

• hmm gercekten mi ? benim ilk dogumum oldugundan cok korkuyorum nasil olucak falan diye..
      ama bendede doktorlar diyorki sezaryanla olmasi gerekebilirmis,ve esimde daha dogum yapmadan ikinci bi cocuk istegisinde...sezaryan oldugun zaman iyilesmesi falan cok sürdümü?

• 40gün

Benim bugun 41. Günüm sezeryan olmustu bebeğimi kaybettim dogumdan sonra, en kisa surede hamile kalmak istiyorum bu yorumlari okurken bir işik görmeyi umdum çunku doktor bir yil gebe kalma dedi 3 ay yazdigini gorunce tuhaf oldum

Yükleniyor...