Ayakkabı ayağımı vuruyor. Ne yapmam lazım?

Çok beğenerek aldığım topuklu ayakkbılarımın arka kısmı çok acıttı, ayağım su topladı. Sadece bu ayakkabıda değil, aldığım bütün ayakkabıların arkası vuruyor. Ne yapmam lazım?

Güncellemeler:
Herkeze Tşk ediyorum Bilgileriniz İçin...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bak şimdi sizin evdeki buzdolabı deepfreeze tiptedir. Şimdi eski tip yani basit buzluğu olan buzdolabı olsaydı o ayakkabıları bir naylon torbaya koyup, buzluğa atsan mis gibi olurdu.Deepfreeze buzdolabında dondurucu kısmı hariç olmak üzere en soğuk tutan gözde naylon torbaya koyarak 24 saat bırakırsan işe yarayabilir sanırım. Denemeni tavsiye ederim. O olmaz ise bir ayakkabıcıya götür, kalıba soksun. Ama buzdolabı cidden işe yarar.

Erkekler Ne Diyor 10

• Yeni alınan ayakkabıların ilk giyimlerinde bende de olur. Tek çözüm bir ayakkabı tamircisinde ayakkabıları kalıba sokmak.

• O zamanda genişlior ama ayağımdan çıkıor.

• O zaman vurduğu yer neresi ise ezdir. Ayakkabı tamircisi bilir bunu, vurduğu yeri kendi usulünce yumuşatıyor.

• Al eline büyük bir çakmak taşını şöyle kaygan olanlardan. Yatır topuğunu vuran yerini.. vur vur vur.. hiç bir sorun kalmaz. Eski bir yöntemdir, işe yarar.

• Ve de ayağına yara bandı yapıştırabilirsin.. Eğer ayakkabıya kıyamıyorsan..

• Aman ayakkabıyı parçalamasın.. :) En iyisi bir ayakkabı tamircisine götürmek onlar daha iyi biliyor bu işi.

• Sivri çakmak taşı demedik bea! Kaygan kum taşı gibi olanlardan, heryerde bulunur. olmadı pense sırtı, bronz veya tahta havanların tokmakları...
      Bazen en pratik çözüm en iyi çözümdür!

• akşam nemli bezi ayakkabının arka tarafına koy

• sanırım sert materyallerden yapılma ayakkabıları tercih ediyosun yada yeterince dikkat etmiyosun alırken. daha dikkatli olmalısın. Ha bu arada ayakkabıyı giymeden krem sürmen işe yarayabilir ;

• Nemli bez ve ayakkabı kalıbı kullan. 1 gece beklet. Hala olmuyorsa bir ayakkabıcı sıkan yeri düzeltebilir (rugansa olmaz ama).

• nasıl çözümledin

• Daha çözümleyemedim vaktim olmadı :))) hafta sonu inş. bir ayakkabıcıya götürecem ayagımı vuran yeri çekiçle dövdürcem:))

• en mantıklısıda o olur zaten ))

• bir ayakkabıcıya götürr ayagını vuran yeri çekiçle dövsün hiç bişe kalmaz(bu arada derisi zarar görmüyor görüntüde bozulmuyor)bilgine ...

• Giymeyebilirsin..

• OlmAzz hangi birini giymeyeyim hepsi vuruyorr

• Terlik giy

• iş yerinde terlik pek ii olmaz

• oncelikle ayagindan cikart

• ayağına uygun almıyorsun demek ki tam olarak, hepsinin vurması pek mantıklı değil... deriyi yumuşatırsan vurmaz, bunun için zeytinyağı diyorlar

Kızlar Ne Diyor 9

• Akşamdan ıslak bir bezle sar sabaha kadar beklet , bu işe yaramazsa ayakkabıcıya git kalıba koydur

• bu tür sorunlar için her ayakkabı türüne göre şeffaf jelle dolu destekler satılıyor.. parmak arası terlik için bile var.. işine yarayabilir.

• yarım numara buyuk alıcaksın .. yaz ayı malum ayaklar sıcaktan şişiyor.. bazen benımde basıma gelir

• 44gün

Bnde aldım boyle bı ayakkavı topugumda yara var okula gıdıyorum ayakkabı acıtıyo ne yapmalıyım?

• çorapsızmı gıyıyorsun?

• Hyr ince çorapla giyiyorum

• aldıgın ayakkabıların derierinin sert oldugunu tahmn ediyorum...ayakkabı alırken tabanının ve derinin yumusaklıgına dikkat et..çorapsız gyme

• avonun buna özel bi ürünü var. Topuğuna koyuyorsun sanırım. Tam olarak bilmiyorum bi bak

• bu aralar nedense aynı dert bendede var neden bilmiyorum ama ne zman ayakkbı alsam vuruyorr

• uygun ayakkabı seçemiyorsun demek ki... bir ayakkabıcıya götürüp kalıba sokmasını söyle, ayakkabın biraz genişleyince sorun büyük ölçüde geçer. ayrıca arkası vuran ayakkabılar için satılan özel yara bantları var normalin iki katı genişliğinde, vuran pabuç giyeceğin zaman onlardan kullanabilirsin.

Yükleniyor...