Regl nasıl durdurulur?

Tatile gidicem regl bitmedi hala, durdurmanın bir yolu var mı? (tampon hariç..)

Güncellemeler:
bişi dikkati çektim erkekler de baya bilgililer bu konuda :))

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Erkeklerin ilgili olması çok doğal. Sadece denize girmeyi değil tatilde sekse de engel oluyor :)

• evet kesinlikle :))

• evet doğru gerçekten çok dürüst bi cevap olmuş :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Önceden geciktirici ilaç almak gerekiyor diye biliyorum. Sakıncasını doktorla görüşmek lazım bünyeye göre değişebilir keza bayağı faydalı birşey, mahrum kalmamak lazım.Sonuçta bazen kendiliğinden gecikiyor, vücut regule eder kendini.

• regldur adında bir ürün piyasaya sürsek eminim çok satar, özellikle yaz aylarında.. : )

• Yüzyılın icadı bile olur..

• : )

• adet önleyici iğneler var eczaneden alıp yaptırabilirsin.Doğum kontrol haplarıda ayni işi görür ama bazı yan etkileri var

• tampon engeller tek çarende bu

• Bence tren kaçmış... Doğum kontrol hapı senin çözümün yoksa...

• yanlış bilgi vermeyin. doğum kontrol hapı adeti durdurmaz. adet kanamasının başladığı ilk 3 gün içinde içilir, içildiği zamanda adet kanaması devam eder. yani içtikten sonra kanamam duracak diye birşey yok

• piyasada ilaçlar var ama bence kullanma kız arkadaşım kullandığında baya sorun yaşamıştık.

• ne gibi sorunlar yaşamıştınız merak ettim :D

• karın ağrısı ve şişkinlik

• Geciktirici ilaçlar var ama saglıklı olmadını duymustum. Sonucta denge bozuluo hem beden hemde piskolojık olarak gecen bi süreci engelliyorsun

• evet dengeyi bozduğunu söyleyen bi kaç arkadaşım oldu.. o ilaçtan sonra ayda 1 kez olurken ayda 3 kez olanlar varmış :s en iyisi vücudun dengesine karışmamak heralde..

• Kız arkadasımda uzun sürmüştü sürec tam tersi olmustu. Bence böle bişi yapma derim

• Başladıysa durdurmanın bir yolu yok. İlaçlar geciktirici etki yapıyor. 5.günde demişsin biter yarına birgüne. Ondan sonra rahatsın işte tüm tatil boyu.. ya tatilde başlasaydı? halin yine iyi.

• bardağa dolu tarafından bak diyosun yani :)

• Öncekileri Göster
    • ewet sabah sabah o kdr yazım hatası olur :)) öyle yapcaz artk napalım..

• isviçreli bilimkadınları :))) ah bu güzelmiş

Kızlar Ne Diyor 12

• kesin bir çözüm öneremem ama ben ilaç aldığımda basit bir ağrı kesici kesiliyor

• En doğal yol; fazla C vitaminiPortakal, limon, kivi.. Geçici bir süreliğine dururabilir bile

• bu liman c vitamini olayını eve gider gitmez denicem :)

• Bir zararı yok ;) Faydası bile var

• kacıncı gundesin ki?.. ağrı kesici iç. bende kesiyor cunku

• 5. gün. ağrı kesici bende genelde uzatıyor o yüzden denemeye korkuyorum. ilaca göre de değişebilir gerçi bazıları uzatıyor ama keseni duymadım hiç

• vermidon içtiğim zaman benım içtiğim gun yoğunlaşır.. daha sonradan iyice azalır.. ee zaten 1-2 gun kalmış niye zorluyorsunki

• adet geciktirici ilaç kullan

• ama onu adetten önce kullanmaya başlamak gerekmiyo mu ? aslında 5. gündeyim belki biter ama hiç bitecek gibi değil :S

• Öncekileri Göster
    • ya benım çektiğim adet sancıları benımde bi an hiç doğmasaydım diesım gelıo.

• evet bide o var..

• Geç oldu ama belki faydası olur birine ben ağrı kesici alıyorum kanı sulandırdığı için daha çok geliyor ve daha kısa sürüyor genelde

• bence sabret bitsin doyasıya tatilini yap hiç dengeni bozma ilaçlarla

• doğum kontrol hapı kullanıyorum ben kesiyor.

• 5. gündeysen zaten bugün yarın bitecektir. Boşuna dengeni bozma bence.

• ewet galiba en mantıklısı o.. bite c vitamini denicem :)

• Limon sıkıp içebilirsin, tam kesilmesede azalma yapar.

• denicem :))

• Ancak cok içme tansiyonu düşüruyor. Oyuzden yarım bardak bile yeterlidir.

• 5. günündeysen en fazla 3 gün içinde duracak olağan şartlarda, durmazsa da bir doktora başvur zaten.

• dogum kontrol hapi kullanabilirsin ;)

• bazı bünyelerde ağrı kesici kullanınca hemen kesiliyor.ağrı kesici iç bi tane şansını dene belki kesilir:))

• ilk kez duydum :) genelde tam tersi uzatır..

• çevremdekilerde genelde kesiyor

Yükleniyor...