• Sor
  • Bence

Dişime dolgu yaptırdım ama hala hafif sızlıyor. Diş dolgusundan sonraki sızlamayı ne geçirir?

Dişime dolgu yaptırdığında diş neden ağrır? Diş ağrısını geçirmek için neler yapabilirim?

Güncellemeler:
herkeze çok teşekkür ederim parmaklarınız dert görmesin :)

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

Kızlar Ne Diyor 7

• Karanfil yağı.Uyuşturma etkisi vardır.Ama hani kulak çöpleri vardır ya, onunla cuzi miktarda (1 damla) kadar kullanırsan ve dişinin üzerine gezdirirsen, uyuşacağını hissedeceksin. Bu da geçici olarak seni rahatlatır :)Ama ağrıya dayanamıyorsan, bir ağrı kesici tavsiye ederim (Apranax ford, reçetesiz satılır)

• ağrı kesici aldım şu an iyiyim tavsiyelerin için çok teşekkür ederim :))

• ilaç vermedi mi? uyumayı denesen?

• dişçiye gittim ilaç vermedi ama şu an iyiyim dişim ağırmıyor :) yorumun için çok sağol

• eğer derinse temizlenen alan bir iki gün böle hissedersin ama derin değildi ve şuan ağrıyosa dolgu kenarlarında açıklık kalmış ve sızıntı yapıyo olabilir?bi de bişi yerken mi ağrıyo soğukta sıcakta mı ağrıyo zonklama tarzı bi ağrı mı ara ara sürüyo bazen kesilio mu bunlarda önemli

• ara ara damarın attığını hissediyorum gözlerime kadar hissediyorum

• ağrının geçmesi için eugenol die bi madde var ama onu bulman zor temeli karanfil yağına dayanıo.karanfil yağı sürersen seni idare eder ama bu seferde sorunun nerden kaynaklandıgını anlayamassdn bence iki gün bekle sonra hekimine git.

• hmm...ya şimdi görmeden bişi diemem ama ağrı dediğin kadar şiddetliyse.dişin en derin tabakası olan pulpa yani sinirler (çürük sınırları temizlenirken)açığa çıkmış olabilir.bu da son derece ağrı yapan bi durum.ve bu olduysa dişine kanal tedavisi ve benzeri şeyler yapılması gerekir.bana öyle gibi geldi ama umarım değildir yarın da geçmesse hekimine git bence..

• e yani olucak o kadar. Bi kaç güne geçer.

• bende de aynısı olmuştu doktor dişini oyduk bırak da ağrısın demişti.

• 1 gün geçti hala afis ağrıyo

• benim 2 hafta ağrımıştı.

• dişinol diye bir ilaç var uyuşturuyor.onu sür.yeni yaptırmışsın daha ağrır ama o ilacı sür bir kaç gün rahatlatır seni.

Erkekler Ne Diyor 7

• Küçük bi yer ise ağrıması normal değil..Ancak bayağı bi oyduysa bi kaç güne hafif ağrır ve sen hissetmeden geçiverir birden :)

• oncelikle gecmis olsun.zamanında diş agrısından bende cok cekmistim o nedenle ne hissettigini anlayabiliyorum,zaman olur oyle bir agrırki olmek istersin:)sana tavsiyem asırı soguk yadar sıcak ıceceklerden kacın ve ayrıca bir muddet dozu yuksek agrı kesici kullan

• yeni bir diş dolgusu muhtemelen dolgu çatlamış olmalı dolgunun içine giren sıvı sinirlere ulaşmıştır yakın zamanda doktora git

• dolgu,açığı tam kapatamamış olabilir tekrar dişçiye görün

• Hemen dolgunun arkasından devam eden bir ağrıysa muhtemelen yapılan işlemin sonrasında gelişen ağrıdır.Geçici yani...Fakat uzun süre devam eder,soğuk,sıcak ve havadan etkileniyorsa dolgunla ilgili bir sorun var demektir ve dişçini tekrar ziyaret etmen gerekebilir.Geçmiş olsun..Diş işi zor iş...

• rakı birebir dişine biraz dök uyuşturur acıyı dindirir

• evet eynen bir kac gune gecer kardes takma kafana bir iki agri kesiic alirsin ozamana kadar gecmis olur ayni sorunu bende yasadim iki gun sonra gecti :)

Yükleniyor...