Adet sancısına ne iyi gelir?

Çok fena adet sancısı çekiyorum. Önerileriniz neler? Ne yapsam kızlar? yetişin!!

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• arkadaslarimdan ogrendigim kadariyla, buna ozel bir sepet yapilabilir :D bol mendil, duygusal ya da komik filmler, sicak su torbasi, bol cikolata ya da caninin cektigi tatli veya bazilarinin cani eski cekiyor, bol bol mendil ( aglama ihtimali icin ) , kokulu mumlar ve buscopan ya da majezik benzeri agri kesici kas gevsetici ilac destekleri... bir de bunlari getirip ilik bir banyo hazirlayacak, pohpohlayacak sevgili... ilk kisimlar kolay da kizlara ozel sevgili uretemedigimizden henuz bu paket piyasaya cikmadi :D mecburen kendin toparlayacaksin

Erkekler Ne Diyor 12

• sıcak su torbası kullan...ayrıca pozolojin yani yaşın uygunsa ve mide ile ilgili sıkıntuın yoksa etkin ağrı kesicilerden alabilirsin

• ayağının altına sıcak su şişesi koy

• ilaca boğul demediğin için hatta bu cevap bi erkekten geldiği için en iyi cevap seçilmeli (=

• sadece 1 kaşık bal

• kas gevşetici iç

• bir iğneye sıfırlıyolar. dayanamıyorsan acile git. (çok da anlarım ya)

• ahahah en azından düşünüyor

• o hemşire için ağrılı adet bile görürüm. imkansız aşk benimkisi, ühü :(

• :)

• Öncekileri Göster
    • teşekkür ederim

• Geçmiş olsun .

• çok sağol

• rezene çayı iyi gelir

• git al

• rezene çayı yok ki evde:(

• ayağını sıcak tut başını serin. kendine bir iş bul düşünme derin :)

• :) sozun aslı bu ondan daha guzel gelmıstır :)

• yaşa sen bu daha guzel oldu :)

• o bıkere ole degıl ayagını sıcak tut basını serın yasamak ıstersen dusunme derın :)

• g.olsn

• Sancı seviyesine göre:

Apranax Forte (Alışma ama, sonra elinden bırakamazsın)

Majezik

Minoset

Şeklinde azalan bir sıra yapayım.

Bir de bol bol Nutella :)

• apranaxı doktor tavsıyesı dısında kullanmayın derım gercekten guzlu bır ılac ve arkadasında dedıgı gıbı bagımlılık yapar mınoset hafıftır ayrıca ates dusurme etkısıde vardır majezık apranaxsın bı alt sevıyesıdır ben onu tavsıye ederım ve evet cıkolata mutluluk hormonu salgıladıgı ıcın ıse yarar:) mesela benımde sancım cok oluyordu doktor verdıgı ıcın apranax kullanıyorum bunyem ona alıstı ve o yuzden sımdı hangı ılacı kullansam fayda etmıyor

• Kesinlikle :) Seratoninini arttır, mutlu ol :)

• mutfağa koşmalı o zaman :))

Kızlar Ne Diyor 20

• canım bende aynı durumdaydım... bazı vitaminler iyi geliyomuş araştırdım bi hap duydum felixfemina dite link veremiyorum ama googldan arasanda bulabilirsin. hem ağrıyı kesiyo hem de doğal olarka insaının psikolojisi çok iyi hale geliyo

• otlarla aran nasıldır bılmem ama adet sancısına (ebegumecı) denılen bır ot var tadı bıraz kotu ama ısıne yarar onu kaynatıp ıcebılırsın. ısırgan otu veya maydanozuda kaynatıp ıcebılırsın onlarda ıse yarar

• Sıcak su torbası ve tuz alınımını azaltmalısın

• Kas gevşetici , ağrı kesici ve üşümemeye dikkat et ...

• sıcak su torbasını koy karnına ve ballı adaçayı ıç ıyı gelır

• nimes ağrı kesici 12 saatte bir ilk yarım saat acı çeksen de sonrası rahat

eğer adet olmadan 1 gün önce içmeye başlarsan yarım saatlik kötü zaman dilimi de ortadan kalkıyor

• bence hiç eziyet çekme git iğne yaptır 5 dakkaya düzelirsin başka türlüsü kesmiyor açıkcası yoğun sancıları.

• sıcak su torbası

• çikita muz..

• civanperçemi çayı iç tadı çok kötü ama kolay geçirirsin bu dönemi

• evet o otu bende kullandım tadı cok kotu ama balla karıstırıp ıcersen tadı bıraz duzelır ama hakkaten cok ıyı gelıyor bende kullandım

• aktarlar bilirler sen söyle onlara internetten de bakabilirsin faydalarına :)

• o nedir hiç duymadım

• Majezik,sıcak su torbası

• Sonra hiçbiryere gidemesin evden devamlı pitstop :)

• sulandırıyor o hap :)

• Ağrı kesici iç, ayaklarını sıcak su torbası koy.

• Uzan sıkı sıkı örtün. Ayaklarına da sıcak su torbası koymayı unutma bir süre sonra geçer.

• ağrı kesici sulandırıyor ayaklarım sıcak ama fayda etmio

• geçmiş olsun canım sıcak bişiler iç ama en iyisi bi duş çok rahatlatır :)

• duştan şimdi çıktım ağrı ayaklarıma kadar çoğaldı

• Buskopan iç bir de sıcak su torbası tut kasıklarına

• Rica ederim çok gecmis olsun

• allah razı olsun çok sağol

• Başka birşeyin icine sıcak su koyup dene herhangi bir kap. Ne bileyim bardak bile olur.ayaklarini sıcak tut bir de.

• Öncekileri Göster
  • acı çekmek özgürlüktür sis duruma boykot koyma

• ayakların sıcak tut ama sakın ilaç kullanma. Zararlı.

• Şöyleki, adet günlerinde spor yaparsan örneğin koşuya çıkarsan hem süreci kolay atlatırsın, sancılara bire bir hem de stresini alır. Bol tatlı ve çikolata yemekten çekinme çünkü nasıl olsa ihtiyacın var ve onlar birikmek yerine kullanılacaktır:)

• ben yatıp yan döndüğüm anda geçiyor sanırım şanslılardanım =))

• bence de çok şanslısın :)

• 1.vucudu sıcak suya tut (belden ayaga kadar)

2.kurula iyice kuruladıktan sonra ayaga kalın çorap bele yünlü korse ve kalın dar bir şort giy

3.şekerli besinler (kuru üzüm bir çesidi var böyle mor renginde büyük oluyor o onların adını tam bilmiyorum) tüket

4. çok kötü hissediyorsan arkadasımı hastaneeye götürmüştük bir iğne vurmuşlardı iyi gelmişti yarım saat içinde

5. kansızlık varsa demir hapları var ondan al

• Ağrı kesici alabilirsin.

Yükleniyor...