• Sor
  • Bence

Adet döneminde kadınlarda seks isteğinin daha da arttığını duyuyoruz?

Kadınlar regl dönemindeyken seks isteğinin arttığını, ilişkiye girmeye daha istekli olduklarını duyuyoruz, doğru mudur?

Güncellemeler:
İyi ki Erkek doğmuşum, bu acıya katlanmak neyime:)

En İyi Görüş

• Kadınlarda adet döngüsü kadının hayatındaki birçok şey gibi libidosunu da düzenler.Adet döneminden ziyade adet öncesi pms dönemi dediğimiz, hani kadınları daha gergin olduğu dönemde artıyor. Yumurta salınımıyla progesteron hormonu artıyor, fakat döllenme olmayınca progesteron ve östrojen azalmaya geçiyor. İkisi de taban yapınca kanama başlıyor. İste hormonların -sanırım özellikle östrojenin- belli bir değerin altına düşmesi, türün üremesi için proğramlanmış bu kompleks sistemde döllenme olmadığını ama olması gerekliliğini iletiyor beyine. Çünkü döllenme olmazsa yumurta ve tüm hazırlıklar kaybedilecek.Bununla birlikte yumurtlama yani orta evrede yada adet döneminde de artış olabiliyor. Kadınlarda östrojen yani hislerin hormonu ve testesteron (erkeklik hormonu ama kadınlardada az olarak üretilir) orta evrede yumurtlama zamanında en üst seviyeye ulaşıyor. Bu kadındaki fiziksel ve duygusal istek artışına neden oluyor.Aslen kadının cinsel isteği bu hormonlara sıkı sıkıya bağlı ama biraz karışık bir konu, okudukça daha çok derinleşiyor...

• +1

Kızlar Ne Diyor 18

• Adet öncesi evet çok daha fazlaşıyo istek. Adet esnasından soğuyup sonra tekrar alevleniyo benim duygularım :))

• böyle bir durumdayken size tek gecelik bir ilişki tavsiye eden olsa, cevabınız?

• Öncekileri Göster
    • avantajları tabikide var ama dezavantajların yanında dağ gibi kalır mı bilemicem ben :)

• yok yok, avantajları çok fazla bana göre, siz bayanlar bizsiz yaşayabilirsiniz ama biz erkekler sizsiz yaşayamayız:D
      bilimsel bir gerçek...

• Hayır aksine azalir

• ewet oluyor adet donemınden bıraz once ve sonrası.hatta genelde o donemde bayanlar kendılerını pek mutlu hıssetmeselerde çekicilikleri uzerlerınde oluyor bılmıyorum bu konuyla baglantılımı bu durumda..

• Adet sırsında değil ama önceki dönemde artan östrojen miktarıyla böyle bir durum yaşandığı doğru :)

• bu durumda hiç tek gecelik bir ilişkiye evet diyesin oldu mu?

• Öncekileri Göster
    • Töbe bismillah dur durdugun yerde:))

• durdum, hala durayım mı?
      :P

• Hayır,aksi.

• Hayır , artmaz .

• Napacaksın reglli kadınla mı yapacaksın ?

• yok 39 yaşında bir komşumuz var kadın...bazen uzak duruyor bazende yakınlaşıyor..neden

• Adet öncesi olur o dediğin adetken değil.

• hımm..ok

• Kadınların bazılarının cinsel istekleri adet öncesi dönemde artar. Bazılarında cinsel arzu adetten hemen sonra arttığı gibi, bazıları da en yoğun cinsel duyguları adet sırasında yaşamaktadır. Kadınların cinsel istekliliğinin bu tür bir devresel özelliği olduğu doğrudur ama bu hem kadından kadına hem de her kadın için aydan aya değişir.Bu kültürden kültüre görede farklılık gösterir,adet kanamasının pis olduğunu kabul eden toplumlarda bu istekler genelde baskılanmaktadır.

• Zaten pis olduğunu Kutsal Kitaplarda söylüyor!

• Öncekileri Göster
    • :))))) ssuuusss... kulaklarımmmm... bişeyler oldu, duymuyorum ! :)))))

:))) adaşı değilim, hayranıyım. o yüzden bu rumuzu seçtim :)))

• Susturamazsın beni, kandıramazsın beni. Şabpi Şabpi:PPP
      Lorke Lorke, he hanım lorke:PPP
      Bende inanılmaz ve bitmek bilmez bir enerji var? Sanırım bende pme-pms'deyim dermişim.

• alla alla ben neden öyle hissetmiyorum :))

• hormaonlarinda bir sorun var herhalde format atmak gerekebilir :)

• Öncekileri Göster
    • vista ultimate mi yükleyeceksin :))
      yükselenenimin erkek oldugunu hiç sanmıyorum
      ben genelde yükseltirim (!)
      ayy çok mu ileri gidiyorum neyse :))

• ay sen çok yaşa kısss:D

• evet bir kaç gün öncesinde ve sonrasındaki bir kaç gün ..olur genelde

• böyle bir durumdayken size tek gecelik bir ilişki tavsiye eden olsa, cevabınız?

• tabiki de hayır! olur

• oncesinde ve sonrasinda cok istekli olunur genelde. hormonlarin etkisi ;)

• Erkekler için Regl kurallarını link okumanı tavsiye ederim

• Aydınlandım.

• Öncekileri Göster
    • hahaha kurallar şahane :D

• walla takip etmek şart aslında... ederdim de... saygım da var... espri yapmaya çalışırım aslında o dönemlerde... bi de hiç yaşamadım ama yaşayan sevgilim olursa sanki ben yaşıyormuşum gibi hissediyorum yalan değil

• evet oluyor

• regl döneminde ilişkiye girer misiniz?

• Asiri oluyorşu ano durumdayim
    reglyken seks orgazm çok daha guzel oluyor ve agrilara iyi geliyor

• Özellikle bir yerleriniz ahridiginda orgazim olun bir sekilde,
      Orgazım sırasında vucut dogal agri kesici olan bir hormon vardi su an aklima gelmiyor onu salgiladigindan ne baş ne diş ne regli sancisi kalir!
      Deneyin ve goreceksiniz.

• Sonlarina dogru basinda ve ortasinda istekli olmam cunku agri sizi sinir bide o bolgenin pis kanli oldgnu bilmenin verdigi huzursuzluk cinsellik geride kaliyo yani ama bitmeye yakin baya istekli oluruz cunku adet biter bitmez yumurtlama donemi baslar o donemdede evet istekliyiz

• Evet aşırı istekli oluyorum mastrbasyon bile tatmin etmiyo

• evet örnek şuan tavan durumda bitsede eşime kavuşsam

• Çok istekli olurum

• 39 yaşında bir komşumuz var kadın...bazen uzak duruyor bazende yakınlaşıyor bana..yakınlaşma sebebi bazen adetten mi

Erkekler Ne Diyor 11

• Adet esnasında değil ama yumurtlama dediğimiz olayın gerçekleştiği günlerde normal olarak artar diye biliyorum.

• daha çok adet öncesi ve sonrası artıyormuş.

• Hayır,adettendir ;)))))))))))

• Mecburrrr napacann?

• adetten bir hafta kadar önce artar ama regl ounca hassas olur sex değil ilgi isterler

• bence o dönemde o sancılarla seksi değil sıcak su torbasını ve çikolatayı daha fazla arzularlar ;)

• Regl=çikolata=libido.

• adet donemi değil ama ondan onceki donemde pms esnasinda ve oncesinde hormonlar nedeniyle evet daha istekli olurlar. regl iken cok azi bunu ister genelde sancilardan gozleri bir sey gormez zaten

• pms ne nen?

• Öncekileri Göster
    • Ahah, bildiğin çocuk dönemi neredeyse :)

• evet cidden oyle :D cocuk yapmak isteyenlere o donem onerilir :D

• genelde olurlar

• Kadından kadına değişiyomuş onu anladık

Yükleniyor...