• Sor
  • Bence

Kan ilaçları oluyormuş, kullananlar varsa yardımcı olabilir mi?

Arkadaşlar ben biraz kansızım ve doktora gidcem. Bir arkadaşımda bi süre önce aynı şikayetten gitti ve ona kan ilacımı ne vermişti doktor. Arkadaşım ona başlayınca kilo aldı yaklaşık 5/6 kilo. Kullananlar varsa yardımcı olabılır mi bana ya

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• kırmızı küre eksikliği kadınlarda çok sık görülen bir sorunduren yaygın sebebi ise kırmızı küre yapımında çok önemli olan demir elementinin eksikliğidir.bunun yanında özellikle b12 ve folik asit gibi B vitamini eksiklikleri de aneminin önemli bir sebebidiraneminin kontrolu için ilaç tedavisi uygulanır ilaç tedavisi en az üç ay sürmelidir sıklıkla altı ay kullanılması tavsiye edilir.kullanılan ilaçlar ise demir+2 bileşikleri ve B vitamini içeren ilaçlardırilaçlar hap şurup iğne gibi değişik şekillerde olabilir bu ilaçların en sık yanetkisi sindirim sistemi ile ilgili olanlarıdır. Bulantı ve kusma en sık yan etkisidir.boşalan demir depolarının dolması nedeniyle kilo alımı da sık görülür. bu bir yan etki olarak görülse de esasında bir sonuçtur.kırmızı küre yapımını azaltan engelleyen bu iki sebepten başka yüzü aşkın hastalık vardır bu ilk tedaviye cevap vermeyen hastalarda nadir sebepler araştırılırgeçmiş olsun

Erkekler Ne Diyor 9

• Eğer kansızlık ileri derecede ise ilaçla tedavi gerekiyor.Demir eksikliğne bağlı anemi denir buna genelde.Kansızlığa iyi gelen besinler var .Kırmızı et yemediğin için kansızlık oluşmuş oalbilir sende.

• Kan yapan yiycekler link

• çekirdekli siyah kuru üzüm ya da harnup pekmezi tüketmeni öneririm ilaçlardan çok daha zararsızdr. fakat üzüm çekirdeklerini mutlaka parçala mide asidi onu eritemez. Afiyet ossuuuun.

• çok yakın bi arkadaşım kullanıyodu evet doğru kilo yapıyo ve bi an önce git doktora

• demir eksikliğine bağlı olarak kansızlık oalbiliyor o zamanda ferrosanol, ferrum, vb tabletler olduğu gibi ferplex diye küçük şişeler halinde solüsyonlarıda mevcut diye biliyorum. ama kilo almak için tek başına bu ilaçlar etkili olurmu bilemem ama zayıflığındaki başka etkenleride unutmamak lazım geniş çaplı araştırılması gereken bi konu.

• bende kullanmıstım bi dönem küçük tüpler halinde kan şurubu kullanmıştım ama adı ney hatırlamıyorum kilo yapıyor

• kan ilacı değil. kanyapıcı ilaçlar. ilaçların cogu kilo yapar bu normal. beslemene dikat ve spor yap ... başarılar

• ferrum forte yazacakdır tahminen yada eşdeğerlerini,faydası olacakdır düzenli kullanırsan...

• Demir içeren ilaçlar kullan

• Tuuggcceee bacı: pekmez varsa onu içebilirsin. çok iyi kan yapar. gerçi kan ilaçlarıda dediğin gibi faydalı oluyor. o ilacın adı neymiş bilgin var mı?

• hiç yok ya kız duba gibi sisti ondan merak ettım :D

• Öncekileri Göster
    • hahahah kilom tam ya aman Allah korusuun :D

• sen pekmez iç bence, yoksa arkadaşına rakip olursun:D

Kızlar Ne Diyor 8

• Kan ilaçları yerine dengeli ve düzenli beslenmeye dikkat et.Ayrıca keçiboynuzu pekmezini her sabah aç karınla 1-2 çay kaşığı alıp tüketebilirsin.

• bende kullandım ama pek kg almadım

• Öncelikle kan tahlili yaptır ve kan değerlerine baktır eğer kansızlık ileri derecedeyse hemotolojiye görünmen gerekebilir. Ciğer dalak pekmez ssiyah üzüm domates bunların hepsi kan yapan besinlerdir. Doğal yollardan çözüm ara ama eğer aşırı derecede anemi varsa ilaç kullanman gerekir geçmiş olsun

• kilo yapar 'ferrum duodenal' demir eksikliği ilacıdır bende kullandım 4 kilo aldım

• sen bu ilacı günde bir kapsül olarak mı kullanıyosun pekı

• günde 2 kapsül+4 kapsül benexol b12 çünkü benim rahatsızlığım b12 eksşkliğine bağlı pernisiyöz anemi

• evet kılo aldırıyor,kan ıgnelerı var o da kılo aldırıyor.kilo almıs bırı olaraktan yazıyorum bunları.

• Ben yıllardır kullanıyorum almıyorum ama normalde kilo aldırıyor.

• ben de kullanıyorum ama kilo alma durumu söz konusu değil.

• Üç ay kullandım hiç kilo almadım ferro sanol kullandiysa bisi diyemem

Yükleniyor...