Antidepresanlar saçı çok döker mi kullanan var mı prozac özellikle?

arkadaşlar prozac ya da benzeri ilaçları uzun süre kullanınca saçı bi anda döküyo mu bu konu hakkında bilgisi olan veya bu tarz ilaçları kullanıp saçı dökülenbi anda dökülen var mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ben kullaniyorum nerdeyse 2007 den beri.. ama hergun almiyorum haftada bir kac tane.. son zamanlar da 2011 sonu ve 2012 saclarim cok feci dokuluyor..ama bunun sebebi bu ilaclar degil eminimm cunki ben cok ilac kulandim d.kontrolhapi, roa gibi ve sterism de oldukca fazla

• tşklr canımm sağol

• d.kontrol hapini gecen senenin mayisindan beri kulanmiyorum dedimya aniden birakinca 6 ay sonra ani bi dökulme olayi oluyor, bunu butun doktorlar söyler..riski baya buyuk...aynen bana da öyle odluhatta bana dediki dr istersen tekrar basla dökulmen kesilir ama yine birakirsan tekrar ani dökulme olur oyuzden senin kararin dedi, ama şu an dökulme azaldii.cildiye görundum evet..ben hicbisey kulanmadim sac ilaci icn sadece badem yagi o da ayda bir

• çook sordum ama bu konuda bilgine ihtiyacım var her dr farklı uygulamalara sahip olabiliyor

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 5

• Bnce sen o ilaçları Bırak...

kendine morali Kendin ver...

• Antidepresan ilaçların yan etkileri link

• tşklr

• kullandığım bir dönem oldu yan etkisine dikkat etmedim ..

ama şu saatten sonra hiç bir zaman kullanmam ... ben kendime yeterim ilaca gerek yok

• tşklr

• Aldıgım bir duyuma göre , bir çok antideprasının yerine spor yapmakta aynı etkiyi gösteriyor. Bizzat psikikolog'dan duyan var. Eğer spor yapmaya başlarsan bu ilçaları kullanmana gerek yok. Vucudun zaten kendi üretecektir demiş. Panik atak sebebiyle doktora giden birine

• bunu mu kullandın prozacı bi etkisi oldu mu yan etkisi kullanma da zaten kesinlikle

• Yan etkilerine bakman daha akıllıca değil mi?

• yaa baktım yan etkilerinde deri döküntüsü yazyo ama netten araştırdım ordaki yan etkilerde geçici dökülme geri dönüşümlü dökebilir diyo bendeki reçeteyle netteki reçete farklı:)

• link

SSRI tipi ilaçları araştırabilirsin prozac bu tarz bir antidepresandır.

• tşklrrrrr:))

• Rica ederim,merak etme düzelir çaresi var her şeyin.Geçmiş olsun :)

• yoo diğilimm yaaa :)) keşke kullanmasaydım hiç saçım dökülmezdi benim bu ilaca başlayınca saç dökülmesi başladı o açıdan üzgünüm bu tetiklemiş olabilir diye ama yardımcı olduğun için çook tşk ederim kimya mühendisi arkadaşlarım var ama sormak aklıma gelmedi denk gelmem iyi oldu çooook tşklr :))

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 4

• prozac kullanmadım ama yaklaşık 5 aydır düzenli olarak kullandığım ilaçlar var. saç dökülmesi gibi bi yan etkiyle karşılaşmadım.

• tşklr kullandığın antidepresandı sanırım ;bünyeden bünyeye fark yapıyo

• prozac'ın saç üzerine bir etkisi yok ancak lithium gibi bazı antidepresanlar saç dökülmesine sebep olabiliyor.

• :))))

• kendi beynimi çözmeye çalışırken bir şeyler öğrendik haliyle:)

• seretonin mi:)))) tatlım harikasın yaa resmen tıbbın dilini çözmüşün :))

• Öncekileri Göster
  • ben 6yıl düzenli olarak anti deprasan kullandım ismini hatırlamıyorum saç dökülmesi gibi problemle karşılaşmadım.Kullandığım sürece mal gibi hareket ediyodum beynimi ameleyetla almışlar gibilerdi.İnanılmaz bi tepkisizlik anlamsızlık hali vardı tepki vermem gereken şeylere tepki veremiyordum düüncelerimi toparlayamıyodum.Bide çok kilo aldırmıştı bana

• oha yıl mı yazmışım 6ay :).zaten en fazla o kadar düzenli kulanabiliyosun devamlılık bağımlılık yapıyo diye biliyorum doktor öyle söylemişti

• aldırır ben dee mal gibi dolanıyodum etrafta kötü bi durum:))6 yıl da çok fazla yaa teprik ederim ama artık kullanma

• dökebilir evet

• hımm anladım canım bilmiyom valla kafam karıştı herkesin bünyesi farklıdır ama bidaha kullanma derim

• fulsac kullandım prozacın muadili yani eşdeğer ilacı 3 sene falan kullandım sanırım

• prozac mı kullandınız siz hangisini kullandınız bi de kaç ay ya da sene mi

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...