• Sor
  • Bence

Diş teli ağrısına çözüm nedir?

4 gün önce tel taktırdım dişlerime bu ağrılar ne kadar devam edecek? yemek yiyebileceğimi düşünemiyorum

Güncellemeler:
kullanıyorum ama fayda etmiyo elimde makasla gezmeye başldım kesebilirim diye

En İyi Görüş

Erkekler Ne Diyor 6

• dolorex iç dolorex 20 dkkada geçer:)

• içtim ama sonuçsuz

• Öncekileri Göster
    • daha yeni öyle 4 5 günde geçmez ama işte yavaş yavaş azalıcak

• ins ins

• Aprol iç geçiriyor hemen.

• düşünmek bile tüylerimi ürperti. allah yardım etsin.

• dişler uyum sağlayasıya kadar devam eder bende taktırmıştım.

• Agri kesici kullan bir kaç gün geçer

Kızlar Ne Diyor 6

• Ağrı kesici kullanmalısın.

• bende taktırmıştım canım o ağrıcak 1 haftaya kadar geçicek tabii her zaman ağrımıcak ve bence bişi içme dayan ben öyle yapmıştım ve allah yardımcın olsun :)

• amin tsk ederim :) peki kontrollerdede ağrı olacak mı

• hayır tabiki :) şu an yerinden çektirdiği için ağrıyo :) hala devam ederse doktoruna sölersn canım :)

• peekı tsk ederim :)

• Daha dün taktım 2 gün oldu sadece çorba ve patates püresi ve danone yiyiyorum çok fazla acıyo benimde söküp atasım var ama bundan önce 2 disim sirayla çekildi ve yemek yiyemedim o yüzden alisiyosun yemek yemeye ayrıca dişlerim çekildiğinden beri DOLOREX adlı hapı kullanıyorum hiçbişeyin kalmaz ayrıca dişlerini fircalarken diş etinden dişin sonuna kadar yavaşça fircalamalisin ANDOREX diye bir gargara var disinde ki yaralara vs. İyi gelecektir

• Zamanla alışıyorsun ki dişlerin şekillendikçe acı kalmıyor. Sonucunu düşün emek vermeden hiçbir şey olmaz

• En fazla 1 ay sürecek. 5 sene tel kullanmış biri olarak söylüyorum. Ara ara diş hekimin dişinin gelişimine göre tel ayarlarıyla da oynayabilir. Bu da zaman zaman ağrı yapabilir. Ama sonrası güvenle gülen dişler :)

• 0 1 ayda ben açlıktan ölebilirim yani 48 kiloyum zaten sonum ne olacak bilmiyorum :) bu ağrıyla sonunu pek düşünmüyorum diyeblrmm

• Sıvı yemekler ve püreleri tercih edebilirsin bu dönemde. Salatalığı rendeleyebilirsin. Dediğim gibi en fazla 1 ay sürecek zaten. Benim çene hastalığım vardı. O yüzden biraz daha ağrılı bir dönem geçirdim ve biraz daha uzun. Sabret geçecek :)

• çorba falan. glikoz ihtiyacımı pekmezdan karşılıoyorum artık :)

• İlk taktırdığında ağrıların çok olması normal. En fazla 2 3 güne kesilir ağrıların. Aspirin hariç tüm ağrı kesicileri alabilirsin.

Yiyecek olarak çorba ve cicibebe püre falan ye. Unutma dişlerinin ağrıması, dişlerinin yerinden oynaması ve düzelmesi demek.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Yükleniyor...