• Sor
  • Bence

Hormon testi nasıl yapılır?

Hormon testi nasıl yapılır? ArkadaşlarBu Konuda Fikri Olan varmı acaba ?

Güncellemeler:
yüzde kılanma nedeniyle... yaptıracam ama biraz kararsız kaldım normal midir
Çok fazla degil kılanma ama daha sonra rengi koyulaşırmı bilemedim.. yüzünüzde hiç böyle bir durumla kaşılaştınızmı?
hormon testi iyi çıktı.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Hang, hormon için test soruyorsun?Bazı hormonlar için kan alıp yapıyoruz.Bazılarını ise idrar örnekleri ile inceliyoruz.Son zamanlarda bazı test merkezleri deri parçası veya yanak içinden epitel doku alarak da test yapmaya başladı ama sen hangi hormon için teste gireceksin?

• 3ay

Bu test Sağlık ocağında yapılabiliyor mu yapılabiliyor mu peki yoksa illa hastaneye mi gitmek gerek? Prolaktin seviyesi, lsh için..

• 3ay

Soru eksik olmuş test sağlık ocağında yapılamıyor biliyorum ama aile hekimi gerekli görürse orda kan alınıp bu testlerin yapılması için gönderilebiliyor mu onu sormak istemiştim aslında.

• 3ay

Sonradan gelen düzeltmeye istinaden; doktor sizi hastaneye sevk eder eğer laboratuavar testi istiyorsa, sağlık ocaklarında şu an için testler yapılmıyor ne yazık ki.

Erkekler Ne Diyor 8

Kızlar Ne Diyor 11

• Kan alınması gerekiyor diye biliyorum ..

• kan alıyorlar.

• Tetkik listeni hekim belirler , siz de laboratuara giderek kan verirsiniz Her tahlil her yerde yapılmayabilir.. sebebi de bazıları daha kapsamlı olduğundan daha gelişmiş laboratuar ortamlarında yapılır..

• Endokrinoloji bölümüne gideceksin.

• kan alıyolar 2-3 tüp bakıyolar değerlerine

• kan testinden yapıyolarama regL döneminde yaptırman da gerekebilir doktor seni yönlendirir sadece kan alıcaklar

• Kan alınıyor..Ne için yapılacak?

• yüzümde kıllanma arttı rahatsızlık veriyor onun için

• Reglinin 3.günü kan testiyle oluyor.

• kan alıyorlar senden sadece

• hastanenın endokırın bolumune gıdıyorsun orda yapılıyor

• Hormon testi kan alınarak yapılıyor, sadece kan vereceksin yani

• Güncelleme: Hormon bozukluğundandır yüzdeki tüylerin artması

• evet hormon testi yaptırdım o kıl tüy için testesteron hormonum yüksekmiş doğum kontrol hapı verdi düzene girdi

• hııım teşkkürler

Yükleniyor...