Burun estetiği olmak istiyorum. Ameliyat olanlar eksilerini artılarını yazabilir mi?

arkadaşlar bu soruyu size sormaktaki amacım bu konuda hiç bir bilgim olmaması ve ben büyük şehirde oturmuyorum bizim burda estetik cerrah yok. birde maddi durum söz konusu sgk ile anlaşmalı yapan var mı burun estetiğini ben ege bölgesinde oturuyorum. birde ameliyat olan varsa eksileri artılarını yazarsa çok sevinirim teşekkürler.

Güncellemeler:
ya birde arkadaşlar internette bunun arajtırmasını yaparken bır seye denk geldim japonlar yenı bı alet cıkarmıslar. nose up diye bır bakın ıstersenız bana bıraz sacma geldı ama yorum dolu altı işe yarıyo dıyenler var burnu küçültüyormuş aranızda kullanan var mı :D

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• devlet hastahanesi bunu yapabiliyor.yalnız orada estetik cerrahları varsa oluyor ve de sadece alçı parası alındıgını biliyorum.çevremden olan var diye yazdım.göz cevresi morarmış ve agrılar olabiliyormus.

• amannn sende yaptıgın soruna bak..sevgilin oldugu gibi kabul edendir.ayrıca saglıgın da yerinde ise o kadar drt etme.

• ya aslında cok cirkın degıl burnum ama ne bılıyım sarısın beyaz tenlı mavi gözlüyüm ınsanlar dırekt suratıma bakıyo halıyle burnum kötü duruyo ;)

• :D o kadar da sorun etme.körü varsa köprüyü düzler.ucunu nasl yapar bilemem.şimdiden geçmiş olsun

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 6

• çok kolay bir ameliyat arkadaşım yaptırdı tavsiye ederim.istediğin şekil ortaya çıkarsa mutlu olursun beğenirsin kendini

• :) inş :))))))

• estetik olayı sgk ya girmez estetikte önermem sana kesinlikle ben burnumdan estetik olmadan ameliyat oldum çok kötü çok zor

• Estetikler için sgk ile anlaşma yoktur.Peki nefes almada filan sorun var mı?

• Deviasyon ameliyetı olman iyi olur o zaman.

• var arka üstü yatınca genelde sorun oluyo

• burnundaki tıkanma nedeniyle değilde şekil değiştirmek görüntüsünü değiştirmek için oluyırsan ömür boyu koku algılayamayacağını bil öyle ameliyat ol.

• nefes alma problemim var ama kokuyla ne alaka onu anlamadım bunu ılk senden duydum acıkcası

• Ben oldum nefes almada sorun vardı kemik et ne varsa aldilar, estetik olacaksan sgk karsilamaz en az 1500 tlyi gozden cikarmalisin,guzellik icin yapiyorsan o kadar zahmete degmez ameliyat sonrasi sürec zorlu geciyor.ege bolgesinde demissin ben izmir karsiyakada oldum tavsiye ederim.

• :) aynen :D

• Rakı balık ayvalık cunda sarmisakli :D

• evt ayvalıklıyım :D

• Öncekileri Göster
  • Laz mısn?

• Ben lazım da ondan sordum

• değilim :))) ama genetik babamında öyle herkez bu soruyu soruyo ama degilim :D

Kızlar Ne Diyor 3

• Estetiklere sgk bakmaz kişisel olarak kendin karşılaman gerekir. (kaza bere yoksa)

• Allah korusun ya o ne demek

• kaza geçiresim geldi 3 4 bın lıra bır estetık amelıyatı dışarsa :S:S:S

• Adı üstünde "estetik" keyfi bir olay olduğu için sgk hiçbir şekilde ödemez bunu. Estetik değil ama burun ameliyatı geçirdim; ikisini aynı anda aradan çıkarayım dedim doktor anlattığında da vazgeçtim. Burun kırılıyor baştan yapılması için, zor bir ameliyat. Şişliği ve morluğu en az 1 ay sürüyor. Yapan doktorun çok çok çok iyi bir doktor olması lazım zamanla burnun ön kısmında çökme olabiliyor, nefes almakta zorlanıyor yaptıran kişi çünkü. Aldığın anestezi de cabası. Bir ay şişliği inmiyor anestezinin. Bazı insanlar aşırı reaksiyon verebiliyor anesteziye.

• devlet hastanesinde plastık cerrahı bolumu var ordaki doktora gitmelimiyim sızce yoksa özel bır hastanede kbb doktoruna mı gıtmelıyım _?

• 2 sene oldu yaptıralı soruyu görmesem aklıma gelmezdi :) teşekkür ederim

• Benimki de oyle 1 saat dedi 2 bucuk saat surdu kanama bende de baya surmustu neyse gecmis olsun.

• Öncekileri Göster
  • Ben bir ara olmak istiyordum ama vazgeçtim..

Eğer sağlık açısından problemin yoksa, görüntü olarak seni çok rahatsız etmiyorsa olma bence..

• Anladım canım, çok geçmiş olsun... İstanbul'da neredeyse tüm hastanelerde var burun estetiği. 1000TL yede var 10000tlye kadar var yani.. Ama devlet hastaneleri rahatsızlığın dışında olan estetik kısmına ayrı bir ücret talep ediyorlar.

Pek bi eksisi yok aslında tıp bu konuda çok gelmişti. 1 hafta içinde yüzündeki şişlikler gidiyor. Tabi iyileşim süreci senin bünyenede bağlı...

• cok rahatsız edıyor :(((( be nefes almamda problem var

Yükleniyor...