Lensin zararları nelerdir?

gözlerim 7 derece miyop bu yüzden 2 hafta önce lens kullanmaya başladım sabah okula gitmeden önce takıyorum öğlen1 gibi çıkarıyorum ama lens kullanmaya başladığımdan beri gözlerimde bi kızarıklık var kullanımına çokda özen gösteriyorum acaba ileride bi sorun olurmu böyle bi durumla karşılaşanlar varmı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Lensi doktordan mı aldın? Kuruluk yaptığı için sorun yaşıyorsundur. Yapay gözyaşı kullan. Ben de 13 yıldır kullanıyorum bir problem yok rüzgara maruz kalmadığımda

• Hayır. Tam tersi kızarıklığın olmasını, göz kuruluğunu engeller

• doktordan aldım tabikide yapay gözyaşı bi sorun yapmaz dimi ?

Kızlar Ne Diyor 6

• hijyenine cok önem vermen gerek

• 6 yıldır lens kullanıyorum hem hipermetrop hem astigmat.. hiçbir sorunla karşılaşmadım. suni göz yaşı kullanabilirsin .unutup uyuduğum bile oldu

• Bir zararı yok ama kullanımı biraz zahmet gerektiriyor.

• Hiçbir zararı yok.Birkaç yıl kullandım.İlk zamanlar zor takarsın,rahatsız eder,kuruluk ve kızarma olur ama zamanla bakmadan takmaya gözünde lens olduğunu unutmaya bile başlıyorsun.Tecrübeyle sabit.

• Ilk zamanlar ole kızarıklıklar olabılır ama once ıstersen bı doktora sor daha saglıklı bır cevap almıs olursun , ayrıca göz kurulugu yapıyor cok sık kullanmamaya calıs :)

• başta olabilir öyle kızarıklık sulanma falan bende de olmuştu ama zamanla alıştım

bazı gözler var lensi kabul etmiyo gözünden atıyo falan öyle de olabilr ama bnce zamnla düzelir

• uzun süre kullanımda göz kuruluğu yapıyo diye duydum bi tanıdığım 13 yıldır kullanıyo hiç bi şikayeti yok

Erkekler Ne Diyor 4

• göz numaran büyük olduğu için göz yorgunlugu yapabilir ..benimde ortalama astigmatla birlikte 7.30 civarı numaralarım lens aldım fakat uğraşması gerçekten zor.gözün kasındıgında yada elini gozune götürdüğünde lensin cıkma ihtimali cok yüksek kaybettiğin anda gerçekten zor olur senin için.lensleri takarkenparmakların gözüne cok temas ediyorsa kızarıklık ondan olabilir.

• Eğer iyi kullanırsan bir sıkıntı yaşamazsın.

• Bence gözün uygunsa lazere onu yaptır yoksa inceltilmiş camlar ve hafif çerçeveler kullan.Gözün içinde mutlaka sorun çıkarır bir yerden.Lazer ameliyatlarında bile lens kullanılmaması gerekiyor bir süre önceden.Mutlaka bir zararı var demek ki.

• ben 6 sene kullandım

yıllar geçtikçe göz hava almıyor(göz lensi kabul etmiyor

sonra lazer oldum

Yükleniyor...