Fazla unutkanım iki dakika önce kurdugum cümleyi unutuyorum sizce sebebi nedir?

Bir olayı hatırlamak istediğimde gayet güzel hatırlıyorum durup drurken aklıma gelmez ama biri birsey anlattıgında onu da hatırlıyorum ama mesela erkek arkadasımla konusurken 2 dakika önce ne söylediğimi unutuyorum. Bu sadece bir örnekti, düsünüp düsünüp neyi neden söylediğimi inanın zor hatırlıyorum sizce nedendir?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Valla tam da 'Limit Yok' filmini izlemiştim bir saat önce. Size o filmdeki haptan lazım bir tane. Beyin fonksiyonlarınız %100 çalışır. :) İşin esprisi bir yana beyin tembelliği var gibi sanki, bol bol bulmaca çözün, bilim-kurgu türünde kitaplar okuyun beynin farklı kıvrımlarını çalıştırır.

Erkekler Ne Diyor 19

• B12 vitamini ve balık yağı kapsüllerini günlük olarak kullanmaya başla; sonuçler seni de şaşırtacak. Beslenmenin yeterli dengede olmaması genelde bu tür sorunlara yol açar. Balık yağı ve B12 senin ilacın :)

• öncelikle unutkanlık sorununun psikolojik boyutunun olup olmadıgını belirlemende fayda var,ilac tedavisinide buna gore karar vermis olursun.

• Balık ye. Fosfor lazım ;)Bakma bende bazan adımı sor resetlenmiş olurum kalırım öyle tüm zekama rağmen.. :)Zaman zaman olur ya.

• Onların hafıza da bir kaç saniyelik derler de hiç sanmıyorum...
      Kalkanın mevsimi geçti mi ya? Mangalda kalkan istedi canım. Kaç yıl oldu yemedim. Ondada civa fazla diyorlar amma, bilmiyoruh.

• benim aklımada ilk gelen balık oldu..ne ilginçtir balık.:)kendine dokunmaz faydası..:)

• internet bilgisayar :)

• aklıma geldi,beyin tembelleşiyor olabilir.çünkü haraketli bir çalışma ortamından sonra dinlenme zamanlarında,özelliklede işlerin yolunda gittiği iyi zamanlarda beyin kendisini yormayarak tembelleşir.bunun başlıca sebepleri vardır...akşamları yatakta kurulan hayaller,doldurulan bulmacalar,partner ile birlikteki kurulan fantaziler aslında beyin için iyi bir cimnastik ve eksersiz olabilir...özellikle boş vakitlerinizde bulmaca ile uğraşmanızı öneririm.iyi bir beyin idmanı olacaktır.. geçmiş olsun dileklerimle...( güncelleme yapamadığım için 2.ye yazmak durumunda kaldım )

• ilaç kullanıyorsanız eğer bazı ilaçlar düşünce konusunda konsantre olmayı bozuyor .İlaçların belki etkisinden olabilir eğer ilaç kullanmıyorsanız da.düşünürken muhtemelen sizi inciten kıran anılar geliyordur ve o anılar ile belki dalıyorsunuzdur sizi yıpratıyordur .

• iki sene önce rahatsızlığımdan dolayı dr bana pen-ing-tron diye 150 mlg iğne vermişti.bendede o iğne yapıldıktan sonra unutkanlık başlamıştı...ya karşımdakinin adı unutuyor,başladığım cümlenin arkasını getiremiyor,ne söyleyeceğimi unutuyordum...sonuçta iğne bitti,durum düzeldi...4 ay sürdü ama kötü bir durumdu..

• geçt... 2 sene oldu...teşekkür ederim...

• gecmis olsun .

• Vejetaryen isen ya beslenme alışkanlığını değiştir ve vejetaryenliği bırak, ya da ek vitamin ve mineral takviyesi al.

• vejeteryan değilim

• b12 vitamini al düzenli olarak. Eczanelerde var. recete gerekmiyor. Bir de Solgar'ın uzun sureli hafiza icin ilacları var. Bitkisel takviye oldugu icin zararsız.

• tesekkur ederim.

• unutkanlgın Alzheimer ıle ılgısı yok bılım adamların arastırması bu sekıll..beynını devamlı acık tutmaya bakıcaksın sık sık bulmaca çöz kıtap oku ve beslenmene dıkkat et..

• Süt ve biberiye cayı ic

• Bir de balık

• beynini tembelleşmiş kitap oku bulmaca çöz yani beynini çalıştır

• Bu herkezde var hafiza tekniklerini uygulaman gerek,mesela sohbet et biriyle anlat 1 dakika başka bir konuya geç 2 kelime et sonra daha deminki konu neydi de ortamin zekasi düşükse %80 i mal mal bakar,kitap oku balik tüket,vede birini dinlerken bütün dikkatini ona ver

• tesekkur ederim

• madem cevabi biliyosun soruyu neden soruyosun :) hafizani güçlendir,günlük tut,balik ye,iyi dinle,birini dinlerken başka birşey düşünme,iyi bir dinleyici olmakta kolay değildir,ilaçlik bir durum yoktur bence,bu kendini geliştirmenle alakalidir diye düşünüyorum :))

• bunun zekayla ilgisi yok arif verimliyi belki bilirsiniz ona gitmistim butun ıq testlerimi yaptı ve sandıgından da zekamın yuksek oldugunu söyledi dikkat eksikliğin var dedi ilac verdi ama kullanmadım =)

• Hatta buldugum ilk site :) link

• heh unutkanız diye gunahkar olduk simdi :)

• Bu işlerin dini boyutu var mı?

• İkindi'den sonra uyumayın.

• olabilir ama fazla inanclı ve Allahı anan bir insanım sanırım ben ezan vakti uyuyorum ondan olabilir

• Bence sadece onun yanında heyecan yapıyorsun. Bu da normal. Hepimizin başına gelmiştir. Bi süre sonra geçer..

• o zaman hashusdur'a katııyorum.

• hayır bence öyle değil ,

• genç yaşta meydana gelen unutkanlık b12 vitamin eksikliği ile ilişkili olabilir..bi doktora gidip kan değerlerine baktır..eğer kandaki düzeyleri düşükse vitamin desteği al..

• tesekkur ederim

• Soruları birleştiriyorum ona göre kişiliğinin biyografisini çıkaracam:)

• sagolasınız :)

• yakında seni tek kelimeyle ifade edecek o kelimeyi bulacam:)

• hahahaaaaaaaaa :)) valla cıkarılabilir =)

• cok fazla hayale daliyorsun

• evet unutkanım demistim :)

• bu yuzden link sanirim 2 dk onceki sorunu da unutmussun

• ne alakası var simdi ? :)

Kızlar Ne Diyor 4

• dalgınlık olabilir.

• vitamine başlasan ii edersin sonun alzheimer gibi

• Omega 3 hapı iç.Doktura da mutlaka bir gidiver.( Alzheimer )

• :D

• hahahaahh :D o değilde ben ne ara bu xper e ulasmisim yeni anladim :S cok geveze oldugum cikti ortaya

• iyi ki dohtur yazmadım o hal :D

• Öncekileri Göster
  • senle ben cidden aynıyız bende unutuyorum dediğim gibi seni üzen şeylerden uzak dursevdigininsanlarla zaman geçiryanlız kalmamaya çalışinsan yanlız kalınca çok düşünür

• hahahaaaaa gel ruh danscısı sana söyle kardesce bir sarılayımmm :))))

• haha ha ah a :))))))))

• Sarılın ve ağlayın:)

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...