Bende şizofren başlangıcı mı var? Bilgisi olanlardan yardım istiyorum.

Kafamda herşeyi kuruyorum birşeye takmışsam sürekli onu düşünüyorum olur olmadık senaryolar üretiyorum ve zamanla sanırım % 50 inanmaya başlıyorum şizofren nasıl olunur bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olabilir mi :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Genelde ufak olayi büyütme başka olaylarla bağdaştirma yeni hikayeler uydurma olabilecek kötü durumlari düşünme,Geçici bir psikolojik durum,bu durumla cok karşi karşiya kaldim cok savaştim,yakin zamanda kurtulmak istiyorsan ve bu durum artik çekilmez bir hal almaya başladiğini düşünüyorsan psikiyatr ile görüşmeni yada psikolojik destek almani öneririm,bu durumun ilerlemesi çözümü zorlaştiriyor,herkezin yaşadiği bir durum merak etme düzelir,bende 3 ay önce ayni durumdaydim ilaç kullandim şuan güzel hissediyorum,daha pozitif ve olumlu düşünüyorum(Vede son olarak geceleri oturma,geceler insani rahatlatir huzur verir sakindir ama cok sinsidir yani erken uyu)

• evet gece cok gec yatıyorum ama bu gercekten ciddi boyutlar almaya basladı erkek arkadasım artık psikytra gitmemi söylüyor ve evet hep olabilecek kötü durumları düsünüyorum sürekli.

• Öncekileri Göster
    • cok tesekkur ederm:)

• özel mesaj atamiyorum burdan cevapliyim istedim, uyku ve basit depresyon ve anksyete bozukluklarında kullanılır,dediğim gibi tippi bilgim yok

Erkekler Ne Diyor 9

• Gayet normal. Sen sadece paranoya olmuşsun şizofrenden daha cok. sevgilinle acık acık konuş güvensiz bir ilişkiye dönüşmüş sizinkisi. tabi senaryo cizersin. bu devirde güvenilecek erkek bulmak öyle zordur ki. Gecmiş olsun.

• konusmakla da olmuyor bazı seyler konusuyorsun ediyorsun yine aynı konusulduktan sonra bir süre devam ediyor sonra yine aynı.

• Öyle degil. konuşmayı derin boyutlara indir tartışma şeklinde konuşma.

• Rahat olunuz birşeye odaklanmak gerek.Bir arkadaşım geldi yanıma sen bana neden pe..veng. dedin dedi.Ne zaman dedim.2 dakika önce dedi.Hepimiz baktık aldık.Çünkü kendisi yarım saattir yanımızda değildi.Anlattık inanmadı.Peki o zaman dedik.1 Haftadır konusmuyoruz. Kendisine Kafasında kurmamasını tavsiye ettim.Çok düşünce değil hiç düşünce.bknz.alıntı Son Samuray.Yani sözün özü çok ve boş değil az ve anlamlı olumlu düşünceler olsun hep aklınızda.

• iste burda sorunun temeli hep olumsuz düsünüyorum olumsuz düsünmekten kendimi alamıyorum.

• çok kolay düşünmeyeceksin.Sigarayı bırakmanın tek çaresi sigara içmemektir gayet açık ve net değil mi işte buda bu adar açık ve neettir.

• bende eskiden senin gibiydim salak saçma şeylere kafa takıp bütün günümü zehir ediyodum ama bu olmadık senaryolar üretiyorum diyosun onu anlamadım ne mesela ?

• cok süpheciyim mesela birsey oluyo herseyin en kötüsünü düsünüyorum yazıyorum iste kafamdan mesela suan söyle olsa napardım her turlu duruma ortada hicbirsey yokken kendimi hazırlamaya calısıyorum.

• Bence sen bu soruyu bir psikiyatr'a gidip sormalisin. Burada daha fazla zaman harcama derim be.

• derim ben olcakti.

• bahsettiğin şeyler bakacak olursak daha çok paranoya ve obsesyon arasında bi yerdesin pek şizofreni ile alakalı değil..psikiyatr değil ama bi psikoloğa gitmeni tavsiye ederim..

• şizofreni genellikle bir içe kapanma ve davranışlardaki anormal değişimlerle başlar. bunu ailen sana değiştiğini belirterek söylerdi zaten. halüsinasyon ve sanrılar genellikle sonraki aşamalarda ortaya çıkar, bunlara pozitif yada renkli belirtiler denir.şizofreni hastasında içgörü çok zayıftır ve kendisinin şizofreni başlangıcında yada alevli döneminde olduğunu kavrayamaz.fakat şizofreninin sayısız alttipleri de mevcuttur. her halükarda bir psikiyatri kliniğine gitmen faydalı olacaktır çünkü ruhsal sıkıntıların özellikle oluşum evreleri birbirlerinden zorlukla ayırt edilebilir.

• bunlar şizofreni başlangıcını olduğunu göstermez ama kendi kendine de konuşuyorsan sürekli bir doktora git.

• yok sinirlendiğimde konusuyorum kendi kendime genelde sinirlenince biriyle konusmak istemiyorum cunku.

• aynı problem bende de var. şizofreni ile alakası yokmuş bir uzmanla görüştüm. sadece içime atıyormuşum herşeyi bundan dolayı hep hayal alemindeymişim.

• olabilir bende icime atıyorum.

• tamam işte tek problem bu. şizofren değilsin.

• Görüntüler oluşuyor mu?

• nasıl görüntüler halüsilasyon gibi mi ?

• Öncekileri Göster
    • o ne ?

• Birini korkutmak için saklanıp kendi korkanlar için kesin çözüm bknz.google şepeşille :)

Kızlar Ne Diyor 4

• şizofren olsan bu durumun farkına varmazdın herşey normal görünürdü kurduklarının kurulmuş şeyler oldugunu bilmezdin..şizofren değilsin.bu kadar basiit bir hastalık değil

• sizofrenim demedim sbende sizofren baslangıcı mı var dedim .

• şizofren olmaya başlasan yine farketmezdin

• sizofreninin farkli cesitleri vardir tek bi cesit degilayrica cok endiselenme sizofrenik hastalar kendilerindeki garipligin farkina varmazlar. kafasinda kurduklariyla oyalanir giderler. bi arkadas daha sormustu bunu, ona da aynisini demistim endiselenme diye. bence hayal gucun cok genis.ama eger icin etcekse bi uzmanla gorus kafan rahat eder

• bu fazla şüpheciliktir bence şizofrenlikle bir ilgisi yok aynısı bende de var diyebilirz fazla şüpheleniyorum herşeyden ama genelde şüphelerim doğruda çıkıyor.

• bende sürekli 24 saat birini düşünüyordum psikopat gibi geçti ama çok şükürzamana bırakcidden zaman herşeyin ilacıseni mutsuz eden seylerden uzak durmaya çalışcidden işe yarıyor bir süre sonra kolay gelsin ben çok zor aşmıştımaz kalsın nalları bile dikecektimallah yardımcın olsun

• yaa bende öyleyim erkek arkadasımla ilgili sürekli süphelerim var yaa cocuk birsey yapmıyor mesela hic bise yokken huylanıyorum ediyorum deli gibi senaryolar yazıyorum kafamda artık delirmek üzereyim ya olmayacak seyleri düsünüyorum hic yokken kendi kendime sonuclar cözümler üretiyorum falan . doktora mı gitsem acaba ?

• benim durum daha karışık
      cidden nasıl hala delirmedim kendime şaşsırıyorum
      anlatılacak tarzdada değil
      sevgilin yanında daha ne istiyorsun ki

• sevgilim yanımda değil yurtdısında :S

Yükleniyor...