Kız kardeşimin boyu 1 yılda ne kadar uzar?

kız kardeşim 13 yaşında ve 1.70 boya sahip sizce 1 yılda tahmini kaç cm uzar ? anne ve babamız uzun boylu değil benim boyumda 1.71 kardeşimde bi anormallik var sanırım sizce 1 yılda ne kadar uzar yakınlarından falan gören var mı

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 10

• hormon kontrolü yaptırabilirsiniz. anormallik var diyorsanız troid problemi olabilir.

• 178 cm olur bence

• kızlar genellikle o yaşlardan sonra daha fazla uzamaz genel olarak(genellikle kızlar adet gördükten bir kaç yıl sonra boy uzaması durur)

• Daha uzar ama uzaması durabilirde yani bu değişiyor.

• Fazla değil.

• biz doktor değiliz.

• 16-17 ye kadar uzar daha en az ama ne kadar uzar orasını bilemem. Boyu çok uzun yalnız yaşına göre Maşallah.

• 10 cm falan uzar

• en fazla 5 6 cm daha uzar ya

• 1 75 falan cokta guzel olur nıye dert edıyorsunkı

Kızlar Ne Diyor 9

• birkaç cm uzayabilir fazla değil..

• Genler 8 kuşak gider anne-babanın uzun olmasına gerek yok ki 170 boyla anormallik olmaz. Uzun boylu kardeşin. 20 yaşına kadar 178-180 olur.

• kıskandın galiba :D

• Boyu yaşına göre biraz fazla uzun gerçekten ailenizinde boyu uzun olmadıgına göre ilginç. Birden boy atmışta olabilir eğer öyle olduysa en fazla 5,6 cm uzar eğer öyle değilse 1.85e kadar gidebilir =)

• Dert etmenize gerek yok, boy uzamasi durmadigi taktirde doktorlar bisey yapip boy uzamasini durduruyorlar. Benim kuzenime yapildi 1 90 a gelmisti boyu ve surekli uzuyordu. SImdi uzamiyor tabi. Uzun olmasi kisa olmasindan daha iyi aslinda.

• Regl olduysa artık uzamayabilir.

• Kuzenim 14 yaşında 1.75. Gerçi o voleybola gidiyor. Bana kalırsa 1.85'e kadar yolu var.

• O birden atmış daha en fazla 2 3 cm uzar

• 18e kadar az da olsa uzar 2 3 cm kadar

Yükleniyor...