• Sor
  • Bence

Karnım gurulduyor ama hiç aç hissetmiyorum, neden olabilir?

Karnım gurulduyor ama hiç aç hissetmiyorum? Neden olabilir? Şu an karnımda açlıktan ağrı var ama yemek yemek istemiyor canım.Hastalık belirtisi... Daha Fazla

En İyi Görüş

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 3

  • hastalık belirtisi olabilir...sürerse doktora görün.

  • senin için alıntı yaptım kardeş..

    Mide, kaslı bir yapıya sahiptir ve sindirimde çok çeşitli görevleri vardır. Sürekli olarak kasılan, gevşeyen, hareket eden, çalkalanan ve sindiren bir organdır. Midemiz dolu olduğunda, tüm bu aktiviteler normal ilerleyişini sürdürür. Ancak midemiz boş olduğunda da kasılmalar devam eder. Bu kasılma hareketleri devam ederken, mide duvarlarının birbirine sürtünmesi sonucunda da, “karın guruldaması” dediğimiz sesi duyarız. Bu bize, yemek yeme vaktinin geldiğini hatırlatan bir sinyaldir. Ancak uzun bir süre aç kaldığımızda, kas hareketleri azalır. Bunun nedeni, vücudun açlık fazına girmesi ve sindirilmiş besinler yerine depo yağların kullanılmaya başlamasıdır.

    Karnımızın guruldamasının diğer bir nedeni ise, midemiz boş olduğunda içine dolan havadır. Midenin hareketleri ile, içinde bulunan hava kabarcıklarının da ileri-geri hareket etmesi sonucunda, guruldama sesi ortaya çıkar.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Yükleniyor...