Meme ucumda bir ağrı, acı var; neden? Regl dönemime çok var...

Kizlar bu meme ucu agrisi niye oluyor ben de hic olmazdi. reglime de var daha cok... Kanser manser mi olcam :) Cocuk mocuk da emzirmiyorum yani... Bilgisi olan?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kızlar demişsin ama bilgili olduğum bir konu olduğu için kendimi sorumlu hissettim.

Göğüsleri fazla sıkıştıracak kıyafetler giymek. Göğüs ölçülerinize uygun olmayan yani küçük sütyen kullanmak. Uyurken sütyen takmak. Yüz üstü uyuyup göğüsleri vücut ağırlığınızın altında uzun süre bırakmak yani göğüslerinizi ezmek. Bu gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Hatta göğüs uçlarının fazla sıkıştırılması uyarılması gebelik olmamasına rağmen bazen kadınlarda süt bezlerini tetikleyip süt üretimine neden olabilir. Bir doktora giderseniz basit bir kan testiyle veya gerekirse el ile muayene ile sorunun kaynağını net bir şekilde öğrenebilirsiniz. İhmal etmemenizi tavsiye ederim.

Kanserden şüphelenmişsiniz. Kendi kendinizi muayene ederek bir kist veya benzeri birşey olup olmadığına bakabilirsiniz. İnternette evde göğüs muayenesi gibi bir aratma yaparsanız ayrıntılı ve görüntülü birçok kaynak elde edebilirsiniz. Geçmiş olsun.

• biraz evhamli hastalik hastasi da olabilirim ama sanki bir kismi daha acik sarimsi oldu pembe sari arasi gibi bir sey en iyi bir doktora gostermek annemle gitmesem iyi olcak demek ki :)

• İhtimalleri söyledim. Görüntüde bir tahriş veya benzeri birşey varmı? En iyisi doktora görünmeniz diye düşünüyorum ama dediğim gibi fazla kurcalanmaları kadınların hormonlarını bile etkileyebiliyor. Yeni sütyenler kuvvetli ihtimal gibi göründü bana.

• cok tesekkurler gupguru. Gelecek hafta Turkiyeye gelicem hala acima surerse gitcem doktora. Sutyenle uyurum ben hep ve bu yeni aldiklarim double push up extra dolgulu belkide onlar basinci artiriyorlar zaten cok agirlar.Zaten goguslerim kucuk olmasina karsin gogus uclarim inanilmaz buyuk acaip orantisiz yani bir bucuk ay once ilk boyle oldu o da erkek arkadasimin fazla hasir nesirliginden.. ama zaten bir bucuk aydir da ben baska bir yerdeyim oyle bir durum yok acaba zarar gormus olabilir mi?

Erkekler Ne Diyor 8

• Giydiğin kıyafetler,kullandığın iç çamaşırları buna sebebiyet verebilir.Başka sebeblerde olabilir bunlar uyurken basınç uygulamış olabilirsin bundan da kaynaklanıyor olabilir kanser olma ihtimalin olamaz ama şüphe kalmaması için ne olur ne olmaz bununla ilgili bir mamografi çekilip sonucunda kanser teşhisi konulur bunu da ihmal etme.

• Ergenken bendede vardı böyle setleşmişti acıyordu falan ama artık olmuyor.

• doktora gitmelisin

• doktora göstersen daha iyi olur. ama meme kanserinde benim bildiğim bi kitle oluyormuş içinde. meme ucunda bi sıkıntı verdiğini bilmiyorum

• Üzerine falan yatmış olabilirsin.

• alerji veya mikrop kapmışta olabilir.

• regli zamanında bundan skayet eden bir kaç hatun tanıdım sanırım regli ile ilgili o dönemde gögüslerinde şişme olur diye biliyorum:)

• ergenlikten cıkıyor olmalısın

Kızlar Ne Diyor 6

• üşütmüssündür..galiba

• Giydiğin kıyafetler,kullandığın iç çamaşırları buna sebebiyet verebilir.Başka sebeblerde olabilir bunlar uyurken basınç uygulamış olabilirsin bundan da kaynaklanıyor olabilir kanser olma ihtimalin olamaz ama şüphe kalmaması için ne olur ne olmaz bununla ilgili bir mamografi çekilip sonucunda kanser teşhisi konulur bunu da ihmal etme.

• çamaşıralrdandır

• Arada olur öyle

• Hormonaldir yada üşütmüşsündür..

• doktora göster

Yükleniyor...