• Sor
  • Bence

Su yerine soda içmek zararımıdır?

su içmekten nefret ediyorum zaten içemiyorumda canım sürekli soda istediği için çok sık soda içiyorum bu çok mu zararlıdır?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

Erkekler Ne Diyor 9

• Mideni delersin.Mideninin asit dengesini bozarsin.Reflu ve ülser gibi hastalklar kapında olur.

• çok içme mideni deler derlerdi bizde

• tabi ki hayır sabah aç karna içersen daha fazla yararını görürsün

• soda faydalıdır, zaten bir çok yerde maden suyu içerler normal su yerine. bizde öyle bir adet yok ama avrupada var. faydası var zararı yoktur.

• Sana Bir tiyo vereyim. Bazı ülkelerde su şişelerinde sodalar satılıyor. Üstünü okumazsan sodayı alıp su diye içtiğinde yüzünün aldığı şekli kendin dahi kahkaha ile tasdik edersin :)

• Haftada 3 siseden fazla maden suyu icersen pankreas kanseri olma riskin artar

• bence cok içme arkadasım gunde 1şişe iç idealdirmideye zararı dokunabılır

• Sodayı günde 2-3 şişeden fazla içersen zararlı olabilir ama ne zararı var bilmiyorum asdfjk Çok içme

• aslında soda (maden suyu) doğal bir su dur amaaşırı derecede tüketmek mede asitinin yapısını değiştirir buda bazı mide rahatsızlıkları ve bazen kalıcı mide hastalıklarını getire bilir. abartmadık sürece su yerine icilebilir. kıbrısta soda (maden suyu) en cok tüketilen meşrubat olarak biliniyor. suyun pahalı olması buna sebebiyet veriyor

Kızlar Ne Diyor 9

• Suyun yerini tutmaz.Soda tansiyonunu yükseltebilir.

• zararlı tabiki mideni delersin en az günde 2 litre su içmen gerekir içme bidaha sonra pişman olursun suya alıştır kendini..

• Arkadasmda gunde 6-7 sise soda icerdi midesini delmeyi basardi sonunda

• ciddimisin?

• Evet

• soda olunca iş değişiyormu..çay, suyun yerine geçmez diyenler maden suyunu da hoş görmesin lütfen:)

• suyun yerini başka bişey tutmaz bence

• suyun yerını tutmayablır dıye sanıyorumben çay kahve içmemeye çalışıyorum çokcunku o zaman daha az susuyorum bu sefer su ıcemıyorum suyuda bı defada çok içersen fazlasını vucut ataro yuzden bı anda bı lıtre degıl... azar azar

• Her seyin fazlasi zarar.Bi' su olamaz.

• Suyun yerini hiç bi' şey tutmaz.

• Sodayı fazla içme, mideni tembelleştirirsin.

Yükleniyor...