Kadınlar neden makyaj yaparlar?

jeyjeyosi
Herşeyin sahtesine çakma derler tamam da neden çakma derler acaba? Mesela kapının kolu kırılmıştır onun yerine kola benzer birşeyi oraya çakarsın Yada elektronik aletinin bir yeri kırılmıştır onun yerine ona benzer birşey monte edersin gibi mi acaba?

Bilen varsa bana da yazsın da bende bileyim.Gelelim başlığın konusuna makyaj...Oldum olası sevmediğim çakma güzellik çabaları.Sahi bilen var mi bu kadınlar neden makyaj yapar?

Biz erkekler diyoruz ki kadınlar erkeklere güzel görünmek için kendini beğendirmek için makyaj yapar halbuki makyaj güzelliğine bakan erkek dış görünüme önem veren erkektir.Birde ben öyle bir bayanın eşi olsam acayip sinir olurum. Ne yani evde benim yanımda paspal paspal dolaşacak dışarı çıkarken makyaj davasına beni bir saat ağaç edecek.Sormazlar mi adama havan kime güzelim diye. Ben sorarım arkadaş!Hem zaten makyajlı bayan akıllı bir erkek için güzel bir bayan değildir ki bana göre...Boyası akınca foyası çıkan zavallı fırça bağımlısı çakma güzeller :=)))

Kadınlar neden makyaj yaparlar?