Presentable olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Gizli Üye
Presentable  olduğunuzu düşünüyor musunuz ?

Prezentabl Olmak Ne Anlama Gelir:
Türkçe karşılığı: Sunulabilir olmak. Peki bir insan nasıl sunulabilir olur?

Prezentabl kişi, giyim kuşamı, saç şekli, sakalı veya makyajıyla kabul edilebilir özelliğe sahiptir. Yani görünüş olarak göze rahatsızlık vermeyen bir imaja sahip olmalıdır. Bunu sağlayabilmek için toplumun ortak zevklerini iyi analiz etmek gerekir. Aşırı marjinal tutumlar, uçlarda yaşamak ve bunu görünüşüne aktarmak çoğu kez prezentabl olmak adına yapılmış hatalı bir hamledir.

Prezentabl olmak, uçlardaki imajın aksine çoğunluk tarafından hoş görünmek, göze hitap etmek ve çoğunluğun zevkine ayak uydurabilmektir. Ortak zevkleri en iyi şekilde kombinleyerek, kombinde başarı ile öne çıkmaktır. Sadece giyim değil; konuşma tarzı, beden dili, ses tonu ile dış görünüşü tamamlayıp bir bütün olabilmektir.
Presentable olduğunuzu düşünüyor musunuz?