Saçlar nasıl çabuk uzar?

Saçlar nasıl çabuk uzar? Mümkünse kolay bulunabilecek şeyler olsun. Sağlıklı ve uzun saçları çok seviyorum. Başkalarında gördüğüm ve çok imrendiğim bir şey bu. Ben de sağlıklı ve hızlı uzayan saçlar istiyorum. Bir sürü şey söyleniyor ama gerçekçi cevaplar arıyorum.
Bu konuda tavsiyeleriniz, tarifleriniz ya da tüyolarınız var mı?

1|0
93|95

En İyi Erkek Görüşü

• saçlarını yıpratmayacak,besleyecek ve günlük kullanıma uygun düzgün bir şampuanla her gün ya da 2 günde 1 yıkarsan çabuk uzar.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dusa girmeden bir iki dakika saç diplerine masaj yap parmak uclarinla ama tirnaginin degmemesime gayret et tahris eder banyo suyun ne sicak nede soguk olmali ortasını bulmalisin birde her sabah 1 haslanmis yumurta muhakkak yemelisin sarimsagada ozen goster saca faydalari cok isirgan otuda cok iyi geliyor ayriyetten kirkkilitotuda faydali umarim istedigin sonuca ulasirsin bende uzun sac seviyorum kapaliyim kimse gormesede uzatmak hosuma gidiyor.

2|0
    0|0
    • teşekkür ederim yorum için denicem :)

• İnşallah canım sanada :)

• Valla saça onu bunu sürmek hiç bir işe yaramadı ben de saçıma fön çekmedim 6 ay gibi bir süre şu an belimde saçlarım

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 94

• Maya fianlan sakın deneyip saçınızıa zara vermeyin şu instagramda @online_saçuzmani diye bir hesap var orda var bazı ürünler bakmanı tavsiye ederim ürün bulamasanda dm den yazıyosun sana yardımcı oluyolar her konuda çok iyi bir site bakmanı tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Bu sorunuz için tavsiyelerim şunlar:Üç damla lavanta yağı, üç damla biberiye yağı, jojoba yağı ve ikişer damla sedir ağacı yağı ile kekik yağını kısık ateşte ısıtıp, elde ettiğiniz bu ılık yağı masaj yaparak saç derinize yedirin, bu yağlar hem saçların hızla uzamasına hem de parlak, bakımlı saçlara sahib olmanıza sebep olur.
    Pekçok insan saç uzatma işlemlerinin işe yaramadığını düşünür. Yumurta akı ise geçmişten günümüze kadınların saç bakımında uyguladığı bir numaralı çarelerden biridir. Saçlarınıza yumurtanın akını uygulamak, normalden on kat daha sağlıklı saçlara kavuşturacaktır. Yapmanız gereken yumurta akını saçınıza uygulayıp, saçınızı streç filmle sarıp bir kaç saat beklemek. Yumurta akını, ılık zeytinyağı ile karıştırıp saçınıza uygularsanız daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Saçlarınızı sabah akşam taramak, baştaki kan akışını hızlandırır, saç diplerini besler, beslenen saç çabuk uzar. Yalnız saçlarınız ıslakken onları fırçayla taramayın, bu saçlarınızı yıpratır ve kırılmasına neden olur. Sentetik fırçalar yerine geniş dişli tarakları tercih edin.

0|0
    0|0
  • Yıka.

1|0
    0|0
  • o kim soguk suyla yıka cabuk uzar

0|1
    0|0
  • benim dünyanın en yakışıklı çoçuğumdur. sokakta görseniz keşke benim erkek arkadaşım olsaydı dediniz bahse bile girerim. bu arada kendim girişikenim ve özgüvenliğimle tatnınırım ve bilgilerimi paylaşıyorum.

Çabuk saç uzatmak için eczanelerde ve sağlık marketlerde satılan pek çok saç kozmetiği bulabilirsiniz. Bu ürünler dışında B kompleks vitaminleri, A ve C vitamini içeren multivitamin takviyeleri saçların sağlıklı uzaması için size yardımcı olabilir. Bunlar dışında özellikle saç uzaması üzerinde olumlu etkisi bulunan vitamin ve doğal ürünler arasında beta-karoten, keten tohumu yağı, silis, ısırgan otunu sayabiliriz. Herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız veya saç derisini etkileyen bir rahatsızlığınız varsa bu ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışarak olası yan etkileri hakkında bilgi alın.

0|0
    1|1
    • yok saçlarım iyi ama baya uzun olsun isityorum

• takma saçlar var onlardan alabilirsin

• doğal saç istiyom hacimli

• doğal uzatıcı ,bol bol yıkaman lazım,sacında neme kavusur kırıklar azalır

0|0
    0|0
  • Bol bnl yıka

0|0
    0|0
  • zaamana bırak

1|0
    0|0
  • Dökülmeye karşı yapabileceğin pek bişiy yok.

Günümüzde hala kalıcı bir çözümü yok çünkü.

Çok fazla yıkama saçlarını 3 günde bir idealdir.

Jöle vesaire kullanma.

Kullanırsanda diplere sürme.

0|1
    0|0
    • jöle filan kullanmıyorum fön çektiriyordum kırıklar çoğalmaya başlayınca onuda bıraktım. Dediklerinizi uygulayacağım teşekkür ederim :)

• Saçların dipleri çok fazla yumuşamaması gerek kısacası.

yıkadıktan sonra iyice saç kurutma makinesi ile iyice kurutmaya bak.

Ama saçlarınıda yakma tabi :)

• Ehehehe abi teşekkürler tekrar :) Hemen yıkamaya gidiyorum :)

• Bıttım sabunu ve zeytinyağlı sabunla yıkayın. Saç bakımınıza önem gösterin.

0|0
    0|0
  • Yağmur suyu. Çok saçma gelebilir ama gerçekten öyle. Yağmur yağdığında bırak ıslansın saçların. Sudaki minareller çok iyi geliyor.. Hem canlanıyor hemde hızlı uzuyor :)

0|0
    0|0
    • Sürekli yağmur suyunu nerden buluyum ya asdffj

• Hımm.. bir kere çıkarsam da hastalanırım ben zaten teşekkürler:)

• Estağfirullah.. Sadece öneriydi benimki.. Bende işe yaradı , görünce yararı olur belki dedim paylaştım.. Baş baş :)

• Bol bol yika su ic

0|0
    0|0
  • saclarimi staj dolayisiyla kestirmek zorunda kalmistim.sacimşu anyine eski haline yaklasti.etine nasil davraniyorsan oyle davran.sacini yikarken ne cok soguk suda yika nede cok sicak suda.hergun sacini yika diyecegim ama havalarda sogudu 2 gunde 1 de sacini yikarsan olay tamam

0|1
    0|0
    • Hocam öncelikle çok teşekkür ederim ayrıntılı olarak açıklamışsınız. Onu yapıyorum önerebileceğiniz bir saç ürünü var mıpeki daha da hızlandırmak için?

• Çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım :)

• rica ederim

• bol bol yıka uzar :))

1|0
    0|0
  • 1) Düzgün beslenme (en önemlisi)

2) Saç tipine uygun şampuan

3) Besleyici saç-bakım kremi

4) Saçların ani hava değişimlerine maruz kalmaması

...

..

.

gibi

0|1
    1|0
  • Sık sık yıkayarak

0|0
    0|0
  • revox at kuyrugu sampuanı kullan

1|0
    0|0
  • çam terebentin badem yağı yılan yağı koşarak yanıma gel

tarifini vereyim.

0|0
    0|0
  • Benxe elidorr

0|0
    0|0
  • Bunla ilgili bence vardı bir bak 😊

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    74

Kızlar Ne Diyor 92

• 3 tane kara turp'u alıyosun bir güzel yıkayıp kabuklarıyla rendeliyosun, koyuyosun bir tencereye üstüne 2 lt de su ekliyosun kaynatıyosun, hafif koyulaşıyo o arada kapatıcaksın, bunu sakın atlama. Sonra bunu sogutuyosun bir güzel, içine 2 yumurta sarısını kırıp karıştırıyosun, duşta saçlarına sürüyosun kafanı poşetliyosun, üstüne de ütüyle ısıtılmış havluyu sımsıkı sarıyosun. Ara ara havlunun dışından da fön tutuyosun. Normalde saçta 2/3 saat tutmak yeterli ama ben gece yapıp kafamı sarıp uyuyorum. Ertesi gün yıkıyosun, ışıl ışıl olucak ilk yapışta bile, hafta da 2 kez yaptıgında bile 4 cm garantisi var ama ben geçen kış hafta da 4 kez falan yapıyodum baktım sonra röfle parasıyla başa çıkamıyorum hafta da 1 e düşürdüm. Cidden yok artık diyecegin bir uzama oluyo şoke olucaksın. 😎

2|0
    0|0
    • Bu ciddi bir bilgi mi? Hayat kurtarirsin bacım bak su an

• Sen bir tanesin şu an 😀😀😀

• @nurcalgan Azcık nettende araştır bir oku canım yorumları, yapmaya cidden deger 👍💛

• www.saclarimveben.com/sogan-suyu-ile-sac-uzatma/ sacina duzlestirici vurma boya vurma , bu yolladigim linki oku cok gördüm bunu uygulayanlari.. Sacinin ne kadar hizli uzuyor bilemem ama saglikli beslenirsen sacina herhangi bir islem uygulamazsan uzar yani

0|0
    0|0
  • İnternette şöyle bir şey buldum umarım işine yarar :
    Saç uzatma işlemi yukarıda da söylediğim gibi emek ve zaman isteyen bir iştir. Mutlaka doğru bir bakım ve beslenme gerektirir. Saçlar ayda ne kadar uzar diye soracak olursanız bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Ortalama olarak ayda 0,5 cm ve 2.5 cm arasında bir uzama gösterir. Bu durumu bakım ve beslenme ihtiyacını doğru karşılayarak arttırmak mümkündür.

Sağlıklı ve hızlı saç uzatmak için aşağıdaki şeylerden mutlaka kaçınmanız gerekmektedir.

Saçları boyamak uzama esnasında yıpranmasına ve uzamanın yavaşlamasına sebep olur
    Saç kurutma makinesi , maşa gibi ısı veren ve saçı yıpratan şeyler kullanmakta saç uzamasını yavaşlatır.
    Saçlarınızı yıpratacak herhangi bir işlemden kesinlikle kaçınmalısınız.
    Saç derisini temiz tutmamak saç uzamasını yavaşlatan ve sağlıksız saç oluşumuna sebep veren bir durumdur

Saç Uzatıcı Sinemaki Maskesi

Bu saç uzatıcı maskeyi yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler badem yağı , sinemaki otu ve bemiks ampul. Bir çay bardağı su içine sinemaki otunu koyup kaynamasını bekleyin ve 5 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Daha sonra ortaya çıkan karışımı süzün ve biraz soğumasını bekleyin.(Çok fazla soğumasına gerek yok ılık olması yeterlidir.) Ilık olduğunda içine bemiks ampülü kırıl dökün ve 1 tatlı kaşığı badem yağı ekleyip tam olarak karışana kadar karıştırın. Oluşan karışımı saçlarınıza sürerek 30 dakika kadar saçlarınızda bekletin. Sonrasında saçlarınız tam olarak temizlenene kadar ılık su ile yıkayın. Bu saç uzatıcı maskeyi haftada 1 – 2 kere uygulayın.

0|0
    0|0
  • benim saçlarım kalçama kadardı trafik kazsında koptu ve enseme kadar kesilmek zorunda kaldı herşeyi dnedim yurtdışından ürün bile getirttim tek memnun kaldığım ürün dax supergro oldu etkisi gerçkten çok yüksek ve bütün yağları içeriyor gratiste ve watsonsta satılıyor haftada 2 kere diplerime uyguluyorum uçlarımada sürüyorum normalde 2 3 saat bekletiyosun ama ben geceden yapıp kafamı sarıyorum ve sabah yıkıyorum arındırması ilk başta bilmediğimden zor geliyordu sonra mantığnı anladım ya ilk önce suyla arındırcaksn ya da su değdirmeden ilk bol şampuanla denemeni tavsiye ederm

0|0
    0|0
  • bırakınca ayrıca argan yagı

1|0
    0|0
  • Benim saçlarım çok cansızdı ve azdı sonra bir sarımsaklı şampuana başladım birde yağlıydı saçlarım onun içinde ısırgan otu şampuanına başladım çok memnun kaldım iki senedir kullanıyorum saçlarım omuzlarımdaydı 8 ayda filan kalçama kadar uzadı ve gürleşti birazdaha ve yağlı değil artık çok işe yaradı 👍 Ben daha önce badem yağını filan çok kullandım hiç işe yaramıyor

0|0
    0|0
  • Sacin yaglaninca yika yag deride cok iyi bisey ph i dengede tutar oyle hergun yikarsan sac kalmaz sende soyliyim bir de eczaneden dermalute sampuanini al 29 tl ye sacin cok saglam saglikli oluyo besliyo asiri bu kadar yok ona ozel maskeymis falan filan sacma sapan seyler saci daha da yipratirsin birak kendi haline cok da elleme jole sprey sikma

0|1
    0|0
    • İşte bu yaa. Çok teşekkür ederim kardeşim :) Tek kelimeyle mükemmel bir şekilde yardımcı oldun :) +1

• Bi sey degil ne demek sizlere yardım için burdayım :D

• zamanla uzar:d

0|0
    0|0
  • çıt çıt postiş kaynak en kısa kestirmeden çözüm:):) ama bakım istiyorsanda illa haftada iki kere uygulayabilceğimn bişi war zeytin yağı susam yağı( cam terapantin yağıda olabilir) ve yumurta sarısı karıştırıp nemli saça uygula en az 2saat beklet ve yıka..yada eczanelerde ampuller var B ve E vitaminleri adni unuttum şampuana karistrip sürüosun ama unutma saça E vitamini gerekliymiş uzatmak için yumurtada protein,susam yağıda keratin bulunmakta..;)

0|1
    0|0
  • Hergun yıka elseve kullan birde

1|0
    0|0
  • Restorex

0|0
    0|0
  • Cevaplardan anladimki yalnis yere sormusun canim.. yok soguk suyla yika yok hergün yika böyle sacmalik yok.. hep zarar bunlar.. ben sana söylerdim ne kullandimigi ama türkiyede yasamiyorum orda var mı bilmiyorum ama sanmam

1|0
    0|0
  • Benim saçım hep kalça altı bir ara kestirdim bir kac ac icinde yine eski haline geldi bilmiyorum bakimlardan dolayimi hergün saclarimi yikarim sürekli zeytin yağı ile masaj yaparım şampuanım hiç değişmedi saç kremi olmadan asla yıkamam

0|0
    0|0
    • Bunları değerlendircem :)

• ilk önce saç kırıklarını aldır kuaföre,banyo yapmadan bir saat önce badem yağı sür, badem yağı saçı hem parlatıyor hemde besliyor,.Saç tipine uygun besleyici saç bakım kremleri kullan:)aslında bir yolu daha var ama kokusundan rahatsız olursun ama ben yinede yazayım denemekte fayda var. SARIMSAK, aslında saç çıkartıyor ama benim arkadaşım denedi ve saçının uzadığını söyledi.Sarımsakları ezip saç diplerine yedir biraz pis kokuyormuş ama yıkadıktan sonra çok az bir koku kalıyormuş istersen dene:)

0|0
    0|0
  • benim bildiğim uzatmak için olan bütün maskeler yalan.. ben öyle duymuştum ama umarım bir yolu vardır (senin işine yarar)

0|0
    0|0
  • sampuanina 20 25 damla cam terebentin koy

0|0
    0|0
  • her ne kadar şaçı kırsada örmek uzatıyo diye biliyorum ne kadar doğru bilemicem ve aktarlarda saç bakımı için karışım yapıyorlar onlardan yaptırabilirsin.

0|0
    0|0
    • aktardan çok şey denedim ama tavsiye etmem kimseye saçı plastik gibi yapıyor özellikle yağlar

• bilemiyorum ben bir süre kullanmıştım ve memnun kalmıştım o yüzden fikrimi söyledim

• teşekkür ederim :)

• ben erkeklere kısa saçı daha çok yakıştırıyorum bence böyle daha iyi olmuştur :))

0|0
    0|0
    • Kısa saç yakışan yakışıklıdır zaten biz değiliz ama :D

• Sağolasın sayende biraz rahatladım :)

• sende sağol ne demek :))

• Arkadaşların çoğu saçını bol bol yıka demişler ama saçı sık yıkamak sanıldığı kadar sağlıklı değil.Saç derisinin kendi ürettiği yağla da beslenmesi gerekiyor.Ha saç diplerini sık sık ıslatıp sıkıca bağlayabilirsin o zaman da daha hızlı uzuyo.benim de saçım uzamıyo uzamıyo saçımı sarı renge boyadığım zaman 1 ay sonra diplerden rahat 2 cm uzadığını görüyorum çıldırıyorum:))

0|0
    1|0
    • esmerimm :) sarıyı kendim de düşünemiyorum bilee

• ben de çok sık yıkamanın iyi olmadığını duymuştum öyle de düşünüyodum.

• Evet canım temiz olunca hafifliyoruz ama ne yazıkki saç dipleri o yağla besleniyo:))

• Kızlar Devam
    72
Yükleniyor...