Saçını kına ile boyayan var mı?

saçlarım çok dökülüyor bir de kısa uzamasını istiyorum kınanın saça pek çok faydası olduğunu okudum nette. ama esmerim ve saç rengim siyah değil ama siyaha yakın bir kahve ne renk olur bilmiyorum kınanın üstüne boyada tutmuyormus turuncu olur mu bende diye korkuyorum. deneyenler var mı

0|0
22

En İyi Erkek Görüşü

• siyah ya da kızıl olur ayrıca her yıkamanda harika bir koku alırsın

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benim annem ve halam kullanmıştı. Annemin saçları siyahtı ( arada beyazlarda vardı )
    hiç turuncu olmuyor, beyazlar bile koyu kırmızı oldu. Halamın saçları tamamen beyazdı kına kullanınca bildiğimiz sıradan kırmızıya döndü... Yani boşuna korkma annemde korkuyordu şimdi hep kına kullanıyor. Turuncu ya da öyle bir renkte çıkmıyor. Ama kınanın da ayrı zorlukları var mesela eldiven takmayı unuttuysan al elin turuncu iki hafta öyle kalacak

1|0
    0|0
    • ya benimde babannem sürüyodu onun saçları bembeyazdı onda turuncu oluyordu

• Ne kadar beklettiğin içine koyulan bazı maddeler gibi etkenlerden değişiyor ama sende turuncu olmaz merak etme. Zaten boya gibi değil yani şöyle anlatayım :
      Diyelim sarı ile boyayacaksın saçını ne olur saçının tamamı sarı olur ama kınada öyle değil öyle duruyor ki sanki saçlarının arasında kızıl olan teller oluyor yani saçının tamamı kırmızıyla boyamış gibi olmuyor ( tamamen beyazlar hariç).

• Her saç telini bir silindir olarak düşünürsek, bu silindirin tüm yüzey alanına süremeyeceğimiz için oluyor bu. Benim de ayağımda yara mı ne olmuştu çocukken, babaannem kına yakmıştı oraya ve iyileşmişti. Oradan biliyorum. Çok sıvı bir madde değil, o yüzden her tarafına yaymak mümkün olmuyor.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• Kınanın üstüne sonra boya tutturamazsın, gel vazgeç derim.

0|0
    0|0
    • boya zaten kullanmyan biriyim saçlarım ince telli seyrek zayıf kınanın saça iyi geldiğini duydum o yuzden sürmek istiyorum

• O zaman dene.

Kızlar Ne Diyor 1

• Çocukken boyamışlar bir kaç kere

0|0
    0|0
Yükleniyor...