Makyaj ile ilgili ne kadar bilgin var?

Makyaj ile ilgili pratik bilgilerini paylaşabilir misin?
- Rengi açık fondötenin varsa kakao tozu ekleyerek koyulaştırabilirsin
- Parlak ve uzun süre kalacak bir far için göz kapagına hafif vazelin kullanabilirsin.
- Rimel ve jel eyeliner ın donuyorsa içine iki damla lens suyu ekleyebilirsin
- Makyaj fırçalarını temizlemek için düz bir taraktan yardım alabilirsin
- makyaj pudran kalmamış ise bebe pudrası ile makyajı sabitleyebilirsin😊

2|0
6

En İyi Kız Görüşü

• Göz altı morluklarınız var ise doğrudan fondöten uygulaması cildinizi daha kusurlu gösterecektir, çünkü fondöten göz altını kapatmak yerine orayı griye çevirerek daha da belirginleştirir. Bunun için fondöten öncesi göz altına turuncu concealer, onun üzerine cilt tonunuzdan daha açık ten concealer ve üzerine tüm cilde uygun renkte fondöten uygularsanız kusursuz bir görüntü elde edersiniz.

Dümdüz kusursuz eyeliner çekemiyorsanız, likit eyeliner alın ve iki adet eyeliner fırçasına sahip olun. İlk önce bir eyeliner fırçasıyla gözünüze uygulama yapyıktan sonra eyeliner çizgisinin üzerinden makyaj temizleme suyuna batırılmış temiz fırçanızla geçtiğinizde dümdüz bir çizgi elde edersiniz.

Kontür makyajınızı bronz concealerlarla yapacaksanız ilk aşamada kontür yapın. Eğer pudra bronzer kullanacaksanız da kontür işlemi en son yapılmalı.

Dudaklarınızı dolgun göstermek için dudak alt ve üst çizgilerini beyaz kalemle boyayın.

Makyaj fırçalarınızı cok hafif zeytin yağına batırıp sonrasında anti bakteriyel sabunla yikayabilirsiniz. Çok zengin iseniz son durulamadan önce makyaj temizleme suyu ile de bir posta fırćalarınızı yıkarsanız ilk günkü kadar temiz olurlar.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• gereksiz bilgiler

1|0
    0|0
  • Hiç yok

0|0
    0|0
  • Bir tek sonuncusunu biliyordum :d

0|0