Siyah noktalardan kurtulmanın kesin çözümü var mı siz ne gibi şeyler uygulayarak kurtuldunuz?

Gizli Üye
Çene bölgemde ölü deri birikimi var siyah noktalar yani siyah noktalardan nasıl kurtulabilirim bunun kesin çözümü var mı ben yüzümü günde 2 kez bal özlü sabunla yıkıyorum ama yıkamakla alakası yok herhalde siyuah noktaların nasıl kutulabilirim?
Siyah noktalardan kurtulmanın kesin çözümü var mı siz ne gibi şeyler uygulayarak kurtuldunuz?