Kullandığımız bir markanın orijinal olduğunu nereden bileceğiz?

Arkadaşlar özellikle ünlü markaların telefon ve ayakkabılarının uzak doğu üretimi oluyor. yani çakması.. Made in China yazınca hepimiz biliyoruz ki çakma. Peki orijinal olduğunu nereden bileceğiz ? bir blackberry bir apple bir nike bir adidas ve dahası hepsinde uzak doğu ülkeleri var çin vietnam malezya vs..vs..orijinallerde ne yazıyor

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• farketmiyor hoca alıştım :D

• dağılın ben geliyorum :D

• :):): adam haklı beyler dağılın :D

• onla mı uğraşcam yarım saat orjinaldi yok sahteydi yok vietnam malı yok çin malı yok rus malı :D

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 8

• orjinal ürün kendini her şekilde belli eder gerek kumaşıyla gerek duruşuyla

• uzmanına götürürsün en basit yolu. o sana söyler çakma mı değil mi.

• Çok takılıp kalmıyorum buna.

• ya made in china yazması onun çakma olduğu anlamına gelmez ki. çinde ucuz ve bol işçi var hammaddeyi gönderiyosun orda işletip yaptırıyosun yani.

• Elektronık esyaarda cakma almak ne derece ısınıze yarar bılmem hemen bozulur elınızde kalır.Cakma kullanmıyorum

• çakmada giyebiliyorum umrusamam

• Koklayarak anlıyorum genelde. Çakmalar buram buram plastik kokuyor.

• hımm :)

• Evet ciddiyim. Bunu herkes bilir. :)

• ciddi misin ?

• Bir çok markanın fabrikaları Uzak Doğudadır ucuz iş gücünden ve ham maddeden dolayı yani Uzak Dogu ülkelerinde üretilen hersey sahtedir diye bir sey yok markanın o ülkede fabrikası olup olmadığı hakkında bilgi edinmekte fayda var

• rica ederim :)

• anladım cewap ve yorumların için t.edrm

• Evet Kore ve Endonezya üretimli bir çok orjinal ürün var..Cindede büyük markaların fabrikaları oluyor ama genelde endonezya ve korede olur

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 7

• Çoğu orjinal ürünlerde oralarda üretiliyor.

direkman mağzalardan alırsan hakikidir bu kadar basit :) şuana kadar adidastan aldığım hiç birşey sahte çıkmadı :D

• Orjinallerde de made in china filan yazıyor merak etme.Güvenilir yerden al.Ayrıca marka takıntısı fazla hoş bir şey değil bence.

• Artık orjinallerde Çin'de üretiliyor. Garantisi varsa çakma değildir emin ol. Veya Nike adidas lisansları var ayakkabıların üzerinden onlara bak. Çakmalarda lisans olmaz.

• mağazadan aldığım icin sıkıntı yok. cakma hımm düşündüm de giyinmiyorum. güzel modeller olursa alabilirim ama her apacide aynısını alıyor arkadas giyesim gelmior sonra :)

• çakma berry var çok memnunum. orjinalin ekranına 300 tl verince acıtıyor :) onun yerine çakması çok daha fazla işime yaradı. ama orjin yeri ayrı :) bide eline alınca farkedilio :)

• bir çok prestijli marka üretimlerini ucuz işçilikten ötürü uzak doğu ülkelerine taşıdı. bu durum ürünün kalitesiz veya "çakma" olacağı anlamına gelmiyor.

• orjinalleri de orada üretiliyor zaten

• boşver üzme kendini, mağazasından al, olsun bitsin

• bu da doğru mesela ben orijinal nıke aldım made in chına yazıyo cok kaliteli garantılı de.. daha sonra bi de cakma nıke aldım bu defa made in vietnam yazıyo ama garanti falan yok ithal ürün oldugu için

Yükleniyor...