Beyaz tenlilere hangi saç rengi yakışır?

Arkadaşlar beyaz tenli kahverengi gözlüyüm. Saçlarımı boyatmayı düşünüyorum fakat karar veremedim ne renge boyayacağıma.. Görüşlerinizi bekliyorum.... Daha Fazla

En İyi Kız Görüşü

• eğer iddialı renklerden hoşlanıyorsan, kızılı endişe etmeden düşünebilirsin, beyaz tende iğreti durmuyor kesinlikle. fakat şöyle bir handikapı var, kızıl rengi tercih edersen makyajsız gezinmen neredeyse imkansız hale geliyor. çünkü o kadar canlı bir renk ki, en azından bir allık ve hafif bir ruj sürmezsen saçları cayır cayır yanan bir hayalet gibi görünüyorsun:)

koyu renk saçlar da gerçekten hem kullanımı rahat. hem de açık tenlilerde gerçekten güzel durabilen bir renk. ancak orada da şöyle bir sorun var; eğer saçının renginden sıkılırsan dönmesi çok zor oluyor. istersen 6 ay bekle, yine de başka bir renge geçmek için illa ki oreal yaptırman gerekiyor -ve saçların haşat oluyor. o yüzden böyle bir rengi düşüneceksen iyi düşün. ha bir de riski göze alıp siyah saçlı olmak istersen; saç boyasında kuzguni siyahı değil ondan sadece bir tık daha açık olan koyu kahveyi tercih et. ikisinin ilk günlerinde farkı anlamak mümkün değil, ancak günler geçip boya bir parça aktığında koyu kahve doğal görünürken, siyah mavimsi tuhaf bir renge dönüşebiliyor ve bakımsız bir hava veriyor.

açık renkleri çok fazla tercih etme derim ben; çünkü henüz yaşın müsait değil bence bunun için. ortaton kahveden altına çok da fazla bakma derim; arada tutturabileceğin hoş tonlar olsa da, onlar da yıkandıkça sümsük bir renk haline gelecek ve seni yaşından büyük değil yaşlı gösterecek. evet, böyle bir algı oluşuyor insanda; olgun kadınlar beyazları kapatması daha kolay olan açık tonlara yöneldiğinden bu tarz tonlar dinamik bir hava veremiyor insana.

son fotoğraftaki saç rengin hoş, ancak ilk fotoğrafında ya başka bir ton denemişsin ya da ilk boyanın üzerinden biraz zaman geçtikten sonra çektirmişsin bu pozu; seni olduğundan biraz yaşlı göstermiş açıkçası. büyük değil yaşlı dediğim için kusura bakma, ancak bu gencecik yaşında böyle bir rengi seçeceksen, düz fönü tercih etme bence, böylece çıtır taze olduğunu unutmaz karşındakiler:)

çok güzel ve masum diyebileceğim bir yüzün var; bence bunun üzerinden oyna ve senin masum ifadeni bozmayacak renkler seç derim son olarak:))

• çok gzl bi cwp yazmışsın tsk ederim. bakır kızıl var aklımda son olarak ama sacımın yarısı oriel ile acıldığı için rengi akacak ve kötü bi renk ortaya cıkacak diye korkuyorum :( bana net bi renk söyle desem ne önerirsin?

• zaten kızıla boyatmak istediğinde ilk olarak bakır kızıla boyuyorlar, temel renk olarak. sanırım uçlarında oreal var saçlarının... normalden biraz daha kısa aralıklarla boyaman gerekebilir saçını, yani altı haftada bir değil de 4 veya 5 haftada bir gibi...