• Sor
  • Bence

Kot pantolonlarım renk veriyor, ne yapmalıyım?

Ya arkadaslar benim tüm kot pantolonlarım renk veriyor. Kaşe montuma çantama ayakkabıma off. Nasıl önlerim bu sorunu ? Hepsi marka bu arada 100tl den aşagı degil yani öyle kalitesiz de değil sinir oldum. Bu arada hepsinin rengi krem beyaz gibi açık renkler yani pantolonların renk verdiğ eşyalarım.

Güncellemeler:
Sanırım yanlış anlattım ya da ben anlayamadım sizi. Yıkanırken değil giydiğim zaman renk veriyor. Mesela pantolonu alıyorum ve sık sık giyiyorum. Bir bakıyorum botlarımın bileği mavileşmeye başlamış ?
Şimdi bu yıkamakla mı alakalı yani dogru derecede yıkayınca olmayacak mı ?
Ya da montumu farkettim şimdi mavileşmiş. Zamanla olmuş yani.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Benimde bir pantolum vardı mavi camarim ve bacaklarima rengi çıktı sirinler gibi oldum sonrada attım giymedim.

• Benimkilerin hepsi öyle ama ya atamamki hepsini :(

• Atamazsan bayan arkadaşlarin tavsiyelerini birlestir dene bakalım bir tanesini ne olacak sonuca göre digerlerinide yikarsin.
      Tuzlu suda beklet.
      Ters çevir
      30 derece ılık suda yıka.
      Renkliler için olan deterjan kullan.
      Yada hepsini at kurtul benim gibi :-)

Erkekler Ne Diyor 9

• Bu sorunla benimde başım belada. Loft'tan aldığım yeni aldığım mavi renkli kotum kazağımın etek kısmının iç taraflarının mavi olduğunu gördüm. Anneme gösterdim ne olacak diye yapacak bir şey yok böyle olur dedi. Bir kaç yıkamadan sonra boya vermesi duracaktır sanırım.

• arkadaşlar haklı üstünde yazdığı gibi yıkamıyoruz at makineye 40-50 derece yıka olacagı bu..

• yani zamanla renk vermeleri ve açılmaları doğal ama bu durum kısa sürede olmamalı...

• deterjanın iyi değildir. çok pahalı giyinen birisi değilim. ucuza on numara şeyler var eskirse at kenera al yenisini.

• doğru deterjanı seçmelisin yıkama için

• tersten 30 derecede soğuk suda yıka.

• cok garip O.o

• Üzerinde yazar nasıl şekilde hangi derecede yıkanacak diye oraya bakarsanız iyi olur.

Kızlar Ne Diyor 7

• terz bezlerinden kaynaklanan bir şey olabilri bazen insanın teride buna etken oluyor.

• Yıkamalısın.Yıkamadan önce suda beklet.

• kot pantolonu ilk yikamadan once tuzlu suda bekleteceksin.o zaman boya vermiyor

• Artık geçti o şimdi ne yapabilirim

• dene yine de olur belki

• peki tuzlu suda beklettikten sonra durulayacakmıyım yoksa o şekilde kurutıyımmı ?

• Kaliteye gore degisiyor.

• 30 derede tersinden yıkaTuzlu suda beklet yikamadan önceHoş hic başıma gelmedi.Renk veren giysilerde denenmistir.

• peki tuzlu suda beklettikten sonra durulayacakmıyım yoksa o şekilde kurutıyımmı ?

• Pantolonları ayrı yıka.

• yıkandıkça azalıcak o sorun ama üzerindeki fazla boya atılana kadar kullanım esnasında alabileceğin bi önlem yok ne yazık ki.

• Çok sinir bir durum ama ben kimsede görmedim hep benim başıma geliyor yok mu ki bir çaresi ya.

• aslında çok sık görülür. özellikle koyu renkli pantolonlarda. çünkü açık renkliler rengi açılsın diye çok ağır yıkama işlemlerinden geçiyor. ama koyu renkliler genelde istenen efekt alınana kadar yıkanıyor üretim esnasında. ve boyama işleminden sonra yeterli fiksaj yani boya sabitlemesi yapılmadıysa kumaşın üzerindeki fazla boya akana kadar renk verecektir pantolonların. sık sık yıkamanı öneririm.

Yükleniyor...