Saçları sabunla yıkamak saça zarar verir mi?

Saç boyasını akıtmak için saçlarımı sabunla yıkıyorum ve çok sert oluyor saçlarım resmen. saçlarıma zarar verir mi bu?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Vermez anca böyle sert yapar.Ben anlamıyorum nasıl boyayı çıkartamıyorsunuz.Bir kere saçı ilk önce sadece su ile durula.Su saçında berrak renkte akarken.Baktın artık boya gelmiyor.Saçını şampuanla 2-3 sefer mis gibi olur.Boya kalıntısı kalmaz.Zor değil.

Erkekler Ne Diyor 8

• zarar vermez heral ama çok kepek yapıyor bende..

• Yıpratır

• peeeh eskiden şampuan mı varmış.

• Vermezmiş. :O

• Sabınla yıka sonra krem kullan. Krem yoksa normal bi' kremli şampuan ile son vuruşu yap.

• Altın vuruş gibim bir şey :D

• yok vermez normal olarak...asıl zararlı olan araçların eksozundan ortama yayılan gaz..gün boyu üzerimizde ince katman şeklinde oluşuyor..buna ağır sanayi atıklarıda eklenince şehirlerde yaşamak zorlaşıyor..yoksa eskiden sabun dışında başka temizlik maddesimi vardı..şampuanlar eczanelerde ilaç niyetine satılırdı...

• arap sabunu tercih et

• bize sorçayına nette arastırsana.

• Sen once duzgun yazmayi ogren kardes :)

Kızlar Ne Diyor 7

• Saçlarını kurutur ve birbirine dolanır , saçların açılmaz benden söylemesi ... ayrıca saç boyası sabunla daha çabuk akmaz ...

• Saçın kepeklenir

• Zarar vermezde kurutabilir sabundan sonra krem kullansan sorun olacagını sanmıyorum

• Aktarda satılan doğal sabunları kullanabilrisin.Yıkadıktan sonra saçını çok iyi durula ve duruladıktan sonra bir kabın içerisine( 1,5 -2 litrelik banyo maşrabası olabilir) ılık su doldurup 8-10 damla sirke damlat ve saçına dök.. ama üzerine normal su dökme sakın.. böyle kalsın.. saçın sertliğin alıyor, parlatıyor ve kepeği önlüyor.. kokar diye de korkma başını öne eğip sadece saçına dökersen saçtan kuruyunca kokusu uçup gidiyor :) ben yapıyorum ve çok memnunum :)

• Hayır zarar vermez. Eskiden şampuan mı varmış hem. Dayıyorlardı kalıp arap sabununu.

• saçımızın ph ile (asitlik bazlık derecesi) elimizin ph değerleri farklı olduğundan olabilir canım şampuan ph ları 5.5 dir buna uygun ph da sabun kullanırsan sorun çıkmaz.

• kimyager misin? +

• hayır

• saçlarına zarar vermez. saç kremi kullan sabundan sonra.

Yükleniyor...