• Sor
  • Bence

Dövme yaptırmak harammıdır ???

Dövme yaptırmak harammıdır arkadaşlar lütfen sadece bilgisi olanlar cevaplasın

En İyi Görüş

Erkekler Ne Diyor 10

• kALICI hARAM DİYE BİLİYORUM ..

• Ben haram olduğuna inanmıyorum yaptırdım ve yaptırmaya da devam edecegim

• Dövme yapan yaptirana , perük takan taktirana Allah lanet etsin (hadisi serif)

• ha s*ktir lan hadisi serif yazıyor bide allahsız

• güzel kardesim, senin seviyene inmeyecegim icin, senden öncellikle özür dilemek isterim.
      Allah in indirdigi ilk ayet i hatirla. Alak suresi birinci ayet "ikra" yani oku , arastir demek.
      Sonra nisa suresi 59.ayeti oku lütfen. Orada Allah ve peygambere itaat edin buyuruyor Allah.
      Simdi alimler hüküm vermek icin önce kurana , kuranda o konu yok ise sünnete bakarlar.
      Simdi yazdigim hadisi serif sahih hadisdir. Yni tevatürdür . Hic bir süphe yoktur ki gercekdir.
      Devami var

• Tüm hadis kitablarinda gecmekdedir.
      Buhari, müslim, nesei, ebu davud vs.
      Insaallah bu kitablardan biri vardir da buraya bakip benim hakli oldugumu görürüsün.

Buhari 5945, Müslim 2125/120

• benim bildiğim haramdır galiba sürekli cünüp sayılıyordun

• yanlış bilgi , geçici dövme yapıldığında gusül tutmaz çünkü deri üstünü kaplar . kalıcı dövme deri altına yapıldığından dolayı gusle mani olmaz lakin dövme dinimizce uygun değildir :)

• şimdi egolarını tatmin ettin mi bay çok bilmiş ben zaten kesin konuşmadım galiba falan yazdım tekrar oku anlamazsan tekrar tekrar tekrar ayrıca bu cewabı bana değil soruyu sorana wermen lazımdı iyi sabahlar

• dövme yaptırmak haramdır. ama yalan söylemek içki içmek küfür etmek de haramdır :) dövmeye gelene kadar cok daha fazla şey var tek günahın dövme olsun :)

• kalıcı dövmee evet haramdır abdestiniz kabul olmaz

• Geçici dövme yapmanda sıkıntı yok gibi ama derinin altına nüfuz eden kalıcı dövmelerden uzak dur onlar caiz değil

• bende çok merak ediyorum jacop'un (taylor lauther) ın omzundaki dövmeden yaptırmak istiyorum :)

• totona yaptırmadıgın surece sorun yok:)

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben haram diye biliyorum

• evet gusül kabul olmuyor

• dövme yaptırma dimizce uygun değilmiş, yasakmış ancak dövmenin abdeste engel olduğu söylemleride yalanmış(geçici dövmeler hariç). vücudunda önceden yaptırdığın bir dövme var ise kazıtmaya gerek yok muş

• teşekkürler

• ricaederim

Yükleniyor...