İlk araba sürme deneyiminiz nasıldı?

ben babamı biraz korkuttum sanırım biz inelim sen sur dedi :) etrafta beni izlemek için toplanan çocuklar deli gibi sürdüğümü fark edince koşarak uzaklaştı :D öğrenmem için 40 fırın ekmeklik yolum var gibi görünüyor. sizinki nasıl geçmişti

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Babam galerici olduğu için çocukluğum arabalarin içinde geçti . Haliyle araba sürme deneyimlerim de biraz erken başladi . Garajimizda el freni yarim çekilmiş halde ileri geri yaparak öğrendim arabayi kaldirmayi . Sonra babamdan habersiz gezmelere başladim 14 yaşimdayken . Birkaç sokak gezip geliyordum , sonradan birkaç farkli mahalle gezmeye başladim . 17 yaşlarindayken el freni çekmek , sifir çizmek veya yanlamak gibi şeyleri rahatlikla yapiyordum tabi babamin haberi yoktu .İlk kez nasil oldu tam hatirlamiyorum ama halamlara oturmaya gitmiştik . Tabi ben arabanin yerek anahtarini cebimde her yere götürdüğüm için o gün de yanimdaydi . Yaşim 13'tü sanirim . Benden iki yaş büyük olan kuzenim Selçuk'la arabaya binmeye karar verdik . Cips falan yedik arabada , sonra kuzen kanima girdi ve gezmeye karar verdik . 2005 model BMW 5.20d sahibiydik o zaman . Araç otamatik olduğu için çok zorlanmamiştim . Bir saat kadar sokaklari gezdik ve eve geldik .

• neyse kendinize ve baskalarına zarar vermeden atlatmışsınız ilerde erkek cocugum olrsa anahtarı saklamam gerektigini anladım bu sayede :D

• Öncekileri Göster
    • ben etraftaki cocukları kovdum gitmediler düşünsene yeni ögreniyorsun frene basamasan carparsın yani. neyse normal sürmedigimi fark edip kactılar sonra.

• Benim kiz arkadaşlarim var , trafikte giderken aynaya bakarak eyeliner sürüyorlar . Sen de zamanla onlar gibi olursun .

Erkekler Ne Diyor 49

• deli dana gibiydimayağı debriyajdan çekme olayında uğraşmıştım bayağı

• ben de gaza cok yüklendim babam ayagın dokunsa yeter dedi ama on dk ugrastım o hafif dokunma için :D

• bağırtmışsındır canavarı :)

• hem de nasıl :)

• berbat kaldırıma cıktım

• ilk seferde araba beni sürdü :DD

• Aahah bana da ondan oldu işte tam :F

• Erkek olmanın verdiği bir avantajı kullandım :)

• Piknikte başlamıştım alıştırmalara. Sürücü koltuğuna oturduğum ilk araç Volkswagen Caddy'di.

• Sıkışık İstanbul trafiğinde galeriden arabayı ilk ben çıkarmıştım. O zamanlar oradakiler babama; aman abi ne yaptın sen dediler,babam da burda öğrenemezse hiç öğrenemez dedi. harbiden de o trafikte bayağı dolaştım =)) şimdi 2 sınıf ehliyetim var fırtına gibiyim =))9

• babama da ögreten kişi geri geri sürmeyi ögretmiş ilk :) erkekler daha cabuk kapıyor bu işleri kabul ettim bugun :)

• Erkekler her işi kolay kapar.

• Hecanlandım tabi ilk defa araba sürecektim yaninda arkadaş benden sonra o sürecekdi. Elektrikler geldi bir o arabaya vuruyorum bir bu arabaya hatta driff bile yaptım ..

• gayet rahattım. hiç sorun yaşamadım. ben de şaşaırdım ama... :))

• 14-15 yaşında pederin kıymetlisini çalarak başlamıştı araba maceram. çala çala öğrendim :D

• 17 yaşındaydım babama araba kullanmayı öğret diyorum yok öğret diyorum yok. Sen üniversiteyi kazan ben arabanı da alırım bir günde kullanmayıda öğretirim diyordu. Bizimde arabaların hepsi otomatik bitek transporter minibüs manuel. Bir gün alışverişe onunla gittiğimizde. Baba ver anahtarı poşetleri koyayım arabaya dedim aldım poşetleri götürdüm. Arabayıda kaçırdım otoparkta geziyorum. Babamları içerde zannediyorum. Sonra yola bir baktım babam karşıma çıktı. Tabii bende panik yaptım korktum, yol kenarında iki tane plastik duba vardı onları devirdim falan. O gün babam madem kullanmak istiyosun al yanımızda kullan dedi. Oradan eve ben götürmüştüm. Öyle öğrendim.

• tık tık vınnnnn eeee dannn İşin garip tarafı bomboş arazide çarpacak biyer bulabilme yeteneğim :D

• tık tık vın evedan .
      D

• Gidiş:Tamam oğlum anladık babanın arabası valla lan şu köşedeki bakkala kadar gidicem sadece.Dönüş:Telaş yapma hacı tanıdık kaportacı var sıfır gibi yapar şimdi ön jantı...

• :D beklenen sonuc

• ''Tedaş'' sen git direği kaldırımın başladığı yere koy.Olacak iş mi ayıp bişey...

• İlk kuzenim vermişti arabayı bana adam boyu kar vardı yol kepçe ile açılmıştı ama tek şerit açıktı çok güzel bir yolda almıştım arabayı düz gibiydi sürekli kıvrımlı yol vardı sağa sola sürekli kıvrımlı şekilde ama ilk kalkışım sorunsuzdu fakat dururken arabayı stop ettirmiştim direk frene basarak:)))

• Ben otomatik kullaniyorum...Kolay 4000cc motor kullanmasi zor..

• evet otomatikler daha kolaymış bu babamın arabası zaten bende de ehliyet falan yok daha ilk denemeydi diyelim :)

• Piknikteydik boş arazı biraz yalvardık sonra yaş küçük boyda küçük tabi altıma yastığı koyup oturdum direksiyona babamda başta söylemediki arabayı durduracağın zaman önce debriyaj sonra fren diye lak diye frene bir girdim arkadaki kardeşim ön koltuğa geldi:)))

• Çocukluğumdan bu yana araba hastalığı var ilk o koltuğa oturduğum zaman hayatımın aşkı ile tanışmış gibiydim 10 dakika alışamadım sonrası benim için sohbet eder gibiydi. Ama malesefki babamın disiplini yüzünden ailem tarafından kullanmayı öğrenmedim kaza yapıcağımı bilse bile canın sağolsun diyen arkadaşımdan öğrendim.

• yaş 26 oldu hala öğrenemedim. ot geldim saman gideceğim ben

• 2002 de 12 yaşındayken transitle öğrendim. öyle ilk sürdüğümde sarsıyordum tabi ama yine de iyiydim

• Hatrımda kalan en belirgin şey burnuma buram buram vuran balata kokusu oluyor :)

• Patronum bankaya gitmişti bende onu araba da beklerken polis arabanın olduğu yerden çekilmesi için anons yaptı. Baktım baktım patronum gelmiyor bende geçtim direksiyona, arabayı viteste bırakmış patron bende gazla frenin yerini karıştınca arabayı kaldırma çıkardım. Tampon biraz çizildi falan az daha elektrik direği arabanın üzerine devriliyordu. Arabayı o halde gören patronumun yüz ifadesini ömrüm boyunca unutmayacağım sanırım saygılar...

• ezme kimseyi sakın hihahaha:D trafik canavarı

• bahçede öğrendim araba kullanmasını ilk zamanlar gizli biniyodum işin ilginç yani geri gidebiliyordum sadece ileriye gidemiyordum korkuyodum çok gaza basarım diye o yüzden arabayi ileriye doğru yiterdim :))

• babam eline bir çay aldı ve dediki bu çay her döküldüğünde bir tokat , tokat manyağı olmuştum :DD

• 5 yaşında dayımın minibüsünün anahtarlarını çalmıştım sabahın ilk ışıklarında bir hevesle kontağı çevirdim 5 cm gittikten hemen sonra lojmanın bekçisi yakaladı , napıyon olum dedi

• Benim ilk kullandığım araba Reno 12 ydi yan aynaları yoktu, el freni çalışmıyordu, direksiyonda boşluk vardı, 1. vitese geçirirken çarklardan ses geliyordu, ön farlar çalışmıyordu bununla öğrendim köyde kullandım ama bu arabayı şimdi şehirde VW Jetta kullanıyorum :))

• çok heycanlı :)

• kursta sürdüm hoca kafasını :D cama vurmuştu ani firenden çok şükür şuan :D normal standartların biraz üstünde diyebilirim cokta profosyonel değiliz ama normal standartın üstünde:D orada bişey

• on numara beş yıldız dı ve şımdı ise 100 numara oldu yan yan :) I LOVE TOF'AŞK...

• şu tofasın nesine bitiyosun kardeşim ya yan yan diyonuz bide gören tokyo drift zannedicek amk

• valla gardaş ben tofaşın 4 jantına gurban olurum ne dıyon sen

• Sene 96 da babam kamyonu verirdi onun üzerinde öğrendim :DBeybazarı ayaş arası tali yolda gecenin 1 de eve giderdim her gün

• ilk 3-5 yaşımda babamın kucağında sürmüştüm :D tabi sadece direksiyon kontrolu o da köy yolunda :D

• 9 ya da 10 yaşımda felandım bizim mazda münibüsümüz vardı abimde benden 4 yaş büyük abime sürmeyi öğretiyodu babam baktı bende hevesliyim gel sende sür felan dedi öyle böle öğrendim sürmeyi abimden daha güzel sürüyodum bide yoldan geçenler arabaya bakarlardı boyum gözükmediği için adamlar şaşırırdı lan araba kendi kendine gidio hilmi felan die :D

• dedemin traktörünü sürmekler başladım sadece direksiyonu tutardm cok küçüktümilk kullandığım otomobil ise toros...şoförlüğü torosta öğrendm köy yollarında... ve her arabayı rahat kullanıyorm

• ilk kamyon kullanara öğrendim iyiydi sorun yoktu

• Rahattı.. Pek heyecan yapmadım.

• 12 yaşındaydım, tek başıma boş arazide stop ettire ettire kullandım :D

• iyi cesaret etmişsin tek başına :D

• Verdiler gazı :))) O sekilde, geçtim direksiyona :)

• En iyi öğrenme yolu taklittir :) 1997 yılıydı, yaş 14... Yıllardır babamı izleyerek hareketlerini kapmıştım, o yüzden ilk sürüşüm hiç fena değildi. Tek sorunum debriyajdan ayağımı hızlı kaldırınca arabayı biraz "öksürtmek"ti :)

• 2009 model mitsubishi L200 pert ederek öğrendim :):) yıl 2008 :)

• 15 yaşındaydım, kimse anlamadı ilk binince çalıştıracağımı, arabayı kaldırmasınıbiliyordum, az daha freni bulamasam ağaçlara giriyordum

• Bana kımse ogretmedı ben gecelerı arabayı kacırıyodum 13 14 yasımdayken kendı kendıme ogrendım yokuşlarda kaldım kendım kalkmasını ogrendım mecburıyetten gerı gerı gıderken arabayı ucuruyodum askalsın herseyını kendım ogrendım sımdı herkesten cok cok ıyı kullanıyorum :) Sana tavsıyem KAÇIIRR ! :)

• İlk deneyimim yedi vitesli bir arabayla oldugu icinkendimi sansli hissediyorum acikcasi.. :)

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 27

• ilk sürüşüm geçen h. sonu sınav sonrası idi. heyecan yoktu ,sürüşümde de sorun yoktu ama hıza meyillyim :)

• Hayatımda ilk araba kullandığımda paralel park yaptım. Ondan sonra da zaten araç kullanmama kararı aldım.

• berbat ötesiydi çukurlara girmiştim hep direksiyona hakim olamıyordum:D

• bu kadra kötü değildi başlangıcım :)

• sürücü kursu hocamla az kavga etmedik

• babam sabırlı adammış onu ögrendim :) ne hata yapsam güldü gecti hiç kırmadı cesaretimi :)

• ne güzel bizim hoca baya sinirliydi :)

• Öyle bir deneyimim olmadı.

• Senden halliceyim ;)

• otobanda 5.viteste 140 ile.ibreye bakınca korkmustum,dırek frene basınca duruyor sanıyordum.şimdı frene bassam durur degıl mı dıye sormustum.arkadas hayır deyıp anlatmaya baslayınca,korkudan şıp dıye anlamıstım.cevreyoluna gırdıgımızde de ışıklarda durmustuk ve 100 metre kadar ılerde polis kontrolu vardı.ışıklarda arkadasımla yer degıstırmeyı teklıf etmıstım ama kabul etmemıstı tabı kı.kolumu camdan cıkarıp,muzıgın de sesını acıp rahat tavırlar takınmaya calısmıstım.ısık yanınca ılk sagdan ara sokaga gırmıstım...

• Kaldırıma çıkıyordum :)

• şans yok,cepte para yok ev araba yok yok Allah yok

• Felaket bişey ya :)Abimle sürmeye çalıştım sağımı solumu karıştırdım :)Hem heyecan var hem de kızıyodu bana kendileri :)ama şimdi çok güzel :)

• Korkunç :D

• İlk araba deneyimim, o zamanlar erkek arkadaşım ehliyee gidiyordu 18deydik.Bana da öğretmek istedi.

• Ilk korktum binmeye ama bence cok kolay :)

• kolay da panik oluyor insan ilk calıştırdım direksiyonu cevirmem gerektigini düşünmeden bir duvara carptık hafiften :D

• Zamanla alisiyor insan..panik yapma :)

• Villanın duvarına çarpıyordum . Neyse ki bir sorun olmadı.

• Daha sürmedim:(

• Baska arabaya carptım.

• cok guzel, ilkinde hemen arabayi kaldirdim, ikincide otoyola ciktim :D ucuncude kaza yaptim XD dorduncude cesaretimi bidaha topliyamadim tepeye cikacaktim :D

• Hatırlatma nan : / Kuzenimi eziyodum .. Gazla frenin yerini karıştırmıştım : / ...Ama artık iyiyim tek rakibim Beberuhi <3

• ahahah

• en iyi ögrendigim şey fren oldu vallahi :D araba hızlanınca direk frene basıyorum :D

• Ahaha önce sonuna kadar debriyaj sonra hafif hafif fren balım..

• sürüş kursunda yaşadığım bir olayı anlatabilir miyim?:Dyanımdaki bayanla birlikte arabayı sürerken bana sağa dön demiş, ben duymamıştım sonra tekrar söylediğinde dönmek için artık çok geçti ama yine de direksiyonu kırdım ve baya yüksek bir kaldırımın üstüne çıktım! :D kadın bana dönüp sen naptın dedi ve o an şokta olduğumdan hiçbişey diyemedim, sonra öğrendim ki lastik hasar görmüş değiştirmişler :Dama şimdi gerçekten de sürüş konusunda iyi olduğumu düşünüyorum, hız da yaparım en zor yerlere de park ederim kısacası araba sürmek çocuk oyuncağı oldu benim için ;)

• Haha hic sorma.

• 2 sene önce falandı arabayı az kalsın köprüden aşağıya sürüyordum.

• Becerememiştim bir türlü. hala beceremem...

• berbattttttttt:((

• ya ben arabayı calıştırıp duvara tosladım ama on dk sonra alanda gayet rahat sürüyordum alışırsın sen de pratik lazım erkekler cocukluktan baslıyorlar ondan rahatlar :)

• :) bende fireni gazla karıstırdım! allahım ya cok utanıyorum! surme dersindeydik ogreten bayan bana surekli firene bas diyor, bende bastıgımı sanıyorum meyersem gaza basıyormusum.

• yazlıktaydık yollara yeni asfalt atmışlardı o yollar ağladı o gün ağladı çok kötüydüm ozamanlar

• bi kaplumbağayı ezmiştim

• Ne sor ne ben söyleyim :)

Yükleniyor...