Gözlüklü kızlar neden güzel ve çekici olamıyor?

2 senedir gözlük kullanıyorum. Numarası çok küçük. Yakıştırıyorlar ama gözlük kullanan kızların güzel olamadığını veya güzelliğini gölgelediğini düşünüyorum. Gözlüksüz çok da çirkin kız gördüm ama sanki gözlüklü düzgün yüzlü kızlara tercih ediliyorlar gibi. Ne yapmalıyım sizce ? Çerçeve değiştirsem rahatlayabilir miyim ? Bir arkadaşım orta boyutta dikdörtgen beyaz kemik gözlük al dedi trend olan bişeyi takarsan alay eden falanda olmaz demişti bu ne kadar doğru ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ben de 4 yıldır kullanıyorum üstelik numaralarım 2.50 ve 3.00 zaman zaman benimde kafama takılıyordu lisede bile arkadaşlarım sürekli alaya alıyor hatta akıllarınca şaka yapmaya kalkarak onu gözümden çıkarmaya filan çalışıyorladı gözlük gerçekten bazen zorluk çıkarabilen takması can sıkıcı olan bir şey ama sonuçta biz bunu takmaya mecburuz çünkü onsuz aslında hiçiz gözlüğü unut ve sahip olduklarını bi düşün ya görme yetkini tamamen kaybetseydin..? bu kadra kafana takma sen gözlüğünü sever ve kendine güvenirsen kimse seni ezemez :)

Erkekler Ne Diyor 12

• 49gün

Eğer kemik gözlük kullanırsan ve bunun rengi de siyah ya da kahverengi olursa bence değil çirkin olmak bir kaç adım öne geçersin bile ;)

• lens kullan derim ama gözlüklü kızlar çirkindir diye bi genelleme yapamazsın bak mesela link

link

gözlük yakışıyor çogu bayana

• bırak takma onları trend takıl biraz kimse bişe diyemez döverim onları :)

• Banada yakıştığını söylüyorlar hatta gözlüklü daha güzelsin falan diyorlar ama ne bileyim insan böyle bir genelleme yapmadanda edemiyor psikolojik olarak etki ediyor bir ön yargı var gibi itici demeler falan çok var işte.

• ben sadece araba kullanırken takıyorum ama yinede rahatsız oluyorum gözlük güzel bir aksesuar değil...lens daha iyi ama onlarından bakımı zor, tak çıkar zaten gözler hassas dahada kızarıyor..çözüm bulamadım ben..

• Bence gözlüklü kızlar (tabi hepsi değil) daha çekici...

Geçen tramvayda gördüm gözlüklü bir kız. Kalın, siyah çerçeveli bir gözlük takıyordu. Hem çok yakışmış hem de gayet çekiciydi.

• Emine Ülker Tarhan'a da gözlük yakışan kadınlardandır.

Bkz: link

• yoo gayet güzel ve çekici olan gözlüklü kızlar var

• bence yanlış düşünüyorsun gözlüklü çok güzel ve şirin kızlar var ya

• aksine bence gozluklu kizlar daha cekici. zevkler ve renkler tartisilmaz tabi.

• lens kullanmanı tavsiye ederim gözlük erkelerin % 90 nında -1 olarak kayde geçer şahsen bendede öyle .

• aynen canım iticisin desebilir aldırma milletin agzına bakıp lens alman en iyisi bence

• Zaten göz numaram çok küçük 0.25 e 0. 50 şişe dibi gibi takmadığıma dua etmek te lazım.

• Yani o da var millet iticisin demesin yeter bana ama psikoloji bozulunca hastalıklar üzerinde de etkisi oluyormuş

• Öncekileri Göster
  • asla katılmıyorum iyi bir gözlükçünün sizin yüz simetrisine tam uygun bir gözlük bayanı çok daha tatlı gösterebilir :)

• Gözlük takman saglıgın icin gerekli. Gozluklu kızlar hakkında boyle bır düşüncem olmadı. Trend olan gözlük takip da saglıgın bozulursa bır anlamı kalmıyor.

Kendi duruşunu sergileyerek insanları etkilyebilirsin.

Baskalarının sözlerini dinlemenin faydası olmaz.

• Daha güzelim daha çekiciyim düşüncesi derken ? Amacım kendimi beğenmişlik yapmak değil sadece mutlu olmak istiyorum :)

• Psikolojik olarak biraz daha faydası da olacak ama.

Daha güzelim daha çekiciyim düşüncesine geçebilirsin.

Suanda sende bu düşünce hakim.

• Trend olan gözlüğü takmamın sağlığımla veya sağlığımın bozulması ile bir alakası yok sadece çerçevesi değişecek o kadar

• Alakası yok.. Hem de hiç alakası yok..

link

• Doğru, e ne yapiyim kemik gözlük mü alayım bende :) Trend mi takılsam belki fazla üzülmem o zaman :) Kupa kızı ne alaka ?

• Isitici filan yok mu ya uzuluyorum sana :(

• bence sana oyle geliyor, erkekler cok da gozluge dikkat etmez ki :) ayrica alay edenlerin yasi kac? 13-14?

• Alay etmeyen olsada gözlüklü kızların güzel olamadığını veya itici olduğun söyleyen kişiler var hatta bu sitede bile var yani 14 15 yaşındada değiller tabi zevk meselesidir bişey demiyorum :) Hadi derdim güzel olmakta değilde bari iticisin demeseler ne kadar güzel olurdu.

• Doğru :)

• sen onlarin gectigi dalgayi kaale almasana :)

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 2

• 1ay

Bence yanlış düşünüyorsun.9 senedir gözlük kullanıyorum hem de 4 numara.Yüzüm küçük ve gözlerim kocaman ama gözlük takınca (numarasının büyük olmasından dolayı) küçücük oluyor.Bunu bir ara kafaya takmıştım ama etrafımdaki herkes gözlüğün çok yakıştığını ve daha sevimli gösterdiğini söylüyor.Hatta bizim okulun en güzel kızı gözlüklü ve gayet çekici.Takma bu kadar seni seven gözlüklü de sever.

• yakisan bir modeli denemelisin, hic bir modeli yakistiramiyorsan cercevesiz gozluk kullan ve goz makyajini agir yap o zaman gor bak cekicimi degilmi :-)

Yükleniyor...