• Sor
  • Bence

Kapalı bayanlarda makyaj olmalı mı?

kapalı bayanlarda makyaj ve topuklu ayakkabıları hoş mu sizce?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Abartı ne açığa yakışır ne kapalıya.Kapalılar bayan değil mi tabiki makyaj da yapar topuklu da giyer .

• +1 aynen abartılı olmadığı sürece sorun yok...

• 4 tane eksi almışım vay be :D En iyi cevap seçilmiş cevabım çok da umrumdaydı hani teşekkürler arkadaşım :))

Erkekler Ne Diyor 20

• Kapalı yada açık ne farkeder, ayırt ediyosun. her bayana yakışır onlar.

• Sürme olabiliyordu sanırım da makyaJ?

• Ağzına,yüreğine sağlık. Doğru bir laf edene rastladım. :) Sürme helaldir.

• Sürmeyi helal olarak biliyordum. Demekki dogru. Zaten kızların coguna sürme yakışıyor. Ve gözler yüregin aynasıdır..

• Sade ve öz olmalı herşey , abartılı yapıldığında açık veya kapalı bir önemi kalmıyor .

• her kapalı inancından dolayı kapanmıyor..ya da işine geldiği gibi davranıyor demek daha doğru olur..makyaj,topuklu,pantolon... ve vücut hatlarını belli edecek sekilde giyinmemesi gerekiyor dinen..

• Dozunda olabilir ama bazıları işin suyunu çıkarıp yırtmaç filan kullanıyorlar kesinlikle çok itici. "Bizim kız mahremden korkar, başını örter kıçını açar." sözü geliyor aklıma.

• tabi ki hayır sadece baş kapatmakla bu iş bitmiyor böyle tipler yüzünden türbanlılara artık ters bakılıyor makyaj ve topuk aşırı abartı olunca bi fanteziymiş gibi anılabiliyor kapanıyorsan eğer ona uygun yaşamalısın makyaj falan kesinlikle hayır demiyorum biraz olabilr ama abartı derecede olmamalı

• Makyajın kapalısı açığı olmaz. Kapalı bayanda makyaj yapabilir, topuklu giyebilir. Ancak makyajı açık bayanda kapalı bayanda abarttığı vakit çok çirkin bir görüntü ortaya çıkıyor. Özellikle kapalı bir bayana abartılı makyaj yakışmıyor. topukluya gelince, altına dar bi kot giyip topuklu giyip makyajı abartan sonra kapalıyım diye gezen bayanları kastediyorsanız, gerçekten içler acısı.

• benım gordugum cogu kapalı bayanlar makyaj yapıyor caddede carsıda vb ama hiç hos durmuyor

• bak bacım sen dikkat çekmemek adına kapanmadın mı?tıkır tıkır topuklu giyip cascavlak makyaj yapınca bizlerin dikkatini çekmiş olcaksın amaç?

• evet ama kapalı-açık bütün bayanlar makyajı abartmamalı bence...

• olabilir örnekleri çok var ve hoş görünüyorlar

• bence sade olmaları daha güzellllll:)))

• itici duruyor. yaşam felsefesine aykırı yada boşver hayat bu istediği gibi giyinip kuşansın alıcısı vardır elbet

• şu "kapalı-açık bayan" kavramlarını literatürden silebilmeyi çok isterdim. ütopikim mütemadiyen.not: "mı, mu" soru ekleri ayrı yazılır.

• istersen altına minik etek de giy bi tane de askılı... yarabbim soruya bak. arkadaş örtünürken iyice araştırıp örtünsenize. Peygamberimiz(s.a.v.) kızına ne diyor nasihat olarak: kızım sürmeyi(şimdiki zamanda makyaj) kocanın karşısına çek bu sadakatin sevginin simgesidir...dahası var da bu budur. ha herkesin düşüncesi ayrıdır ben yapanları kınamıyorum. ama madem sen bu yola başkoymuşsun denk dur.

• hayır tabiki ama öyle bi döneme geldikki saolsunlar birileri ılımlı islam saçmalığı çıkardı ve kızlar kapalılar için daha doğrusu bunu kullananlar için söylüyorum dar pantolon giyiyo başını örtüyo dar şeyler giyo vucut hatları belli oluyo başını kapamış makyaj yapar utanmadan baş örtüsünü kullanıyolar bide terbiyesizler ama koyun olduk ılımlı islam var dinler arası diyalok var dinimizi elimizden nasıl alıcaklar işte böle hükümete ve yandaşlarına söylüyorum sen allahın koyduğu kuralları nasıl ılımlıya çeviririm dersin be gafil kendine gel aslına dön

• konumuzla hukumetın hıc bır ılgısı yok bence konuyu saptırmayalım..

• Öncekileri Göster
    • Neden beğenemediniz acaba yorumu? Arkadaş sen en doğrusunu söylemişsin.

• teşşekür ederim saol

• Ahhlak konusunun enterasan bir alt kolunun alt kolu bu , bence insanlar abartıyor. Kadın makyaj yapabilir topuklu ayakabıda giyebilr. ha gider bir hocaya sorsan , o karıyı eve kapat gözü erkek gözüne değmesin der. Yani ya dini yaşayacaksın ve islamın emrettiği şeriatı yaşayacaksın. ya da modern çağa ayak uydurup gerçekleri göreceksiniz. Bazen çoğunluğun düşündüğü gerçekler gerçek olmayabiliyor. İnsan olmak böyle birşey. Ben korkmayın derim ! Korku ile beslediler bizi. Kadın elbette bakımlı olacak . !

• ne için kapandığını düşün ve tekrar bu soruyu sor derim.

• gayet cuk diye oturan bir cevap

• Helal olsun.

• Beni ilgilendirmez herkes istediğini yapar başkasına zarar vermedikçe

• Açmak isteyip de açamıyormuş gibi duruyor.

• gibisi fazla . haklısın
      açılma ve kapanma isteği bir arada

Kızlar Ne Diyor 25

• tek bir göz kalemi ve rimel yeter diyorum.

• sen kapanırken neyi amaçladın? dikkat çekmemeyi değil mi? kapanırken zaten amaçladığın şey dikkat çekmemek değil miydi? öyleyse niçin makyaj yapmak topuklu giymek vs istiyorsun?

• Kapalı bayanda makyaj mantıksız, yani baksana, güzelliğini erkeklerden saklamak icin kapanırken güzelleşmek icin makyaj kullanmak çok çok mantıksız bişey.Yinede herkes özgür, kullansınlar, nekadar mantıksız olsada.

• topuklu da giyinir makyaj da yapar .. abarttılar iyice bu olayı kapalı diye ölsün o zaman bu ne ya ! ama abartıya kaçmamak gerekir ..

• Çok hoş

• Bir bayan dinine uygun olarak kapanıyorsa dar giymez, pantolon zaten giyemez. Topuklu ayakkabı ve makyajda yasak Kur'an a göre...Kabullenmesenizde gerçek bu.

• eksi almissin ama bilincli müslim oldugun belli. en azindan inancinin bilincindesin. ne yasak ne degil biliyorsun.
      o yüzden +1

• Teşekkür ederim...

• Neden olmasın her sabah servis beklerken bir bayan geçiyor kapalı çok hoş giyiniyor makyajı hafif topuklu giyiyor kapansam örnek alabileceğim biri gayet şık.

• Kendi tercihleri abartıya kaçıranlarıda var.

• kapalı yada açık farketmez ama bir bayanda abartıya kaçmadan yapılan sade makyaj hoş durabilir . topukluda aynı şekilde ses çıkarmayan bir topuklu olmazsa eğer giyebilirler tabi ki

• Makyaj yapiyor ve topuklu ayakkabi giyiyorsa, basindakinin anlami nedir?

• Topuklu tabi ki olur, ancak makyajın aşırısı her iki giyim tarzına da yakışmaz..

• h ttp://img337.imageshack.us/img337/6192/38118119856960356053811.jpg

h ttp deki h ile t nin arasındaki boşluğu silin ve yapıştırın.. (link ekleyemiyorum, 4 level olmam gerekiyor)

• normal bir sekilde ola bilir bence ama ao topuklu ayakkib kaplaiya yakismaz bence

• Canlari nasil isterse oyle yapsinlar.

• yapmamalılar.çelişkili oluyor

• gösteriş açısından soruyosan evet yakışır.ama dini boyutundan soruyosan kapanmanın amacı zaten dikkat çekmemek ve güzelliğini gizlemektir.o yuzden olmamalı diyorum.

• üf ne saçma konu ya sizene milletin başının örtüsünden makyajından topuklusundan ya lafta şöyle böyle yapıyo dersiniz kapalılara açıklar nasıl çeşit çeşitse kapalılarda öyle inanarak kapnmak başka laf olsun diye kapanmak başka makyajmış bilmem neymiş ben burdayım demsin makyaj sürme çekerim kimsede gelipte bana yok kapalısın bu ne diyemez karışmayın kapalı insanlar a şu açık böyle yapmış demiyor sizde onlara laf etmeyin

• evet gayet komik görünmelerı açısından iyi oluyor makyaj..bide topuklu gyince dinimıze yapılan bu saygszlık gttkce çıgrından çıkıyor.

• Makyaj yapabilirler, topuklu da giyebilirler.

• İğrenç. Benden daha süslü, daha makyajlı ve daha açıklar aslında. Toplum baskısı... Yazık.

• ben hoş karşılamıyorum neden çünkü bi kadının kapanmasının sebebi karşı cinsi tahrik etmemek ona kendini beğendirmemek kendini tek bi erkeğe adamak değil mimakyaj ve topuklu ayakkabı ne peki?güzel olmak için harcanan ekstra çaba dolayısıla makyaj yapan aşırı süslenen takıp takıştıran kadınları tuhaf buluyorum ama beni ilgilndirmiyorsen sorduğn için cevapladm sdc

• Abarti olmamali.

• olabilir neden olmasın :)

• neden olsun yada kapalı biri diyince senin aklına ne geliyo acaba sölesene bi

• Öncekileri Göster
    • tabi işlerine gelmiyo sadece baş örtüsünü kullanıyolar bu laflarım sana değil yanlış anlama bunu kullananlara onlar sadece süsü olsun diye kapanır ve baş örtüsünü kullanırlar makyajda yaparlar darda giyerler yarım etekte onlar sadece kullanırlar allah emrettiği için kapanmazlar gerçekten kapanan bayanlar var çok şükür bakıyosun heryerini kapamış islama göre kapanmış samimi insanlar var allah sayılarını arrtırsın ve başörtüsünü kullananlarada hidayet versin

• kendileri bilir beni baglamaz

• abartmadan yapsınlar

• kapalı açık farketmez. her şey dozunda güzel, aşırısı sırıtıyor...

• istiyorsa yapsın, bana batmaz. herkes nasıl mutluysa öyle giyinsin.

Yükleniyor...